Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Kategorie

Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Potrzeby żywieniowe Twojego psa zależą od tego, jaki on jest 

Choć to mocno lakoniczne stwierdzenie, zawiera się w nim wszystko, co powinieneś zrobić na starcie, gdy tylko mierzysz się z tematem żywienia psa. Otóż to, poznaj psa, zanim zaczniesz go karmić!  

Weź pod uwagę fazę życia zwierzaka 

Twój pupil to szczenię, pies młody, dorosły czy senior? W zależności od tego, w jakiej grupie wiekowej znajduje się Twój zwierzak, dokonasz innego wyboru, jeśli chodzi o karmę dla niego. Możesz wybierać spośród produktów: Karma dla szczeniąt. Karma dla młodych psów. Karma dla dorosłych psów. Karma dla seniorów. Zwierzak w każdej fazie swojego życia potrzebuje zupełnie innych składników pokarmowych, by cieszyć się zdrowiem i w pełni wykorzystywać potencjał tkwiący w jego psiej naturze. 

Karma dla szczeniaka - produkty na zdrowie i dobry start 

Żywienie szczeniąt wymaga zupełnie innego przygotowania niż podawanie karmy dorosłemu psu. Aby Twój szczeniak wkroczył w młodość pewną i zdrową łapą, nie lekceważ jakościowej diety. 

Czytaj: 

Karmy dla szczeniąt 

Żywienie młodego psa - najlepsze w swej jakości  

Twój pies dorasta i jest w okresie swojej największej witalności. Aby mógł w pełni korzystać z uroków życia, wybierz karmę dedykowaną młodym psom. 

Karmienie dorosłych psów - długie i zdrowe życie pupila w naszych rękach 

Ponieważ posiadasz psa dorosłego, którego potrzeby żywieniowe zmieniają się bardzo dynamicznie z upływem czasu, miej oko na pupila i wybieraj karmę tak, by była jakościowa. 

Karma dla psa seniora - karmienie dla zdrowia 

Z psimi seniorami nie ma żartów: dietę trzeba trzymać, a trudno wpisać się w wybredne gusta, gdy wiek psa już podeszły. Dodatkową trudność stanowi konsystencja pokarmu, która często musi być delikatniejsza, a także skład karmy, który pozwolić musi utrzymać kondycję i zdrowie w okresie starzenia się. 

Czytaj: 

Karmy dla psów seniorów 

Znaczenie ma wielkość psa 

Czy Twój pies jest przedstawicielem małej rasy, czy też cieszysz się towarzystwem psiego olbrzyma? Od wielkości psa zależą składniki odżywcze obecne w karmie, a także forma, w jakiej zostanie ona podana (wielkość mięsnych krokiecików).

W czym możemy wybierać? 

  • karma dla małego psa, 
  • karma dla dużego psa, 
  • karma dla psa średniej wielkości. 

Czytaj: 

Rasy psów małych

Rasy psów średnich

Rasy psów dużych

Co gdy mój pies choruje?  

Jesteś właścicielem chorowitego egzemplarza, któremu doskwierają dolegliwości ze strony któregoś z narządów? A może dostrzegasz, że powinniście popracować wspólnie nad kondycją lub wdrożyć elementy pielęgnacyjne do Waszego rozkładu dnia? Na rynku znajdziesz karmę dla psów z nadwagą, karmę dla psów z problemami trawiennymi, a także dla alergików. Coś dla siebie znajdą również psy z chorym układem moczowym, problemami ruchowymi, a także skórnymi.

W czym dokładnie mogą wybierać właściciele czworonogów: 

  • karma dla psów z nadwagą, 
  • karma dla psów alergików,
  • karma dla psów z problemami skórnymi, 
  • karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, 
  • karma dla psów z problemami z układem moczowym, 
  • karma dla psów z problemami z układem stawowym.

Czytaj: 

Choroby psów

Mam w domu championa - jaka karma dla psa rasowego? 

Bez względu na to, czy Twój pies zdobywa uznanie na wystawach, czy jest psem w typie rasy, musisz wziąć pod uwagę specyficzne cechy charakterystyczne dla jego wzorca, a co za tym idzie -specjalne wymagania żywieniowe. Właściciele popularnych oraz tych bardziej nietypowych ras z łatwością znajdą karmę opracowaną z myślą o ich czworonogach. Za karmą dedykowaną rasom najczęściej rozglądają się właściciele psów miniaturowych takich jak shih-tzu oraz yorkshire terrier. 

Czytaj: 

Karma dla maltańczyka 

Karma dla yorka 

Karma dla shih-tzu 

Karma dla labradora 

Jak często karmić psa? Jaką karmę podawać psu? 

Wielkość porcji dziennie podawanych psu powinniśmy ustalić z weterynarzem. Rozważyć musimy dodatkowo, jaka karma dla psa będzie najlepsza w naszym przypadku: karma mokra czy karma sucha? A może powinniśmy wdrożyć żywienie mieszane i łączyć karmę mokrą i suchą? A ponieważ nasz pies to bezwzględny łasuch - w diecie musimy uwzględnić smakołyki dla psa i przekąski. 

Czytaj: 

Karma mokra a sucha

Ranking karm dla psa - karma premium i najnowsze trendy w żywieniu 

Nasze rozważania byłyby niepełne bez zwrócenia uwagi na ranking karm suchych dla psa oraz wskazania, jaka jest najlepsza mokra karma dla psa - według opinii ekspertów: weterynarzy, behawiorystów, a także samych klientów. Dodatkowo zwróćmy uwagę na produkty ekologiczne, karmę z niską zawartością białka, a także karmę z dużą zawartością mięsa. Pod lupę weźmy również zdrowe przysmaki dla psa. 

Czytaj: 

BARF dla psa