Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

2021-02-17
Jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Potrzeby żywieniowe Twojego psa zależą od tego, jaki on jest 

Choć to mocno lakoniczne stwierdzenie, zawiera się w nim wszystko, co powinieneś zrobić na starcie, gdy tylko mierzysz się z tematem żywienia psa. Otóż to, poznaj psa, zanim zaczniesz go karmić!  

Weź pod uwagę fazę życia zwierzaka 

Twój pupil to szczenię, pies młody, dorosły czy senior? W zależności od tego, w jakiej grupie wiekowej znajduje się Twój zwierzak, dokonasz innego wyboru, jeśli chodzi o karmę dla niego. Możesz wybierać spośród produktów: Karma dla szczeniąt. Karma dla młodych psów. Karma dla dorosłych psów. Karma dla seniorów. Zwierzak w każdej fazie swojego życia potrzebuje zupełnie innych składników pokarmowych, by cieszyć się zdrowiem i w pełni wykorzystywać potencjał tkwiący w jego psiej naturze. 

Karma dla szczeniaka - produkty na zdrowie i dobry start 

Żywienie szczeniąt wymaga zupełnie innego przygotowania niż podawanie karmy dorosłemu psu. Aby Twój szczeniak wkroczył w młodość pewną i zdrową łapą, nie lekceważ jakościowej diety. 

Czytaj: 

Karmy dla szczeniąt 

Żywienie młodego psa - najlepsze w swej jakości  

Twój pies dorasta i jest w okresie swojej największej witalności. Aby mógł w pełni korzystać z uroków życia, wybierz karmę dedykowaną młodym psom. 

Karmienie dorosłych psów - długie i zdrowe życie pupila w naszych rękach 

Ponieważ posiadasz psa dorosłego, którego potrzeby żywieniowe zmieniają się bardzo dynamicznie z upływem czasu, miej oko na pupila i wybieraj karmę tak, by była jakościowa. 

Karma dla psa seniora - karmienie dla zdrowia 

Z psimi seniorami nie ma żartów: dietę trzeba trzymać, a trudno wpisać się w wybredne gusta, gdy wiek psa już podeszły. Dodatkową trudność stanowi konsystencja pokarmu, która często musi być delikatniejsza, a także skład karmy, który pozwolić musi utrzymać kondycję i zdrowie w okresie starzenia się. 

Czytaj: 

Karmy dla psów seniorów 

Znaczenie ma wielkość psa 

Czy Twój pies jest przedstawicielem małej rasy, czy też cieszysz się towarzystwem psiego olbrzyma? Od wielkości psa zależą składniki odżywcze obecne w karmie, a także forma, w jakiej zostanie ona podana (wielkość mięsnych krokiecików).

W czym możemy wybierać? 

  • karma dla małego psa, 
  • karma dla dużego psa, 
  • karma dla psa średniej wielkości. 

Czytaj: 

Rasy psów małych

Rasy psów średnich

Rasy psów dużych

Co gdy mój pies choruje?  

Jesteś właścicielem chorowitego egzemplarza, któremu doskwierają dolegliwości ze strony któregoś z narządów? A może dostrzegasz, że powinniście popracować wspólnie nad kondycją lub wdrożyć elementy pielęgnacyjne do Waszego rozkładu dnia? Na rynku znajdziesz karmę dla psów z nadwagą, karmę dla psów z problemami trawiennymi, a także dla alergików. Coś dla siebie znajdą również psy z chorym układem moczowym, problemami ruchowymi, a także skórnymi.

W czym dokładnie mogą wybierać właściciele czworonogów: 

  • karma dla psów z nadwagą, 
  • karma dla psów alergików,
  • karma dla psów z problemami skórnymi, 
  • karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym, 
  • karma dla psów z problemami z układem moczowym, 
  • karma dla psów z problemami z układem stawowym.

Czytaj: 

Choroby psów

Mam w domu championa - jaka karma dla psa rasowego? 

Bez względu na to, czy Twój pies zdobywa uznanie na wystawach, czy jest psem w typie rasy, musisz wziąć pod uwagę specyficzne cechy charakterystyczne dla jego wzorca, a co za tym idzie -specjalne wymagania żywieniowe. Właściciele popularnych oraz tych bardziej nietypowych ras z łatwością znajdą karmę opracowaną z myślą o ich czworonogach. Za karmą dedykowaną rasom najczęściej rozglądają się właściciele psów miniaturowych takich jak shih-tzu oraz yorkshire terrier. 

Czytaj: 

Karma dla maltańczyka 

Karma dla yorka 

Karma dla shih-tzu 

Karma dla labradora 

Jak często karmić psa? Jaką karmę podawać psu? 

Wielkość porcji dziennie podawanych psu powinniśmy ustalić z weterynarzem. Rozważyć musimy dodatkowo, jaka karma dla psa będzie najlepsza w naszym przypadku: karma mokra czy karma sucha? A może powinniśmy wdrożyć żywienie mieszane i łączyć karmę mokrą i suchą? A ponieważ nasz pies to bezwzględny łasuch - w diecie musimy uwzględnić smakołyki dla psa i przekąski. 

Czytaj: 

Karma mokra a sucha

Ranking karm dla psa - karma premium i najnowsze trendy w żywieniu 

Nasze rozważania byłyby niepełne bez zwrócenia uwagi na ranking karm suchych dla psa oraz wskazania, jaka jest najlepsza mokra karma dla psa - według opinii ekspertów: weterynarzy, behawiorystów, a także samych klientów. Dodatkowo zwróćmy uwagę na produkty ekologiczne, karmę z niską zawartością białka, a także karmę z dużą zawartością mięsa. Pod lupę weźmy również zdrowe przysmaki dla psa. 

Czytaj: 

BARF dla psa

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021

Polecane

pixel