Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Szelki i smycze dla kota

Okres wiosenno-letni to doskonała okazja do wspólnych spacerów, których ogromnym miłośnikiem jest nasz żywiołowy psotnik Mrau. Dawniej jego widok, dumnie kroczącego na smyczy, dziwił wszystkich przechodniów, obecnie coraz więcej kocich przyjaciół naszego pupila spędza ciepłe popołudnia na odprężającej przechadzce ze swoimi właścicielami. Pierwsze spacery na świeżym powietrzu mogą okazać się źródłem wielu fascynacji m.in. przelatujących ptaków czy tajemniczych krzewów, które każdy kot będzie chciał z chęcią eksplorować. Dla jego pełnego bezpieczeństwa konieczny okaże się więc zakup odpowiednich szelek i smyczy.

Szelki, smycze, puszorki dla kota - funkcjonalność i wygoda

To, co nasz pupil wcześniej mógł obserwować wyłącznie przez szybę, w trakcie spaceru ma na wciągnięcie swojej łapy, dlatego tak ważne jest niedopuszczenie, aby pod wpływem impulsu zerwał się w pogoń np. za innym futrzakiem, a tym samym niefortunnie zgubił drogę do domu. Wspólna przechadzka z kotem wymaga wyposażenia się w odpowiednie szelki i smycz, które nie narażą na niebezpieczeństwo pupila, a zarazem będą odznaczać się wysokim komfortem noszenia. Mrau, jak na prawdziwego lekkoducha i kota przystało, nie lubi ingerencji w postaci noszenia rozmaitych dodatków. Dlatego wybrane dla niego szelki są dopasowane w taki sposób, aby nie krępować jego ruchów w trakcie odkrywania nowych miejsc, a zarazem są bezproblemowe w zakładaniu. Możliwość regulacji rozmiaru w modelu umożliwia idealne dostosowanie, nawet jeśli Mrauowi zdarzy się nieco przybrać na wadze. Z kolei idealna smycz dla Mraua to taka wykonana z solidnych materiałów, która nie ulegnie zerwaniu nawet w trakcie gwałtownego ruchu zwierzaka. Jej długość natomiast powinna być dopasowana do poziomu doświadczenia właściciela i jego pupila w kwestii wspólnych przechadzek.

Spacer z kotem - dla zdrowia pupila

Codzienna dawka aktywności stanowi podstawę zdrowia każdego czworonoga, dlatego wspólny spacer z kotem, który nie jest przykładem domatora, będzie idealnym rozwiązaniem. Dla Mraua to doskonała forma rozrywki, dla nas sposób profilaktycznego dbania o jego dobre samopoczucie i przeciwdziałanie m.in. otyłości, która może prowadzić do wielu poważnych chorób układu krążenia. Aby do takiej aktywności zwierzak podchodził z wielkim entuzjazmem, należy koniecznie wybrać zestaw szelek i smyczy, zaprojektowany w taki sposób, aby powstały w wyniku pociągnięcia nacisk był równomiernie rozłożony na ramiona i klatkę. W efekcie będzie to przyjemna i bezbolesna dawka zdrowia dla każdego żądnego przygód kota.

Odblaskowe elementy na smyczach i szelkach dla kota - bezpieczeństwo w trakcie spaceru

Mrau znany jest ze swojej zwinności i spontaniczności, dlatego zwłaszcza po zmroku należy zwracać szczególną uwagę na jego bezpieczeństwo. W okresie jesienno-zimowym, gdy temperatura sprzyja wspólnym spacerom, natomiast krótszy dzień już niekoniecznie, warto wyposażyć się w szelki i smycz, które wzbogacone zostały o elementy odblaskowe. W trakcie wspólnych wieczornych przechadzek każdy pupil będzie odpowiednio widoczny, dzięki czemu jego właściciel będzie mógł w pełni sprawować kontrolę nad jego bezpieczeństwem.