Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miski dla kota

Marka
Wielkość opakowania
Cena
-
Faza życia
Rasa

Miski dla kota

Mrau, jak każdy żywiołowy kot, uwielbia przepyszne jedzenie. Zdaje sobie jednak sprawę, że sposób jego podania jest tak samo ważny jak wysublimowany smak. Ten niezwykły psotnik posiada już swoje ulubione miski: jedną na wyśmienitą karmę, drugą na świeżą wodę, która jest mu nierzadko potrzebna, pomiędzy kolejnymi skokami na sklepowych półkach. Mrau zdaje sobie sprawę, że miski to podstawowe akcesoria dla każdego kota, dlatego postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i zebrać w jednym miejscu różne rodzaje podajników do karmy i wody, tak aby wpisać się w gusta i potrzeby każdego ze swoich czworonożnych przyjaciół.

Miska dla kota a rodzaj materiału

Obecnie na rynku obecnych jest wiele misek dla kotów, dostępnych w bogatej palecie kolorów, rozmaitych kształtach, jak i różniących się od siebie wysokością ścianek. Najczęstszym kryterium w zakupie właściwego produktu jest oczywiście materiał z którego został wytworzony. Mrau przetestował zarówno miski ceramiczne, plastikowe, jak i metalowe. Pomimo tego, że miski ceramiczne dość łatwo stłuc, co w przypadku energicznych kotów może być dużą wadą, to są one dość ciężkie, dlatego nie wędrują w trakcie jedzenia po całej podłodze. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż miski ceramiczne nie uczulają kotów oraz nie zmieniają smaku wody i pożywienia. Z kolei produkty wykonane z plastiku nie tłuką się i nie szczerbią, jak to może być w przypadku wcześniej przytaczanego rodzaju. Niestety są one poślizgowe, więc mogą przemieszczać się wraz z kotem po pomieszczeniu, dlatego Mrau poleca w takim wypadku zaopatrzyć się w miskę z podkładką antypoślizgową. Zaletą plastikowych misek dla kotów jest ich lekkość oraz łatwość czyszczenia. Mrau przestrzega jednak, aby każdy właściciel sprawdził, czy tworzywo z którego miska została wykonana, nie jest dla zwierzaka toksyczne. Metalowe miski dla kota są niezwykle wytrzymałe, a przy tym nie sprawiają trudności w myciu. Zazwyczaj produkty tego typu mają ścianki optymalnej wysokości, dzięki czemu nie podrażniają unerwionych wąsów kota. Mrau również w ich przypadku poleca kupowanie produktów z antypoślizgowym spodem, dzięki czemu każdy czworonóg będzie mógł w spokoju najeść się do syta i wziąć łyka świeżej wody.

Funkcjonalne miski dla kota

Oprócz klasycznych modeli misek na sklepowych półkach nie brakuje również bardziej funkcjonalnych rozwiązań. Doskonałym tego przykładem mogą być miski z dozownikiem dla kotów, które są często całkowicie automatyczne. Pomimo tego, że ich cena jest znacznie wyższa, zakup tego rodzaju produktu umożliwia karmienie czworonoga, bez konieczności wyrywania się z pracy. Kolejnym atutem automatycznych misek z dozownikiem jest fakt, iż kot ma stały dostęp do świeżej i czystej wody. Mrau pamięta również o swoich najmłodszych kocich przyjaciołach, dlatego postanowił zaproponować produkty służące ich karmieniu. Właściciele maluchów, które mają jeszcze kłopoty ze spożywaniem jedzenia, powinni zaopatrzyć się w specjalny aplikator, przypominający wyglądem strzykawkę. Dzięki wymiennym końcówkom, nakarmienie kocięta nie będzie stanowiło żadnego problemu.

pixel