Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Pchły, kleszcze i pasożyty

Środki na pchły dla psa

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego znalazły się różnorodne i skuteczne preparaty na pchły i kleszcze. Jeszcze dzisiaj zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepszy środek przeciwpasożytniczy dla swojego zwierzaka.

Pchły to poważny problem! Chroń swojego pupila

Pchły to ektopasożyty, które bytują w sierści pupila. Wbrew pozorom ich obecność nie grozi jedynie uporczywym świądem. Pchły bytujące w sierści psa, szczególnie przez dłuższy czas, grożą poważnym wyniszczeniem organizmu.

Pchły przenoszą liczne niebezpieczne pasożyty wewnętrzne, przede wszystkim tasiemca psiego (Dipylidium caninum). Właśnie dlatego tak ważna jest profilaktyka i zwalczanie pcheł u psa na pierwszych etapach ich inwazji.

W naszym sklepie internetowym możesz kupić jeden z wielu preparatów do zwalczania insektów, w tym pcheł i kleszczy. W zależności od indywidualnych potrzeb zwierzęcia można wybrać różne formy środków na pasożyty.

Pchły – najbardziej niebezpieczne dla szczeniąt

Na inwazję pcheł szczególnie narażone są bezdomne szczenięta lub te, które zamieszkują na dworze albo w pomieszczeniach gospodarskich. Psie maluchy nie mają dostatecznie rozwiniętego systemu immunologicznego. Właśnie dlatego zarówno pchły i kleszcze, jak i pasożyty wewnętrzne stanowią olbrzymie zagrożenie dla ich życia.

Właśnie dlatego tak istotne jest to, aby możliwie jak najszybciej podawać szczeniętom tabletki odrobaczające. Ich wrażliwa skóra może negatywnie reagować na środki chemiczne, dlatego trzeba pamiętać, aby wszystkie preparaty na pchły zawsze dobierać pod kątem tego, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone.

W sklepie Max&Mrau znajdziesz krople odpowiednie dla szczeniąt od drugiego miesiąca życia. Spraye zazwyczaj można stosować od czwartego miesiąca. W przypadku młodszych zwierząt warto skonsultować się z lekarzem weterynarii.

Środki na pchły i kleszcze w spreju

Jednym z najpopularniejszych środków na pchły i inne pasożyty zewnętrzne są spraye. W naszym sklepie dostępne są produkty tego typu w wygodnych w użytkowaniu. Wystarczy rozpylić odpowiednią dawkę produktu na sierści psa, by zapewnić swojemu pupilowi spacer wolny od niechcianego kontaktu z pasożytami.

Spraye najczęściej występują w postaci roztworu fipronilu. To bardzo popularny i powszechnie używany u psów i kotów środek na pasożyty zewnętrzne, w tym także pchły i kleszcze.

Niewątpliwą zaletą tego typu produktów jest łatwość ich aplikacji. Spray można nakładać na całą długość sierści w taki sposób, aby dotarł do skóry zwierzęcia. Świetnie nadaje się dla zwierząt nerwowych i nieoswojonych. W ich przypadku spray można z powodzeniem nałożyć na rękawicę a następnie wetrzeć w sierść na ciele zwierzaka.

Środki na pchły dla psa w kroplach

Środek do zwalczania pcheł i kleszczy w postaci kropli jest nie tylko bardzo skuteczny, ale także prosty w aplikacji. Te skoncentrowane preparaty zapakowane są najczęściej w jednorazową i łatwą w użyciu pipetę.

Do szybkiego rozwiązania problemu pcheł użyj jednego z preparatów w formie kropel. Wystarczy zaaplikować środek bezpośrednio na skórę w miejscu, do którego zwierzę nie ma dostępu (najlepiej na kark). Zawarte w preparacie składniki chemiczne (najczęściej fipronil, permetryna lub imidakloprid) wnikają do warstwy lipidowej skóry i systematycznie likwidują bytujące na zwierzaku pasożyty.

Obroże przeciwpchelne dla psa

Wielką popularnością wśród psich opiekunów cieszą się obroże przeciwpchelne. W naszym sklepie internetowym proponujemy dobrej jakości obroże od czołowych producentów, takich jak Bayer, czy Beaphar.

Obroża to środek na pchły i kleszcze, który działa stosunkowo długo. Może zapobiegać inwazji ektopasożytów w okresie do nawet ośmiu miesięcy (inne formy ochrony przestają działań znacznie szybciej). Są również wygodne w użytkowaniu i bardzo skuteczne.

Warto pamiętać, że obroża powinna ściśle przylegać do skóry zwierzęcia. Tylko wtedy twój pies będzie odpowiednio chroniony przez cały okres działania środka owadobójczego.

W większości przypadków obroża to bardzo bezpieczny środek. Czasami na początku użytkowania jej u zwierzaka możesz zauważyć na jego skórze lekki rumień, który będzie powodował świąd. Powinien on zniknąć w przeciągu pierwszego tygodnia. Jeżeli tak się nie stanie, może to świadczyć o tym, że pies jest uczulony na obrożę.

Emulsje na pchły w sierści psa

Produkty dla psów przeciwko pasożytom mogą występować także w postaci emulsji. Takie specyfiki w niewielkiej ilości aplikujemy na psią skórę w trakcie mycia naszego pupila. Już po kilku minutach produkt zacznie działać, a nasz czworonożny przyjaciel znajdzie się pod osłoną. Max twierdzi, że to dobra propozycja dla wszystkich czyściochów - podczas kąpieli można nawet nie zauważyć, że do działania wkracza jakiś skuteczny preparat, ale już podczas spacerów różnica dla psów (i pasożytów) jest zdecydowanie odczuwalna.

Preparaty do zwalczania pcheł w Max&Mrau!

W ofercie sklepu internetowego Max&Mrau znalazły się liczne preparaty na pchły i do walki z innymi pasożytami zewnętrznymi. Chronią one przed działalnością pcheł i kleszczy, które przenoszą groźne dla psów choroby. Wszystkie produkty można stosować zarówno profilaktycznie, jak i w momencie, kiedy zwierzę zaatakowały już pchły.

W zależności od potrzeb możesz zdecydować się zarówno emulsje, czy krople, jak i na spraye lub klasyczną obrożę przeciwpchelną. Ważne jest to, aby odpowiednio dobrać moc konkretnego preparatu do wielkości zwierzaka a także do jego wieku. W razie dylematu możesz w każdej chwili skonsultować się z naszymi specjalistami!

Warto pamiętać, że do skutecznego zwalczania pcheł konieczne jest również działanie w środowisku. Jaja pcheł nie znajdują się w sierści, a w wilgotnych i chłodnych miejscach. Lubią piwnice, garaże i pomieszczenia gospodarcze. W naszych domach nie pogardzą również dywanami, kocami, czy posłaniem psiaka.