Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kuwety dla kotów

Marka
Wielkość opakowania
Cena
-

Kuwety dla kotów - otwarte, zamknięte, samoczyszczące

Kuweta to ten element kociej wyprawki, który jest niezbędny w jego codziennym życiu. Odgrywa również bardzo ważną rolę dla właściciela zwierzęcia, ponieważ pozwala uniknąć zabrudzenia przez jego pupila całego domu czy mieszkania. Każdy, kto zdecyduje się na kota, powinien w pierwszej kolejności pomyśleć o zakupie odpowiedniej kuwety. Mrau korzystał w swoim życiu z wielu kuwet i wie, jak wybrać najlepszą, gdzie powinna się znajdować i jakich akcesoriów powinno się używać do jej czyszczenia. Postanowił podzielić się swoją wiedzą, aby ułatwić codzienne życie nie tylko swoim kocim przyjaciołom, ale również ich właścicielom. 

Czyszczenie kuwety kota

Kuweta to miejsce, które odgrywa bardzo ważną rolę w codziennym życiu kota, dlatego tak istotne jest, aby znajdowała się w należytym stanie. Co to oznacza? Mrau spieszy z wyjaśnieniem. Otóż chodzi o to, aby pamiętać o regularnym czyszczeniu. Żaden kot nie lubi korzystać z brudnej toalety, a Mrau tylko to potwierdza! Regularne czyszczenie kuwety pozwoli także w znaczącym stopniu zniwelować nieprzyjemny zapach związany z jej obecnością w domu. Pojawia się teraz pytanie: jak często powinno się myć kuwetę? Wszystko zależy od kota, ponieważ niektóre są wyjątkowymi czyściochami i właściciel zmuszony jest robić to dość często. W standardowych przypadkach kocią kuwetę wystarczy sprzątać raz dziennie. Koniecznie jest usunięcie odchodów i powstałych pod wpływem moczu bryłek. Kolejnym pytaniem, które można by zadać jest to, jak się do tego zabrać i z jakich akcesoriów do kuwety warto skorzystać? Mrau poleca użyć łopatkę - to najlepszy gadżet do sprzątania kociej kuwety! Nasz koci doradca prosi również, aby pamiętać o tym, żeby środki czyszczące, z których będziemy korzystać, były bezwonne. Koty nie przepadają za takimi zapachami i mogą nie chcieć korzystać nawet z czystej toalety, a niektóre zwierzaki mogą dostać uczulenia.

Jak wybrać kuwetę dla kota?

Wybór odpowiedniej kuwety dla kota jest zadaniem bardzo ważnym, ponieważ od tego zależeć będzie jego codzienne funkcjonowanie, a także to, czy właściciel będzie musiał zmagać się z buntem kota, który nie będzie chciał korzystać z zakupionej dla niego toalety. Mrau, jako prawdziwy znawca kocich kuwet, postanowił podzielić się cennymi radami dotyczącymi tego, jaką kuwetę dla kota wybrać i która będzie najlepiej spełniać swoje zadanie w zależności od tego, dla jakiego kota została zakupiona. Na rynku wyróżnić można kilka rodzajów kuwet. Najpopularniejszym modelem jest ta o kształcie prostokąta lub kwadratu. Najczęściej jest to kuweta otwarta, która przeznaczona jest dla wszystkich kotów. Należy jednak zwrócić uwagę na wysokość jej ścianek, ponieważ małe koty mogą mieć problemy z wejściem do niej w przypadku wysokich ścianek. Mrau zaleca, aby zawsze dostosowywać wielkość kuwety do kota, dla którego jest przeznaczona. Możliwość wygodnego korzystania zachęci go do tego, aby ją odwiedzać. Wybierając toaletę dla naszego pupila warto zdecydować się na klasyczną kuwetę z obrzeżem - wysypywanie kociego żwiru ograniczone jest wtedy do minimum.

pixel