Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Gryzaki dla psa

Gryzaki dla psów w trosce o zdrowe zęby i dziąsła

Max uwielbia wszystkie gryzaki: sznurkowe, kauczukowe, gumowe i inne. Gryzienie niewątpliwie stanowi jedną z jego ulubionych form rozrywki, dlatego chętnie testuje wszelkie gryzaki dla psa, a kiedy stwierdzi, że spełniają jego psie wymagania jakościowe, podrzuca je do asortymentu sklepu. Niezależnie od użytego do wykonania gryzaka materiału, wszystkie pełnią podobne funkcje. Przede wszystkim dostarczają psu rozrywki i potrafią zająć jego uwagę na naprawdę długi czas. Doskonale wpływają także na kondycję psich zębów i dziąseł, mogą również posiadać szereg dodatkowych właściwości.

Zobacz również oferowane przez nas szarpaki dla psów, które świetnie sprawdzą się we wspólnej zabawie z pupilem oraz pomogą mu rozładować nadmiar energii.

Materiał gryzaków dla psa

Gryzaki dla psa mogą być wykonane z gumy lub winylu, grubego sznura czy kauczuku. Każdy psiak instynktownie podgryza czy gryzie różne rzeczy - pozornie celem ich zniszczenia, ale w rzeczywistości czworonogi masują nimi również swoje dziąsła, oczyszczają zęby i stymulują naturalne zachowania oraz zmysły. Każdy z materiałów, z którego wytworzono gryzak jest wytrzymały i mocny.

  • gumowe gryzaki dla psa cieszą się dużą popularnością i stanowią gwarancję, że psiak raczej nie poradzi sobie z ich przegryzieniem. Zwykle ich podstawowy składnik stanowi niemal niezniszczalny kauczuk.
  • winylowe gryzaki dla psa również sprawdzą się doskonale, nawet w przypadku nieco większych czworonogów. Dźwięki, jakie nierzadko podczas gryzienia oddają te zabawki, dodatkowo stymulują zmysły czworonoga i pobudzają go do dalszej intensywnej zabawy.
  • pewną klasykę gatunku stanowią gryzaki sznurkowe dla psa - proste rozwiązania w końcu bywają niekiedy najlepsze. Dodatkowo takie gryzaki pozwalają na wspólną zabawę z psem, ponieważ z łatwością można je złapać i stabilnie utrzymać w dłoni - takie przeciąganie czy siłowanie z psem zacieśnia więzy i stymuluje naturalne psie instynkty.

Kształty gryzaków dla psa

Gryzaki dla psa mogą wyróżniać się także kształtem. Kość, hantelka, a może soczysty hamburger? Asortyment jest naprawdę szeroki i z pewnością każdy psi przyjaciel Maxa ucieszy się z kolorowego, ciekawego w kształcie gryzaka. Wszelkie wypustki, zgrubienia, kolce czy pętelki to niezwykła atrakcja dla czworonoga i jego zębów, a tym samym nieskończone pole do popisu podczas gryzienia i codziennej zabawy. Gryzaki dla psa w kształcie kości to klasyka, jeśli chodzi o wybór kształtu, a jak wiadomo klasyka sprawdza się zawsze. Max ostatnio przerzucił się z gryzaka w kształcie hamburgera na tego w kształcie hantelka, bo jak twierdzi - łączy w ten sposób trening siłowy z dobrą zabawą, a to najefektywniej przekłada się na jego wysportowaną psią sylwetkę.

Gryzaki dla psa - właściwości dentystyczne

Gryzaki dla psa sprawdzają się nie tylko przy zabawie, ale także jako masaż dziąseł. Doskonale wpływają również na psie zęby, ponieważ dbają o higienę jamy ustnej i ograniczają zbieranie się płytki nazębnej i oczyszczają je. Materiały, z których wykonane są dostępne tutaj gryzaki, są nietoksyczne i trwałe, więc bez obaw możesz podarować je swojemu psu. Gryzaki dla psa mogą posiadać także właściwości odświeżające psi oddech - miętowy zapach sprawdzi się perfekcyjnie.

Najlepszy wybór dla psa – naturalne gryzaki

Gryzaki naturalne to doskonały wybór zarówno dla młodych psów, jak i seniorów, czy szczeniąt. Nie tylko dbają o higienę jamy ustnej, ale także pozwalają zaspokoić naturalną potrzebę gryzienia, która jest silna u każdego psa niezależnie od rasy i wieku.

Naturalne gryzaki dla psa najczęściej zawierają w składzie takie produkty jak na przykład suszone mięso, skóra zwierząt i ryb, czy prasowane wnętrzności. Coraz częściej pojawiają się również gryzaki naturalne wykonane z warzyw lub sera himalajskiego.

Naturalny gryzak to idealna zabawka, która pozwala zwierzakowi zrelaksować się a jednocześnie wyczyścić zęby i produktywnie spędzić czas.

Naturalny gryzak a potrzeby behawioralne

Gryzaki, zarówno te naturalne, jak i wykonane z bezpiecznych, ale sztucznych materiałów pomagają psom w spełnieniu wielu potrzeb behawioralnych. Przede wszystkim, gryzienie pomaga psom w redukcji stresu i napięcia, które mogą być spowodowane przez nudę, sytuację stresową, zmęczenie czy brak odpowiedniej stymulacji umysłowej w ciągu dnia

Ponadto gryzienie naturalnych gryzaków pomaga w utrzymaniu zębów i dziąseł w dobrym stanie. Wspiera zwierzę również w budowaniu siły i wytrzymałości szczęk.

Gryzaki dla szczeniaka

Gryzaki dla dorosłych psów wykonane są zazwyczaj z twardych materiałów, które nie są zawsze odpowiednie dla szczeniąt. Jeżeli masz w domu szczeniaka z pewnością zauważyłeś, że próbuje on podgryzać niemal wszystkie przedmioty zgromadzone w domu, które znajdą się w zasięgu jego pyszczka. To naturalne zachowanie, które warto wspierać poprzez zapewnienie psiemu dziecku odpowiednich gryzaków.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz liczne gryzaki naturalne przeznaczone szczególnie dla szczeniąt przed szóstym miesiącem życia, czyli takich, które mają jeszcze mleczne zęby. Podsuwaj maluchowi do gryzienia naturalne przysmaki, takie jak królicze uszy, czy suszone ryby. Świetnie sprawdzą się również gryzaki przeznaczone szczególnie dla szczeniąt w okresie ząbkowania. Znajdziesz takie w bogatym asortymencie naszego sklepu!

Najlepsze gryzaki dla psów w Max&Mrau

W naszym sklepie zgromadziliśmy duży wybór gryzaków w różnorodnych kształtach i rozmiarach. Niezależnie od tego, czy masz w domu szczeniaka, czy całkiem dorosłego psa, z pewnością znajdziesz u nas coś dla siebie. Pamiętaj, żeby dobrać gryzak do wielkości i potrzeb zwierzaka. Wówczas pupil chętnie zaakceptuje wybrany dla niego prezent.

Odwiedź nasz blog i zobacz przegląd zabawek edukacyjnych dla psów, który z pewnością ułatwi Ci wybór odpowiedniej zabawki dla Twojego pupila, spełniającej jego naturalne potrzeby.