Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Podłoże do terrarium

Dobranie odpowiedniego podłoża do terrarium to niezwykle istotna kwestia, nad którą musimy się dokładnie zastanowić jeszcze zanim zajmiemy się hodowlą danego gatunku zwierzęcia terrarystycznego. Max i Mrau mają wielu przyjaciół z rodziny gadów i płazów, a nawet kilku pajęczaków - ze specjalną troską podeszli więc do wyboru asortymentu podłoży terrarystycznych. Zwierzęta te muszą mieć zapewnione warunki życia maksymalnie zbliżone do tych, w których ich przedstawiciele występują naturalnie. Choć takie podłoża pełnią niewątpliwie formę dekoracyjną całego terrarium, to w rzeczywistości dla zwierzaków w nim żyjących są jednym z elementów decydujących o ich przetrwaniu w warunkach domowych. Zwierzaki często zakopują się w ziemi czy torfowiskach, szukając w nich na przykład ochłodzenia czy większej wygody. Chętnie kopią w nich także nory czy gniazda, a także składają swoje jaja. Właściwie dobrane podłoża terrarium dla gadów, płazów czy pajęczaków, to jeden z kluczowych elementów zapewnienia im odpowiedniego klimatu i środowiska, właściwego dla ich gatunku.

Podłoże do terrarium dla węży

W celu najlepszego odwzorowania naturalnych warunków życia naszego pełzającego pupila, powinniśmy użyć specjalnie przeznaczonych do tego produktów. Odpowiednie podłoże terrarium dla węży to nie tylko element dekoracyjny, ale bardzo ważna część budowania biotypu terrarystycznego. Max zdobył liczne recenzje o wypróbowanych przez jego wężowych przyjaciół rodzajach podłoży i umieścił je w niniejszej kategorii. Dla węży sprawdzą się zatem na przykład torfowiska - torf zbrylany doskonale trzyma wilgoć i świetnie sprawdza się jako element tworzący legowisko w kryjówkach, a także wszelkie drewienka bukowe i podłoża kokosowe dla węży.

Podłoże do terrarium dla żółwi

Niezwykle ważną rolę w niemal wszystkich aspektach życia rozwoju żółwia odgrywa podłoże - jego dobór często sprawia hodowcom wiele kłopotów, dlatego w tej kategorii umieściliśmy wiele rodzajów podłoży terrarium dla żółwi, które dobrać można do specyficznych potrzeb określonego gatunku tych długowiecznych zwierzaków. Odpowiednia gleba do terrarium dla żółwi jest ważna z wielu powodów, między innymi ze względu na to, że w naturalnym środowisku większość gadów spędza czas na powierzchni danej gleby i ma kontakt z odpowiadającym jej mikroklimatem. Istotny jest zatem właściwy poziom wilgotności stopni cyrkulacji powietrza. W przypadku żółwi sprawdzą się odmiany piasku, którego stopień wilgoci można regulować dodatkiem gliny lub specjalne mieszanki przeznaczone do hodowli tych stworzeń.

Kokosowe podłoże do terrarium

Jednym z popularnych rodzajów podłoży są brykiety i zrębki kokosowe do terrarium. Zapewniają one doskonałe utrzymanie wilgotności i są wyjątkowo bezpieczne, nawet dla bardzo wrażliwych przedstawicieli gatunku zwierząt terrarystycznych. Co istotne, kokosowe podłoże terrarium jest podkładem nie tylko naturalnym, ale także bardzo uniwersalnym - sprawdzi się w przypadku wielu rodzajów bioklimatu, który chcemy stworzyć dla wybranego przez nas gatunku zwierzęcia.