Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Krople do oczu i uszu dla psa

Marka
Rodzaj
Cena
-

Max mawia, że oczy i uszy ma zawsze otwarte, a najbardziej wtedy, gdy ktoś kręci się koło jego legowiska lub pełnej miski jedzenia. Jednak, równie chętnie jak zajada się smakołykami, lubi kopanie dziur i węszenie w trawie - przez co jego oczy narażone są na dostanie się do nich nieczystości, podrażnienia źdźbłami trawy i inne urazy, które dotyczyć mogą także uszu psa. Aby jego dwa receptory szpiegowskie funkcjonowały prawidłowo, należy poddawać je systematycznej kontroli poprzez obserwację ich stanu i zachowania pupila, a w razie potrzeby oczyszczać i nawilżać. Dotyczy to wszystkich merdających ogonem czworonogów - z myślą o swoich psich przyjaciołach, Max wyszukał i wyselekcjonował produkty, które sprawdzą się przy pielęgnacji oczu i uszu psa.

Higiena oczu psa

Każdy pies jest narażony na dostanie się do oczu kurzu czy innych zanieczyszczeń zewnętrznych. Zwykle eliminowane są one przez psi organizm w naturalny sposób podczas snu, a po przebudzeniu zbierają się w kącikach oczu. Czworonogi często same je usuwają, ale niekiedy potrzebują do tego pomocy - wtedy warto zastosować waciki lub preparaty do czyszczenia oczu psa. Zdarzają się także takie objawy jak łzawienie czy ropna wydzielina wokół oczu, która niekiedy zasycha i wkleja się w sierść otaczającą powieki psa, tworząc twardą skorupkę, z którą pies sam sobie nie poradzi. Wzrok to jeden z jego najważniejszych receptorów poznawania świata i musimy pomóc naszemu pupilowi o niego zadbać. Pielęgnacja oczu psa jest bardzo ważna i powinna opierać się na sprawdzonych oraz rekomendowanych produktach, a w razie potrzeby być skontrolowana u lekarza weterynarii. Zdrowe oczy psa nie łzawią, są czyste i błyszczące.

Higiena uszu psa

Nie tylko uszy Maxa, ale każdego psa potrafią zarejestrować dźwięki, które dla ludzi są niesłyszalne. Trzeba o nie dbać, podobnie jak o oczy - są bowiem w podobnym stopniu narażone na liczne zanieczyszczenia czy nawet schorzenia. Na niektóre z nich narażone są szczególnie konkretne rasy psów, jak bernardyny, jamniki czy owczarki niemieckie. Pielęgnacja uszu psa pozwala na uchronienie ich od licznych infekcji, np. zapalenia ucha zewnętrznego. Szczególnie narażone są na nie psiaki o zwisających uszach. Wszelkie nieprawidłowości objawiają się w zachowaniu psa: częstym drapaniu ucha, przechylaniu głowy, trzepaniu uszami, jak również w wyglądzie i zapachu ucha. Max wie, że słuch to jeden z najważniejszych psich receptorów, dlatego w tej kategorii umieścił sprawdzone preparaty, niezbędne do prawidłowej pielęgnacji uszu psa.

Płatki kosmetyczne dla zdrowych oczu i uszu psa

Czyszczenie oczu i uszu psa może okazać się konieczne zarówno u rasowego czworonoga, jak i u kundelka. W tym celu warto zastosować specjalistyczne płatki kosmetyczne, które w bezpieczny i delikatny sposób oczyszczają okolice receptorów z zanieczyszczeń i sierści. Pielęgnacja oczu i uszu psa pozwala na zachowanie ich odpowiedniej higieny, a jednocześnie zapobiega powstawaniu infekcji i schorzeń.

Krople i płyny do pielęgnacji oczu i uszu psa

Dobrym sposobem na utrzymanie receptorów wzrokowych i węchowych psa są krople lub płyny. Zdrowie oczu i uszu psa może zapewnić właściwa pielęgnacja. Krople czy płyny w bezpieczny i bezinwazyjny sposób utrzymują higienę tych narządów, ograniczają nadmierne osadzanie ropy czy woskowiny, minimalizując tym samym prawdopodobieństwo powstawania infekcji.

pixel