Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Obroże na pchły i kleszcze dla psa

W trosce o wszystkich czworonożnych pupili Max przygotował wiele preparatów i produktów, które zapewnią im zdrowie i uchronią przed pasożytami. Kleszcze i pchły należą do tych najbardziej irytujących nasze psy. Mogą przenosić choroby, powodować alergie i zaczerwienienie naskórka oraz stanowić duży problem również dla ich właścicieli. Kleszcze i pchły rozmnażają się w wyjątkowo szybkim tempie, więc na pierwsze sygnały od czworonoga należy reagować jak najszybciej to możliwe. Tanim i skutecznym sposobem zapobiegania oraz pozbycia się ich okaże się oczywiście obroża na pchły dla psa.

Zasada działania obroży na pchły

Zasady działania obroży na pchły dla psa są wyjątkowo nieskomplikowane. Obroża tuż po założeniu wydziela co pewien czas substancje aktywne, które są zabójcze dla pcheł i ich jaj, a zupełnie niegroźne dla samych czworonogów. Idealnie sprawdzą się zarówno pod względem prewencyjnym podczas spacerów i zabaw na podwórku, ale także pomogą usunąć pasożyty, które już znajdują się na ciele psa.

Zalety obroży na pchły dla psa

Na rynku dostępnych jest wiele różnych preparatów przeciw pasożytom. Zalety obroży na pchły dla psa pozwalają umieścić je na szczycie tej listy pod względem skuteczności i wszechstronności zastosowania. Wydzielają substancje czynne i zapobiegają inwazji pcheł w zależności od jakości produktu od kilku tygodni do nawet ośmiu miesięcy! Skuteczność obroży może nieco obniżać nadmierny kontakt z wodą. Max poleca, aby w przypadku psów, które często bawią się nad jeziorem czy podczas deszczowej pory roku, stosować wodoodporne obroże na pchły. Można z nich także korzystać podczas innych kuracji przeciwpchelnych, takich jak kąpiele z wykorzystaniem odpowiedniego szamponu lub stosowanie olejków eterycznych, co również wpływa na ich atrakcyjność i skuteczność. Są one także wyraźnie lepsze od działających doraźnie szamponów lub kropli. Zaletą obroży na pchły dla psa jest także jej szeroka dostępność i łatwość korzystania. Max proponuje preparaty uznanych i renomowanych firm, które są wyjątkowo skuteczne. Wbrew obiegowej opinii pchły mogą dopaść także te zadbane, domowe psy. Zdecydowanie nie są domeną tylko i wyłącznie podwórkowych kundelków. Właśnie dlatego dosłownie każdy właściciel czworonoga powinien pamiętać o pielęgnacji i profilaktyce, zapobiegającej inwazji pcheł.

Obroża na pchły dla psa - zadbaj o zdrowie swojego pupila!

Należy jednak pamiętać, że nasz pies może być uczulony na zawarte w obroży składniki aktywne, należy więc dokładnie czytać, które z nich zawiera dany preparat. Obroże zwykle nie są przeznaczone dla szczeniaków, które nie ukończyły trzeciego miesiąca życia. Max zdaje sobie sprawę z istoty dbania o zdrowie własne i jego kolegów. Szeroka gama dostępnych preparatów pomoże zapobiec atakom kleszczy lub pcheł i zapewni estetyczny wygląd sierści. Producenci oferują także obroże na pchły dla psów w różnych wariantach kolorystycznych, aby w pełni usatysfakcjonować właścicieli psów i ich czworonożnych przyjaciół.