Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pozostałe akcesoria do akwarium

Marka
Rodzaj
Cena
-

Mrau uwielbia wpatrywać się godzinami w akwarium, wodząc wzrokiem za rybkami. Czasem nawet puka łapką w ścianę zbiornika, co często błędnie interpretowane jest jako próba łapania rybek. Ale to wcale nie tak! Mrau nie ma zamiaru polować na swoich wodnych przyjaciół, po prostu chce im przybić piątkę! Wielogodzinne obserwacje życia toczącego się w akwarium sprawiły, że Mrau posiadł ogromną wiedzę na temat wszystkich potrzeb rybek, ale również ich właścicieli. Pozwoliło mu to stworzyć katalog akcesoriów akwariowych niezbędnych każdemu pasjonatowi wodnej flory i fauny.

Jak zadbać o kondycję wody i żyjących w niej stworzeń?

Prawidłowa opieka nad rybkami to przede wszystkim dbałość o doskonała jakość wody. Musi ona być odpowiednio napowietrzona, filtrowana i pozbawiona zanieczyszczeń. Należy także zadbać o odpowiednią temperaturę czy oświetlenie akwarium, dobrane do gatunku naszych płetwiastych przyjaciół. Prawidłowe dbanie o akwarium to również troska o roślinność. W końcu to dzięki niej nasze akwarium wygląda pięknie, a rybki są szczęśliwe. Dodatkowo, odpowiednia roślinność przyczynia się do poprawy jakości wody. Pielęgnacja akwarium to zatem nie tylko codzienne karmienie rybek, ale również kontrola urządzeń, badanie stanu wody i dbanie o czystość. Mrau poleca, by urządzenia kontrolować każdego dnia - sprawdzać, czy działa pompka i czy filtr nie jest zapchany. Raz w tygodniu należy podmienić od 10 do 20% wody, co pomoże uniknąć nadmiernego pojawiania się glonów. Pamiętajmy tylko, żeby nie wlewać do akwarium wody prosto z kranu! Zawiera ona szkodliwy dla wodnych zwierząt chlor. Woda powinna być odstana przez 2-3 dni, wtedy jest bezpieczna. Istotne jest także regularne sprzątanie dna, gdzie zbierają się resztki pokarmów i zanieczyszczenia produkowane przez rybki. Mrau poleca stosować specjalne odmulacze dna, które wsysają lekkie odpady, pozostawiając żwirek na swoim miejscu. Kolejną kwestią jest regularne czyszczenie filtra, który wyciąga z wody zanieczyszczenia. Zapchany filtr przestaje pełnić swoją rolę, dlatego warto go regularnie płukać. Mrau jednak ostrzega, że na filtrze, w czasie jego pracy, pojawiają się bakterie nitryfikacyjne, które są bardzo pomocne, ponieważ w sposób naturalny zwalczają glony. Filtra nie powinno się więc płukać w chlorowanej wodzie, która te bakterie zabija, pozbawiając nasze akwarium dodatkowej ochrony!

Oferta sklepu Max & Mrau

Mrau wyselekcjonował więc całą gamę produktów do wyposażenia akwarium w niezbędne urządzenia i do utrzymania ich sprawności. W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo czyściki i dyfuzory powietrza, dzięki którym zadbamy o sprawność i higienę pomp akwariowych. Posiadamy również wysokiej jakości filtry i zawory przeciwzwrotne, które pomogą utrzymać wysoką jakość wody. Specjalnie skomponowane zestawy naprawcze do pomp zawierają cały szereg najpotrzebniejszych części zamiennych, które mogą okazać się niezbędne w razie awarii urządzenia. Pośród rozmaitych akcesoriów do akwarium, które znajdują się w naszym sklepie są również siatki do rybek, termometry, i maty pod akwarium. Mrau zadbał również o możliwość pielęgnacji flory i włączył do asortymentu specjalne nawozy do roślin akwariowych, które utrzymają roślinność w dobrej kondycji.

pixel