Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

Podawanie karmy

Brak produktów w tej sekcji

Jak podawać karmę psu?

Podawanie psu karmy może odbywać się drogą tradycyjną – poprzez użycie miski jako pojemnika na jedzenie albo w sposób nieoczywisty. Radzimy, jak atrakcyjnie podawać posiłek pupilowi, by go zaktywizować, pobudzić do myślenia, uruchomić w nim instynkt łowcy i tropiciela, a jednocześnie odstresować i wyciszyć.

Tradycyjne podawanie karmy psu – jaka miska?

To, jak podawać karmę psu, zależy od wielu faktorów, m.in. od wieku, rasy, wagi, wielkości, stanu zdrowia oraz cech indywidualnych naszego pupila. Wydawałoby się, że miska dla psa nie powinna stanowić powodu do dłuższych rozważań. Jednak okazuje się, że warto poświęcić chwilę czasu na przemyślenie swojego zakupu, tak by produkt został jak najlepiej dobrany do danego zwierzęcia.

„W czym zatem karmić psa? Najbardziej popularna metoda na podawanie jedzenia psu to wspomniana miska. Na rynku z psimi towarami znajdziemy ogromny wybór tego typu akcesoriów: od zwykłych plastikowych misek, przez metalowe, a na ceramicznych kończąc. Każdy z tych pojemników odznacza się zarówno plusami, jak i minusami.

Przykładowo: plastikowa miska jest lekka, co dla właściciela może być pozytywem, jednak czworonóg może łatwo przewrócić ją i wysypać zawartość. Z kolei metalowe konstrukcje są bardziej stabilne, ale mogą hałasować, kiedy pies podczas jedzenia będzie opukiwał nią jakiś mebel. Natomiast wyroby ceramiczne są cięższe, trudno je przewrócić, czy choćby przesunąć, ale ich cena może niektórych odstraszyć.

Poza tworzywem, z którego jest wykonana miska, warto zwrócić uwagę też na jej wielkość, kształt, czy wysokość, tak żeby dopasować ją do osobniczych cech danej rasy oraz szczególnych potrzeb naszego zwierzaka.

Naturalnie twój pupil potrzebuje dwóch akcesoriów kulinarnych, ponieważ z jednego będzie jadł, z drugiego – pił.

Jak podawać karmę szczenięciu?

Jak karmić szczeniaka? Możemy skusić się na kupienie szczenięciu dwóch małych misek: jednej na jedzenie, drugiej – na wodę i wymienić je na większe egzemplarze, jak już podrośnie. Jednak można od razu dokonać docelowego zakupu, bo ilość pokarmu, zjadanego przez psiego malucha, dość szybko się zmienia.

Na wcześniejszym etapie życia ważnym sprzętem, w jaki powinniśmy się zaopatrzyć, jest butelka do karmienia szczeniąt marki Eurowet, która jest odporna na uszkodzenia i pogryzienia, bezpieczna dla pupila, a jednocześnie wykazuje się elastycznością. Kolejna faza psiego rozwoju ma związek z samodzielnym spożywaniem pokarmu, gryzieniem i przeżuwaniem. I tutaj idealna będzie miska dla szczeniaka, która powinna być poddana takim samym kryterium wyboru, jak miska dla dorosłego czworonoga.

W czym jeszcze karmić szczeniaka? Kiedy zwierzak nieco urośnie i przejdzie na suchy pokarm, można postawić na inny sposób karmienia. Jak podawać suchą karmę szczeniakowi? Np. korzystając z dozownika na karmę Pet Life Style Feeder marki Pet Nova. Psiak może w każdej chwili podejść do pojemnika i zjeść tyle, ile ma ochotę, nie trzeba co chwila dosypywać mu jedzenia. To praktyczne i wygodne rozwiązanie dla właściciela.

Atrakcyjne podawanie karmy psu

Jak podawać karmę psu, aby go bardziej zaciekawić tą czynnością, zmotywować do większej aktywności, treningu? Istnieje szereg różnych rozwiązań. Może to być miska spowalniająca jedzenie albo jakiś inny pojemnik, także wykonany samodzielnie, który zmusi zwierzę do uważniejszego przyjmowania pokarmu. Przykładem może być miska marki Hunter lub Trixie, czy taca na suche pożywienie marki Trixie.

Jak inaczej, bardziej atrakcyjnie podawać jedzenie psu? Stosując takie gadżety jak np. maty węchowe lub maty do lizania. Jedną z nich jest mata do lizania dla psa LickiMat Slomo marki Innovative Pet Products. Nadaje się ona do serwowania psu zarówno mokrego, jak i suchego posiłku. Dzięki temu sprzętowi jedzenie będzie spożywane wolniej, a niestrawione resztki jedzenia, pozostałe na języku, zostaną usunięte. Z kolei do podawania półpłynnych dań, takich jak jogurty, serki, czy sosy, polecamy używać innej wersji produktu od tego samego producenta – maty LickiMatTuff Soother PRO. Jeszcze inna wersja maty do lizania to LickiMat Splash, przypominająca wyglądem miskę. Przyrząd ten, dzięki specjalnej przyssawce, można przyczepić do rozmaitych powierzchni, nawet do bocznej ścianki wanny, co dostarczy pupilowi mnóstwa zabawy, ale też sporego wyzwania w trakcie jedzenia. Natomiast LickiMat Wobble jest mato-miską do lizania, która działa na zasadzie wańki-wstańki, czyli cały czas się porusza, a zadaniem pupila jest umiejętne dobranie się do jej zawartości.

Dzięki opisanych wyżej narzędziom do karmienia psy się uspokajają, wyciszają, odstresowują, ale jednocześnie w czasie jedzenia – aktywizują i stymulują umysł do pracy.

Powyższe gadżety stanowią olbrzymią pomoc i wsparcie dla właścicieli czworonogów, którzy zastanawiają się jak karmić psa o nadmiernym apetycie oraz psie niejadki, jak podawać karmę, by maksymalnie uatrakcyjnić tę czynność, czy w jaki sposób wyciszyć zwierzaka, mającego problemy behawioralne.