Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Piasek i podłoża do klatki

Piaski i podłoża dla ptaków Ptaki uwielbiają miękkie i wygodne podłoża. Badania nad nimi zostały przeprowadzone przez eksperta w dziedzinie wylegiwania się, czyli Mrau. W swojej ekspertyzie wziął on pod uwagę pochłanianie wilgoci i zapachów oraz wygodę w użytkowaniu przez właścicieli.

Cechy podłoży i piasków do klatek dla ptaków

W ofercie firmy Max & Mrau znajdą Państwo wiele rodzajów piasków dla ptaków. Odpowiednio dobrane pozwolą zachować czystość i zapewnią wygodę opierzonym pupilom. Jedną z kluczowych cech podłoży jest wchłanianie wilgoci i nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu zapewnimy komfort sobie i ptakom. Bardzo ważnym aspektem jest również to, żeby wybrane przez nas podłoże nie pyliło. Kurz nie będzie się wtedy osadzał na klatce i wirował w jej środku.

Podłoża dla ptaków

Na rynku istnieje wiele rodzajów podłoży do klatek dla ptaków. Zalicza się do nich wióry i trociny, słomę i siano, papier oraz piasek. Mrau szczegółowo przetestował je wszystkie i wysnuł wiele wniosków na ich temat. Pierwsze z wymienionych mogą pylić, co w konsekwencji prowadzi do podrażnień narządów wzroku naszych skrzydlatych przyjaciół. Co więcej, monitorowanie odchodów na tym podłożu jest bardzo trudne. Słoma i siano to według Mrau również bardzo ryzykowne rozwiązanie, ponieważ nie tylko pylą, ale zjadane przez ptaki powodują wiele chorób. Papier to bardzo popularna wyściółka klatek dla ptaków, jednak ma on wiele wad. Niektóre ptaki szarpią go i rozrywają, przez co nie jest wygodny w użytkowaniu i trzeba go często wymieniać. Podłoże w postaci piasku dla ptaków nie jest szkodliwe. Nie powoduje chorób, nie podrażnia i nie działa toksycznie na naszych skrzydlatych przyjaciół. Piaski pochodzą z kopalni mineralnych, są one poddawane są obróbce termicznej w wysokiej temperaturze. Dzięki temu są wolne od zanieczyszczeń i pozbawione bakterii. Piaski dla ptaków zostały wzbogacone dodatkami takimi jak: aromaty cytrynowe i anyżowe oraz w postaci muszli. Dzięki środkom zapachowym zawartym w podłożach, oferowanym przez sklep Max & Mrau, wokół klatki unosi się przyjemny, cytrynowy zapach. Aromat anyżowy jest całkowicie neutralny dla ptaków, co więcej, jego domieszka sprawia, że działa on toksycznie na pasożyty i odstrasza owady. Drugi z kolei, łagodny zapach oferowany przez nasz sklep, to zapach pomarańczowy. Stosowanie najlepszej jakości piasków pozytywnie wpływa na samopoczucie i poprawia funkcjonowanie układu trawiennego opierzonego pupila. Dodatki w postaci aromatów neutralizują nieprzyjemne zapachy. Przy wyborze odpowiedniego podłoża do klatki dla ptaków zwraca się również uwagę na naturalne środowisko, z jakiego pochodzi nasz skrzydlaty przyjaciel. Dzięki dodatkom w postaci muszli, imitującym plażowy piasek, ptak czuje się bardzo komfortowo. Kluczową kwestią dla wyboru najlepszego podłoża dla ptaków jest jego bezpieczeństwo użytkowania. Nie powinny one powodować alergii i być toksyczne. Zapewniając nieszkodliwość ściółek stworzą Państwo komfortowe warunki życia sobie oraz swoim opierzonym przyjaciołom.