Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Karma dla gryzoni domowych

Max i Mrau doskonale wiedzą, jak ważna jest odpowiednio zbalansowana dieta, nie tylko dla zdrowia, ale również dobrego samopoczucia zwierzęcia. Bogata w substancje odżywcze, witaminy i minerały karma jest niezbędna do zapewnienia naszym pupilom odpowiedniej ilości energii i długiego, zdrowego życia. Skład karmy dla gryzoni powinien być zależny od gatunku i indywidualnego zapotrzebowania na poszczególne substancje odżywcze.

Jaką karmę dla gryzoni domowych wybrać?

Max twierdzi, że najlepsza karma dla gryzoni powinna być przede wszystkim stworzona z naturalnych składników, bez sztucznych dodatków, co gwarantuje najlepszą jakość produktu. Dostosowanie pokarmu do danego gatunku powinno być priorytetem właściciela, szczególnie jeśli zwierzę ma on specyficzne wymagania pokarmowe. Dodatkowym atutem jest opakowanie, które chroni przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Max wie, że wybór odpowiedniej karmy dla gryzoni domowych nie jest łatwym zadaniem, ponieważ, jak się dowiedział, w tej kategorii zawiera się aż około 1850 gatunków, z czego większość to gatunki roślinożerne. Odpowiednio dobrana dieta zapewnia zwierzęciu zdrowe, długie życie, pozytywnie wpływa na wygląd futerka oraz zapewnia zdrowie zębów.

Jaką karmę wybrać w zależności od gatunku?

Specjalistyczna karma dla gryzoni składa się głównie z ziół, roślin i zbóż, jednak jej skład jest zmienny w zależności od gatunku. Dużą uwagę należy zwrócić na to, by dostarczać zwierzętom składniki, które są niezbędne dla ich prawidłowego rozwoju oraz zachowania zdrowia. Istnieją również gatunki, dla których wybrane składniki pokarmowe są szkodliwe. Karma dla jeży w składzie, oprócz nasion, ma również owady niezbędne w diecie tych zwierząt. Pokarm dla koszatniczek z kolei bogaty jest w warzywa oraz chrupiące kąski, które uwielbiają, ale zawiera ograniczoną ilość cukrów, które mają negatywny wpływ na zdrowie tych zwierząt. Karma dla myszoskoczków nie zawiera ziaren, za to bogata jest w błonnik niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania tego gatunku. Pokarm dla wiewiórek również bogaty jest w błonnik i dodatkowe suplementy mające wpływ np. na zdrowy wygląd futerka. Szynszyle to zwierzęta, których dieta powinna być bogata przede wszystkim w błonnik oraz naturalne prebiotyki wspierające trawienie. W ofercie znaleźć można również pełnowartościowe granulaty, karmy warzywne oraz karmy stworzone z najbardziej lubianych przez gryzonie przysmaków zwane karmami uzupełniającymi dla gryzoni.

Czy specjalistyczna karma musi być droga?

Oferowane przez nas karmy najwyższej jakości zostały wyselekcjonowane nie tylko na podstawie najlepszej dostępnej jakości, ale również najlepszej ceny karm dla gryzoni. Max i Mrau chętnie pomogliby nam w kolejnych testach produktów przeznaczonych dla gryzoni domowych, ale nie możemy ich narażać na spożywanie ziaren i zbyt dużej ilości błonnika, który może mieć zgubne działanie w przypadku ich diety. Pomogli nam jednak w wyborze najlepszych jakościowo produktów, dbając również o to, by dostępne były w różnych gramaturach.