Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ubranka dla psów

Marka
Płeć Psa
Rozmiar ubrania dla psa
Rodzaj ubrania dla psa
Cena
-

Odpowiednio dobrane buty dla psa powinny być nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim uszyte tak, aby zwierzak czuł się w nich komfortowo. Max bardzo lubi nosić buty, a jego garderoba jest nimi przepełniona. Wie on, że buty dla psa powinny posiadać kilka istotnych cech, aby nie krępowały ruchów podczas codziennych spacerów, a także spełniało swoje zadanie ochronne. W tym celu Max postanowił podzielić się swoim doświadczeniem i wskazał to, o czym należy pamiętać przy doborze butów dla psa.

Buty dla psa - czy warto?

Wiele osób być może zastanawia się nad tym, czy w ogóle warto kupować buty dla psa. Czy nie jest to zwykłym wymysłem lub fanaberią ludzi, którzy chcą ubierać swoje psiaki w śmieszne kostiumy, które spełniają funkcję ozdobną, a zapominają o ich podstawowych funkcjach? Max spieszy z odpowiedzią! Buty dla psa kupuje się przede wszystkim, aby zapewnić mu ochronę. Najczęściej przydatne są one zimą, kiedy panują niekiedy bardzo niskie temperatury i psy, szczególnie te małe, źle znoszą pobyt na zewnątrz. Max jest ciepłolubnym psiakiem, dlatego zakładanie mu butów ochronnych bardzo mu pasuje - wie, że może spędzić więcej czasu na długich wędrówkach i bieganiu po parku. W trakcie zimy występuje jeszcze jeden poważny problem, z którymi muszą borykać się przyjaciele Maxa - sól, którą posypuje się chodniki. Często zdarza się tak, że działa ona podrażniająco na łapy naszych czworonogów - powoduje pęknięcia i wysuszenia poduszek. Max bardzo tego nie lubi, dlatego chętnie korzysta z butów ochronnych, dzięki którym wie, że jego spacer będzie przyjemnością i nie będzie musiał po chwili wracać do domu.

Ubrania dla psa - jak dobrać buty?

Max wie, że odpowiednio dobrane buty posłużą mu przez długi czas, dlatego zawsze starannie je wybiera i przykłada dużą wagę do ich funkcjonalności. Max proponuje każdemu właścicielowi czworonoga, aby ten najpierw zastanowił się, w jakich sytuacjach jego psiak będzie ich używał. Z pewnością ułatwi mu to wybór odpowiednich butów dla jego pupila. Jeśli psiak jest po jakimś zabiegu, warto sprawić mu lekkie, cienkie obuwie, które będzie chroniło łapy. Wielu przyjaciół Maxa to miłośnicy trekkingu - poleca on im sportowe obuwie, które jest lekkie, ma antypoślizgową podeszwę i doskonale chroni przed zimnem i wiatrem. Niektóre psiaki, szczególnie te starsze i chorujące na dysplazję stawów biodrowych, powinny nosić wyłącznie buty z antypoślizgową podeszwą. Wielu przyjaciół Maxa cierpi z powodu uszkodzenia nerwów w łapkach, dlatego dla nich rekomenduje on buty ochronne, które zapobiegają rozdarciom spodów łap i zadrapaniom.

Buty dla psa - na co zwrócić uwagę?

Wielu właścicieli decyduje się na zakup butów dla swojego psa. Max dobrze wie, że odpowiednio dobrane buty mogą sprawić, że długie spacery, nawet po trudnych powierzchniach i przy niskich temperaturach, mogą być bardzo przyjemne. Odpowiednie buty mogą w znaczącym stopniu ułatwić życie naszemu pupilowi, dlatego warto pamiętać o paru zasadach, na które należy zwrócić uwagę przy ich zakupie. Max podpowiada, że bardzo ważną rolę odgrywa materiał, z jakiego wykonany jest but. Istotną kwestią jest też to, aby but dopasowywał się do kształtu łapy psiaka i umożliwiał jej regularny ruch. Maxowi bardzo nie podoba się, kiedy właściciele psów zapominają o tym, że but powinien przede wszystkim być funkcjonalny i kupują ozdobne buciki, które tylko ładnie wyglądają, nie spełniając swojej praktycznej roli. Wybierając buty dla naszego czworonoga zwróćmy uwagę na to, czy but nie zsuwa się z jego łapy i czy nie krępuje ruchów psiaka.

pixel