Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Pokarm dla dzikich ptaków

Max i Mrau doskonale wiedzą, ile radości przynosi dokarmianie ptaków. Jednak jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Należy zwrócić szczególną uwagę na składniki pokarmu, jaki udostępniamy skrzydlatym przyjaciołom i wiele innych aspektów, które mają im pomóc w przetrwaniu mroźnej zimy.

Co jedzą dzikie ptaki?

Dzięki bardzo dokładnej analizie potrzeb dzikich ptaków opracowanej przez Mrau doskonale wiemy, jak zadowolić każdego opierzonego zwierzaka. Karma powinna przede wszystkim charakteryzować się wysoką dawką energetyczną i tłuszczową. Pożywienie bogate jest w bardzo dobrej jakości nasiona roślin, pestki dyni, słonecznika oraz wartościowe orzechy arachidowe. Najlepsze karmy wzbogacane są również o owoce żurawiny i rodzynki, które są naturalnymi przysmakami skrzydlatych przyjaciół. Dzięki stosowaniu odpowiedniej zimowej karmy ułatwiamy przetrwanie dzikich ptaków, szczególnie w mroźnych warunkach. Bardzo popularnym pożywieniem jest słonina, która doskonale sprawdza się przy karmieniu sikorek. Warto ją zainstalować tuż obok karmnika po to, żeby umożliwić ptakom jej dziobanie.

Opieka nad własnych karmnikiem

Jednym z ważniejszych elementów opieki nad dzikimi ptakami jest regularne sprzątanie karmnika zarówno z jedzenia jak i ptasich odchodów. Mrau ostrzega, że jeśli odpowiednio nie zadbamy o czystość, to narazimy skrzydlate zwierzęta na różne choroby. Niezjedzony i zepsuty pokarm jest bardzo szkodliwy dla opierzonych przyjaciół, dlatego należy go usuwać i regularnie uzupełniać nową, wysoką w składniki odżywcze karmą dla dzikich ptaków. Nie należy również dzielić się z nimi resztkami z obiadu i chlebem, ponieważ sól i inne wzmacniacze smaku mogą powodować różne schorzenia układu pokarmowego. Najbardziej odpowiednim czasem na rozpoczęcie dokarmiania jest późna jesień, natomiast zakończyć należy wczesną wiosną. W innych porach roku, takich jak późna wiosna czy lato, ptaki doskonale radzą sobie w zdobywaniu pokarmu. Wybór odpowiedniego miejsca na karmnik jest również istotnym aspektem. Należy wziąć pod uwagę drapieżniki, które mogą wchodzić i podjadać jedzenie dla ptaków. W związku z tym karmnik należy ulokować na odpowiedniej wysokości. Warto pamiętać również o tym, że skrzydlate zwierzęta zapamiętują miejsce, w którym znalazły pokarm, dlatego o karmnik należy dbać codziennie.

Cena karmy dla dzikich ptaków

Max i Mrau zachęcają wszystkich do zakupu wysoce wyselekcjonowanej karmy dla dzikich ptaków. Wybrali oni bardzo dobrej jakości produkty, które są bogate w składniki mineralne i witaminy potrzebne do przetrwania opierzonych przyjaciół w warunkach zimowych. Zwrócili szczególną uwagę na nasiona, które są bogate w olej, a dodatki w postaci pestek dyni, słonecznika łuskanego czy orzechów arachidowych sprawiają, że pożywienie ma bardzo wysoki wskaźnik energetyczny. W ofercie naszego sklepu znajdują się wysokiej jakości propozycje w bardzo przystępnych cenach, co umożliwia opiekę na dzikimi ptakami każdemu. Max i Mrau doskonale wiedzą, że dokarmianie sprawia wiele radości w życiu dziecka jak i dorosłego, my również.