Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mokra karma dla kota

Marka
Przedział wagowy mokrej karmy dla kota
Cena
-
Faza życia
Rasa

Duży wybór mokrej karmy dla kota sprawdzonych marek

Odpowiednie żywienie to nie tylko walory smakowe, ale także zbilansowana dieta, która dostarczy kotu wszystkich składników niezbędnych do harmonijnego rozwoju. Mrau jest małym łakomczuchem i dlatego przygotował dla swoich kolegów i ich właścicieli wyjątkowo obszerną kategorię. Karma mokra dla kota należy do jego ulubionych dań, które mają również właściwości zdrowotne.

Zalety karmy mokrej dla kota

Aby zapewnić swojemu pupilowi pożywienie, które w stu procentach go usatysfakcjonuje i spełni jego oczekiwania, należy zrozumieć jego prawdziwe potrzeby. Koty potrzebują sporej ilości wody, ale często zaniedbują picie i w związku z tym zdarzają się im problemy związane z odwodnieniem. W naturalnym środowisku kot dostarcza wodę między innymi ze świeżego mięsa. Mokra karma dla kota ma dużo większą zawartość wody od innych rodzajów pokarmu. Zawartość wody znacząco wpływa także na kaloryczność dań. To zdecydowanie kolejna zaleta karmy mokrej dla kota. Polecana jest ona pupilom, które zmagają się z nadwagą lub mają do niej tendencje. Niektóre mruczki, zwłaszcza te bardziej wybredne, mają problem ze zjedzeniem suchej karmy dla kotów, która może im wydawać się niesmaczna. Zaletą karmy mokrej dla kota jest jej specyficzny i dość intensywny zapach. Ze zjedzeniem jej czworonogi zwykle nie mają kłopotów. Adaptując pupila do suchego pożywienia, można wykorzystywać mieszanki z mokrą karmą, aby łatwiej go do niego zachęcić. Pośród licznych zalet karmy mokrej dla kotów należy także wymienić zbawienne właściwości w leczeniu schorzeń dolnego i górnego układu moczowego, na które szczególnie często narażone są koty po zabiegu kastracji. W takim przypadku szczególnie poleca się wybór karmy dla kotów sterylizowanych

Najlepsza karma mokra dla kota

Koty są zadeklarowanymi mięsożercami. Mrau wie, że choć nie przepada za warzywami, to w jego diecie powinno się ich znaleźć około 5%. Dieta naszego pupila powinna składać się głównie z białka zwierzęcego. Najlepsza karma mokra dla kota to ta, która zawiera w sobie jak największy procent mięsa. W dalszej kolejności należy zwrócić uwagę na obecność składników, które występują w naturalnej diecie tego gatunku.

Jak wybrać dobrą mokrą karmę dla kota?

Wszyscy właściciele kotów, którym nie jest obojętne, co będą jadły ich pupile, powinni zastanowić się za każdym razem, gdy kupują nowy produkt. Jak wybrać dobrą, mokrą karmę dla kota? Przede wszystkim należy uważnie czytać etykiety i zgromadzić elementarną wiedzę o żywieniu kotów. Naszą uwagę powinien zwrócić brak opisu mięsa, które wchodzi w skład produktu lub jego niski procent. Obecność w składzie dużej ilości zbóż również jest zastanawiający. Naturalnie nie występują one w diecie naszych czworonożnych przyjaciół, więc prawdopodobnie stanowią zbędne uzupełnienie tego pokarmu. Dobra mokra karma dla kota nie powinna także zawierać ogromnej ilości warzyw lub owoców, a tym bardziej zdominować części mięsnej. Należy pamiętać o tym, że koty to mięsożercy i jakiekolwiek wprowadzenie wegetariańskiej diety może mieć dla nich niepożądane skutki. 

pixel