Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Specjalistyczna karma dla kota

Koty, równie często jak swoi właściciele, zmagają się z różnorakimi schorzeniami. Niestety wizyty u weterynarzy często okazują się nieuchronne. W rekonwalescencji oprócz leków pomaga także specjalistyczna karma dla kota. Mrau jest prawdziwym okazem zdrowia, ale wie, że jego koledzy i koleżanki zmagają się z takimi dolegliwościami jak cukrzyca, nadwaga, kamienie w układzie moczowym lub niewydolność nerek. Chciałby im pomóc jak tylko może, więc stworzył kategorię, w której można znaleźć pokarmy, które zapobiegają lub minimalizują skutki wielu różnych chorób.

Karmy specjalistyczne dla kota składają się ze starannie wyselekcjonowanych składników odżywczych. Stworzenie karmy specjalistycznej nie jest prostym zadaniem. Powinno się posiadać szeroką wiedzę o łączeniu komponentów diety i ich wpływie na organizm zwierzęcia. Pokarm zdecydowanie nie zastąpi lekarstw, ale może działać wspomagająco i przyspieszyć proces leczenia.

Rodzaje karmy specjalistycznej dla kota

Do najpopularniejszej grupy pokarmu specjalistycznego należy ten opatrzony opisem “urinary”, czyli chroniący dolne drogi moczowe. Wspomniany rodzaj karmy pozwoli zachować odpowiedni skład i ph moczu, a także zapobiegnie innym problemom urologicznym, takim jak kamienie, kryształy lub idiopatyczne zapalenie pęcherza. Karma light składa się z elementów, które zwiększają uczucie sytości i redukują ilość pobieranych kilokalorii. Czworonożny przyjaciel może jeść rzadziej, a być tak samo najedzony. Z pewnością pomoże kotom zgubić zbędne kilogramy lub utrzymać optymalną wagę. Mrau wie, że schludny i estetyczny wygląd jest wyjątkowo ważny. Właśnie dlatego oferuje swoim kolegom i koleżankom karmę specjalistyczną, która pomaga zadbać o zdrowy wygląd sierści i lśniące włosy. Odpowiedni pokarm znacząco wpływa na regenerację skóry zwierzęcia. O higienę jamy ustnej i redukcję kamienia nazębnego zadba karma o specjalnym kształcie. Dodatek specjalnych składników aktywnych tylko wzmocni wizualny efekt. Specjalne rodzaje karmy posiadają również koty, spędzające czas głównie na powietrzu lub te, które zostały poddane sterylizacji. Karma specjalistyczna dla kota może znacząco wpłynąć na rozwój naszego czworonożnego przyjaciela, a także na jego wygląd i szybki powrót do zdrowia po chorobie. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe stosowanie konkretnego rodzaju karmy bez konsultacji z weterynarzem może doprowadzić do innych dolegliwości. Zdecydowanie niewskazane jest samodzielne diagnozowanie, a tym bardziej ordynowanie leków bądź kuracji pokarmowej.