Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Karma (ziarno, nasiona) dla ptaków

Marka
Przedział wagowy karmy dla ptaków
Przedział wagowy przysmaku dla ptaków
Rasa ptaków
Rodzaj przysmaku
Cena
-

Karma (ziarno, nasiona) dla ptaków

 Pokarm

Karma dla ptaków

Do grona przyjaciół Maxa i Mrau należą również ci pierzaści. Dlatego nasi eksperci, wspólnie z gronem latających kompanów przygotowali również wiele produktów z zakresu pokarmu dla ptaków. Wszyscy opiekunowie domowych papużek i innych gatunków skrzydlatych pupili znajdą tu dokładnie to, czego potrzebują ich podopieczni. Suchy pokarm dla ptaków dostępny jest w formie diety podstawowej lub uzupełniającej, oczywiście z podziałem na gatunki. Z myślą o ptakach wolnożyjących przygotowaliśmy zaś karmę wysokoenergetyczną najlepiej odpowiadającą ich potrzebom. Max i Mrau nie mogli pominąć również przysmaków – w końcu pokarm dla ptaków powinien zapewniać im nie tylko odżywienie, ale również przyjemną ucztę.

Suchy pokarm dla ptaków

W jakiś sposób wybrać odpowiedni pokarm dla ptaków? Istnieje w tej kwestii kilka ważnych kryteriów. Codzienny pokarm powinien składać się z karmy pełnowartościowej, dostarczającej podopiecznemu wszystkiego, czego potrzebuje jego organizm. W tej podkategorii Max i Mrau umieścili właśnie taki pokarm dla ptaków domowych. Oczywiście inne potrzeby żywieniowe ma kanarek, a inne duża papuga, dlatego karmy suche są dedykowane poszczególnym gatunkom skrzydlatych pupili. Ważną kwestią jest również wielkość ptaka. Małe i duże gatunki papug również posiadają nieco odmienne potrzeby. Pokarm dla ptaków dzieli się także na skierowany do ptaków egzotycznych i pospolitych.

Pokarm dla ptaków wolnożyjących

Dokarmianie dzikich ptaków zamieszkujących polskie miasta i wsie to bardzo szlachetny uczynek, szczególnie zimą, gdy najbardziej brakuje im pożywienia. Max i Mrau uwielbiają obserwować wolnożyjące ptaki należące do różnych gatunków. Oczywiście czynią to z podziwem i z ciekawości, a nie jak mogłoby się wydawać w celach polowania. Pokarm dla ptaków dzikich powinien być wysokokaloryczny i dostarczać im jak najwięcej energii, ponieważ żyją one w zupełnie innych warunkach niż nasi domowi skrzydlaci pupile. Takie kryterium spełniają między innymi kule tłuszczowe. Pokarm dla ptaków dzikich można u nas zakupić także w dużych, kilkulitrowych opakowaniach. W skład takiej karmy wchodzą między innymi nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy, a nawet żurawina i rodzynki. Taka dieta z pewnością ułatwi rodzimym ptakom przetrwanie nawet srogiej zimy.

Pokarm dla ptaków – przysmaki

Max i Mrau uwielbiają przekąski, dlatego nie mogli ich odmówić również swoim ptasim przyjaciołom. Dodatkowy pokarm dla ptaków stanowi dla nich zarówno ciekawy rarytas, jak i możliwość dostarczenia ważnych składników odżywczych. W tej kategorii nasi czworonożni specjaliści umieścili między innymi kostki wapienne w pysznych owocowych smakach. Ptasim gustom powinny również sprostać owocowe lub złożone z ulubionych przez poszczególne gatunki nasion smakersy. Każdy ptasi podopieczny powinien znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie. Chociaż Max i Mrau nie gustują w tego typu przysmakach zapewniamy, że pokarm dla ptaków dostępny w tej kategorii został przetestowany i zaaprobowany przez prawdziwych ptasich arystokratów.
pixel