Max & Mrau Sp. z o.o. Opinie z ekomi-pl.com
ilość znalezionych towarów: 23

karma dla ptaków

 Pokarm

Karma dla ptaków

Do grona przyjaciół Maxa i Mrau należą również ci pierzaści. Dlatego nasi eksperci, wspólnie z gronem latających kompanów przygotowali również wiele produktów z zakresu pokarmu dla ptaków. Wszyscy opiekunowie domowych papużek i innych gatunków skrzydlatych pupili znajdą tu dokładnie to, czego potrzebują ich podopieczni. Suchy pokarm dla ptaków dostępny jest w formie diety podstawowej lub uzupełniającej, oczywiście z podziałem na gatunki. Z myślą o ptakach wolnożyjących przygotowaliśmy zaś karmę wysokoenergetyczną najlepiej odpowiadającą ich potrzebom. Max i Mrau nie mogli pominąć również przysmaków – w końcu pokarm dla ptaków powinien zapewniać im nie tylko odżywienie, ale również przyjemną ucztę.

Suchy pokarm dla ptaków

W jakiś sposób wybrać odpowiedni pokarm dla ptaków? Istnieje w tej kwestii kilka ważnych kryteriów. Codzienny pokarm powinien składać się z karmy pełnowartościowej, dostarczającej podopiecznemu wszystkiego, czego potrzebuje jego organizm. W tej podkategorii Max i Mrau umieścili właśnie taki pokarm dla ptaków domowych. Oczywiście inne potrzeby żywieniowe ma kanarek, a inne duża papuga, dlatego karmy suche są dedykowane poszczególnym gatunkom skrzydlatych pupili. Ważną kwestią jest również wielkość ptaka. Małe i duże gatunki papug również posiadają nieco odmienne potrzeby. Pokarm dla ptaków dzieli się także na skierowany do ptaków egzotycznych i pospolitych.

Pokarm dla ptaków wolnożyjących

Dokarmianie dzikich ptaków zamieszkujących polskie miasta i wsie to bardzo szlachetny uczynek, szczególnie zimą, gdy najbardziej brakuje im pożywienia. Max i Mrau uwielbiają obserwować wolnożyjące ptaki należące do różnych gatunków. Oczywiście czynią to z podziwem i z ciekawości, a nie jak mogłoby się wydawać w celach polowania. Pokarm dla ptaków dzikich powinien być wysokokaloryczny i dostarczać im jak najwięcej energii, ponieważ żyją one w zupełnie innych warunkach niż nasi domowi skrzydlaci pupile. Takie kryterium spełniają między innymi kule tłuszczowe. Pokarm dla ptaków dzikich można u nas zakupić także w dużych, kilkulitrowych opakowaniach. W skład takiej karmy wchodzą między innymi nasiona słonecznika, pestki dyni, orzechy, a nawet żurawina i rodzynki. Taka dieta z pewnością ułatwi rodzimym ptakom przetrwanie nawet srogiej zimy.

Pokarm dla ptaków – przysmaki

Max i Mrau uwielbiają przekąski, dlatego nie mogli ich odmówić również swoim ptasim przyjaciołom. Dodatkowy pokarm dla ptaków stanowi dla nich zarówno ciekawy rarytas, jak i możliwość dostarczenia ważnych składników odżywczych. W tej kategorii nasi czworonożni specjaliści umieścili między innymi kostki wapienne w pysznych owocowych smakach. Ptasim gustom powinny również sprostać owocowe lub złożone z ulubionych przez poszczególne gatunki nasion smakersy. Każdy ptasi podopieczny powinien znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie. Chociaż Max i Mrau nie gustują w tego typu przysmakach zapewniamy, że pokarm dla ptaków dostępny w tej kategorii został przetestowany i zaaprobowany przez prawdziwych ptasich arystokratów.
    Informujemy, że korzystając z tej witryny zgadzasz sie na zapisywanie i przechowywanie plików cookie. Szczegółowe informacje o celu ich wykorzystania oraz określenia warunków ich przechowywania lub dostępu w Twojej przeglądarce znajdziesz w polityce plików cookies.
    Zamknij
    pixel