Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Smycze dla małych i dużych psów

Marka
Kolor
Rodzaj smyczy dla psa
Tworzywo smyczy
Przedział szerokości smyczy dla psa
Przedział długości smyczy dla psa
Cena
-

Smycze dla psa stanowią elementarne wyposażenie wszystkich czworonożnych przyjaciół i powinny być kupione zaraz po wyborze odpowiedniej obroży. Max wie, że spacer z właścicielem ma być przyjemnością i wspólną zabawą, a źle dobrana smycz może skutecznie to uniemożliwić. Zwraca również uwagę na to, że każdy jego kolega jest inny i ma różne upodobania, więc nie wszystkie smycze dla psa okażą się dla niego odpowiednie.

Rodzaje smyczy dla psa

Należy pamiętać, że rodzaje smycze dla psa powinno się selekcjonować według potrzeb czworonożnych przyjaciół. Smycze mają przede wszystkim kontrolować psa i uprzyjemniać wspólne spacery. W zależności od temperamentu psa, jego gabarytów i przeznaczenia, można wybierać różne rodzaje smyczy dla psa. Klasyczne smycze są jednoczęściowe i wykonane z trwałego materiału. Umożliwiają dobrą kontrolę zachowań psa, ale nie podlegają regulacji długości. Standardowo mierzą maksymalnie 1,5 metra. Max uważa, że z tego rodzaju smyczy powinni korzystać właściciele, którzy chcą nauczyć swoje psy grzecznego chodzenia przy nodze. Nieco większą swobodę zapewniają smycze regulowane, czyli składane. Dzięki pętlom i dwóm karabińczykom można dostosowywać ich długość do aktualnych potrzeb. Co prawda większa ilość miejsc zszyć zwiększa szansę na przedarcie, ale Max i tak uważa, że to prawdopodobnie najlepszy rodzaj smyczy dla psa. Smycz automatyczna umożliwia regulowanie długości linki dzięki specjalnemu wbudowanemu mechanizmowi. W zależności od potrzeb można ją wydłużać lub skracać, a także blokować na konkretnej długości. Dedykowana jest ona dla wyszkolonych psów, które reagują na komendy słowne. Istnieje również wiele rodzajów smyczy dla psów, które nie są używane podczas codziennych spacerów. Niestandardowa ringówka używana jest podczas prezentowania psów na wystawach, a treningowa smycz ułatwia szkolenie i naukę czworonożnego przyjaciela.

Smycze dla psów aktywnych właścicieli

Obecnie zauważyć można trend prowadzenia aktywnego stylu życia. Coraz więcej ludzi dba o własne zdrowie i rekreacyjnie biega, jeździ na rowerze lub spaceruje. Producenci smyczy zauważyli również taką potrzebę u właścicieli czworonogów i postanowili im to ułatwić. Na rynku można już znaleźć specjalne akcesoria do joggingu z psem. Powstała nawet dyscyplina sportowa zwana canicrossem, polegająca na biegu z psem, połączonym z biegaczem linką z amortyzacją. Z kolei bikejorking to sport polegający na jeździe rowerem z pupilem u boku. Zalicza się go do ekstremalnych, ponieważ prędkość zawodowców może wynosić nawet 60 km/h! Max bardzo się cieszy, że oprócz zabaw z właścicielem, może także trenować i osiągać z nim sukcesy sportowe. Nasz ekspert proponuje w tej kategorii starannie wyselekcjonowane smycze dla wszystkich psów. Bez względu na to, czy właściciel czworonoga szuka długiej, krótkiej, skórzanej lub regulowanej smyczy, na pewno znajdzie tę, która w stu procentach usatysfakcjonuje jego pupila.

pixel