Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Smycze dla psa

1 2 3
1 2 3

Smycze dla psa – szeroki wybór

Smycze dla psa stanowią elementarne wyposażenie wszystkich czworonożnych przyjaciół i powinny być kupione zaraz po wyborze odpowiedniej obroży. Max wie, że spacer z właścicielem ma być przyjemnością i wspólną zabawą, a źle dobrana smycz może skutecznie to uniemożliwić. Zwraca również uwagę na to, że każdy jego kolega jest inny i ma różne upodobania, więc nie wszystkie smycze dla psa okażą się dla niego odpowiednie.

Smycz automatyczna i nie tylko

Należy pamiętać, że rodzaje smycze dla psa powinno się selekcjonować według potrzeb czworonożnych przyjaciół. Smycze mają przede wszystkim kontrolować psa i uprzyjemniać wspólne spacery. W zależności od temperamentu psa, jego gabarytów i przeznaczenia, można wybierać różne rodzaje smyczy dla psa. Klasyczne smycze są jednoczęściowe i wykonane z trwałego materiału. Umożliwiają dobrą kontrolę zachowań psa, ale nie podlegają regulacji długości. Standardowo mierzą maksymalnie 1,5 metra. Max uważa, że z tego rodzaju smyczy powinni korzystać właściciele, którzy chcą nauczyć swoje psy grzecznego chodzenia przy nodze. Nieco większą swobodę zapewniają smycze regulowane, czyli składane.

Dzięki pętlom i dwóm karabińczykom można dostosowywać ich długość do aktualnych potrzeb. Co prawda większa ilość miejsc zszyć zwiększa szansę na przedarcie, ale Max i tak uważa, że to prawdopodobnie najlepszy rodzaj smyczy dla psa. Smycz automatyczna umożliwia regulowanie długości linki dzięki specjalnemu wbudowanemu mechanizmowi. W zależności od potrzeb można ją wydłużać lub skracać, a także blokować na konkretnej długości. Dedykowana jest ona dla wyszkolonych psów, które reagują na komendy słowne. Istnieje również wiele rodzajów smyczy dla psów, które nie są używane podczas codziennych spacerów.

Niestandardowa ringówka używana jest podczas prezentowania psów na wystawach, a treningowa smycz ułatwia szkolenie i naukę czworonożnego przyjaciela.

Smycze dla psa na różne rodzaje aktywności

Obecnie zauważyć można trend prowadzenia aktywnego stylu życia. Coraz więcej ludzi dba o własne zdrowie i rekreacyjnie biega, jeździ na rowerze lub spaceruje. Producenci smyczy zauważyli również taką potrzebę u właścicieli czworonogów i postanowili im to ułatwić. Na rynku można już znaleźć specjalne akcesoria do joggingu z psem. Powstała nawet dyscyplina sportowa zwana canicrossem, polegająca na biegu z psem, połączonym z biegaczem linką z amortyzacją.

Z kolei bikejorking to sport polegający na jeździe rowerem z pupilem u boku. Zalicza się go do ekstremalnych, ponieważ prędkość zawodowców może wynosić nawet 60 km/h! Max bardzo się cieszy, że oprócz zabaw z właścicielem, może także trenować i osiągać z nim sukcesy sportowe. Nasz ekspert proponuje w tej kategorii starannie wyselekcjonowane smycze dla wszystkich psów. Bez względu na to, czy właściciel czworonoga szuka długiej, krótkiej, skórzanej lub regulowanej smyczy, na pewno znajdzie tę, która w stu procentach usatysfakcjonuje jego pupila.

Smycz treningowa – dla jakiego psa jest linka?

Zazwyczaj do treningów chodzenia na luźnej smyczy wykorzystywana jest smycz regulowana. Wielu trenerów poleca jednak korzystanie z linki treningowej, zwanej również lonżą. W tym przypadku długość smyczy jest znacznie większa i wynosi od 10 do nawet 30 metrów.

Jak sprawdzić, czy tak długa smycz to dobre rozwiązanie dla twojego pupila? Przede wszystkim warto zastanowić się jak psiak radzi sobie z przywołaniem i spokojnym spacerowaniem. Czworonogi, które mają z tym problem z pewnością skorzystają na smyczy treningowej, która pozwala im swobodnie eksplorować otoczenie i węszyć. Tobie z kolei może zapewnić poczucie kontroli nad zwierzakiem.

Smycze treningowe często dostępne są w wersji odblaskowej co zwiększa widoczność psa po zmroku i tym samym poprawia jego bezpieczeństwo. Mają formę sznurka lub taśmy o różnej szerokości. Większe psy będą potrzebowały szerszych modeli, natomiast malutkie

Jaką smycze skórzane, czy taśmowe?

Smycz dla psa może być wykonana z bardzo różnych materiałów. Obecnie największą popularnością cieszą się smycze wykonane z mocnej taśmy, która dostępna jest w różnych wzorach i kolorach. Wiele osób ciągle jeszcze przy wyborze smyczy kieruje się przede wszystkim względami praktycznymi. Wówczas wybór pada często na paski wykonane ze skóry.

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w przypadku dużych psów. Nawet bardzo ciężkie czworonogi z tendencją do ciągnięcia nie powinny sforsować skórzanego paska. Wiele modeli takich smyczy ma regulowaną długość i dostępnych jest w różnych grubościach dostosowanych do wagi psa.

Skórzane smycze wcale nie muszą być szare i smutne! Obecnie wielu producentów oferuje je w ciekawych wersjach kolorystycznych i w rozmaitych wzorach.

Jaką smycz wybrać dla szczeniaka?

Jak wybrać najlepszą smycz dla szczeniaka? Przede wszystkim weź pod uwagę wielkość malucha! Odpowiednia smycz powinna być lekka i nie przeszkadzać szczeniakowi na spacerze. Niezależnie od tego, czy wybierzesz dla twojego psa obrożę, czy szelki zadbaj o to, aby karabińczyk smyczy, który przypinamy do kółka również nie był zbyt ciężki.

Wybierając odpowiednią smycz dla szczeniaka pamiętaj również o jej długości. Najlepiej sprawdzi się regulowana smycz, którą będzie można dostosować zarówno do miejskiego spaceru, jak i do dłuższych przechadzek.

Do nauki chodzenia przy nodze oraz psich sportów idealna będzie smycz przepinana. Jest ona nie tylko wygodna, ale także bardzo praktyczna.

Szeroki wybór smyczy dla psa w Max&Mrau

Wybierając smycz dla psa warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak na przykład:

  • model;
  • materiał;
  • długość smyczy;
  • grubość taśmy;
  • design.

W szerokim asortymencie naszego sklepu internetowego znajdziesz wiele rodzajów smyczy dla psa. Oferujemy zarówno smycze automatyczne, jak i taśmowe. Dostosowane do potrzeb psów wszystkich wielkości oraz każdej grupy wiekowej. Jeszcze dzisiaj zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz najlepszą smycz dla swojego zwierzaka.