Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Akcesoria

Akcesoria dla myszy i szczurów

Max i Mrau wiedzą, jak wiele zależy od jakości życia zwierzęcia i mowa tu nie tylko pełnowartościowej karmie. Ważnym czynnikiem w przypadku myszy i szczurów jest również wyposażenie klatki. Niezbędne są miski i poidełka oraz domki. Ponadto dla wygody właściciela można się również zaopatrzyć w neutralizatory brzydkich zapachów lub spróbować nauczyć pupila korzystania ze specjalnej toalety.

Jakie akcesoria są niezbędne dla myszy i szczura?

Zarówno w przypadku myszy, jak i szczura, najważniejszymi akcesoriami są domek, miski oraz poidło.
Domki dla myszy i szczurów powinny być wykonane z drewna, jest to materiał trwały, a jednocześnie naturalny i w razie obgryzienia nie zagrozi zdrowiu zwierzęcia. W ofercie naszego sklepu znajduje się drewniany domek dwupoziomowy z rampą, który na pewno będzie zwierzę ekscytował przy każdym wejściu. Taki domek może stanowić schronienie dla kilku myszek lub szczurów jednocześnie. W przypadku myszy i szczurów, tak jak innych gryzoni, najlepszym pomysłem jest zakup przynajmniej dwóch misek dostosowanych wielkością do zwierząt, które z nich korzystają. Jedna miska przeznaczona powinna być na mieszankę z ziaren, która jest podstawowym pożywieniem tych zwierząt, druga zaś przeznaczona jest na warzywa i owoce, którymi uzupełniamy ich dietę. Myszy i szczury lubią przewracać miski z pożywieniem, dlatego najlepiej, by były one zrobione z cięższego materiału, Max szczególnie poleca w tym przypadku miski ceramiczne. By zaoszczędzić trochę miejsca w klatce oraz zapobiec nasypywaniu ściółki do jedzenia, można również zainwestować w miski podwieszane, które często okazują się nawet lepszym rozwiązaniem. Max przypomina również o regularnym czyszczeniu misek, bo z takich każda karma czy przekąska smakuje najlepiej.
Szczury i myszy domowe trzeba zaopatrzyć również w poidełka. Słabo sprawdzi się w tej roli miska, ponieważ zwierzątka będą stale nasypywać do wody trocin, przez co staje się ona niezdatna do picia. Najlepiej zaopatrzyć zwierzątko w poidełko kulkowe, które jest higieniczne i bardzo praktyczne dla gryzoni. Należy jedynie pilnować, by zwierzęta stale miały dostęp do wody i by nie wisiało ono za wysoko. Dodatkowym plusem takiego poidła jest fakt, że nie dopuszczają one do zalania klatki i ściółki. W przypadku szczurów domowych i myszy należy podawać wodę mineralną lub wystudzoną wodę przegotowaną w temperaturze pokojowej, nigdy z lodówki.

W co jeszcze warto się zaopatrzyć?

Inne akcesoria do klatek dla szczurów i myszy to np. toaleta dla gryzoni, z której myszki, dzięki swojej inteligencji, z łatwością nauczą się korzystać już po krótkiej tresurze. Mrau doradza, aby kilkakrotnie pokazać, gdzie mają załatwiać swoje potrzeby i nagrodzić smakołykiem za udaną próbę. Kuweta dla gryzoni w znacznym stopniu ułatwia właścicielom sprzątanie klatki, a także sprawia, że jest bardziej higieniczna. Warto również zaopatrzyć się w płyn do usuwania zapachu moczu, który w przypadku tych zwierząt jest dosyć charakterystyczny i uciążliwy, a także neutralizator zapachów, dzięki któremu w pomieszczeniu znów zapanuje piękna woń.