Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Piłki dla psa

Piłka dla psa - ulubiona zabawka czworonoga

Max jest fanem dobrej zabawy w każdej postaci. Jedną z jego ulubionych form rozrywki stanowi zabawa z piłką - aportowanie, nieudolne próby przegryzienia, pływanie z piłką w jeziorze, ganianie za nią i walka o piłkę z Mrau.

Nasz Max uważa ponadto, że zabawa z piłką wkrótce stanie się dyscypliną olimpijską. No cóż, może tak być. W każdym razie, zanim nasz tester zostanie wielkim psim sportowcem, skupia się przede wszystkim na selekcjonowaniu produktów do sklepu.

Przez jego łapy i pysk przewinęło się już rozmaite piłki dla psów: od kolorowych i jednolitych, kauczukowych i plastikowych, gładkich i chropowatych - na tyle dużo, że czynią go prawdziwym specjalistą w tej dziedzinie. Z tą praktyczną wiedzą Max wybrał swoich faworytów wśród piłek dla psa.

Zobacz również szarpaki dla psa z oferty naszego sklepu, które pokocha Twój pupil.

Piłki dla stymulacji psiego instynktu

Piłki dla psa stanowią nie tylko doskonałą formę rozrywki dla twojego pupila - stymulują również naturalne instynkty zwierzęcia, co jest bardzo ważne na każdym etapie jego życia, a szczególnie w fazie rozwoju. Gonienie uciekających przedmiotów to stymulacja dla psich zmysłów i rozwój dla umysłu.

Podczas zabawy z piłką pies pobudza swoje receptory, a także spędza swój czas na aktywnej rozrywce. Max celowo wybrał dla swoich czworonożnych przyjaciół takie piłki dla psa, które swoimi właściwościami spełniają dodatkowe funkcje oprócz tej czysto rozrywkowej, choć ta jest według Maxa bezsprzecznie kluczowa. Dobrymi stymulantami mogą być dźwięki wydawane przez piłkę, jej kształt a nawet zapach!

Piłki dla psa zapachowe

Jednym ze stymulantów może być zapach. Max uwielbia i rozpoznaje ich naprawdę dużo. Do jego ulubionych należy zapach świeżo otwartej mokrej karmy lub mokrej trawy przy porannym spacerze. Niedawno odkrył piłki dla psów, które również posiadają właściwości zapachowe. Już po chwili zabawy stwierdził, że koniecznie musi się tą nowością podzielić ze swoimi psimi przyjaciółmi i przekazał propozycje pachnących piłek dla psów do asortymentu sklepowego.

Piłki dla psich zębów

Piłki dla psów sprawdzają się także przy masażu dziąseł i doskonale wpływają na same zęby - ograniczają bowiem powstawanie płytki nazębnej. Psy mają naturalną potrzebę masowania swoich dziąseł poprzez gryzienie wielu różnych przedmiotów.

Piłki dla psa, które tutaj znajdziecie, wykonane są wyłącznie z nietoksycznych materiałów, a do tego odznaczają się wyjątkową trwałością i mocnymi materiałami czy szyciami. Kauczukowe piłki dla psa są praktycznie niezniszczalne.

Max zawsze skrupulatnie testuje wytrzymałość swoich zabawek i za cel stawia sobie rozdrobnienie ich na jak najmniejsze kawałki - piłki dla psa, które tutaj znajdziecie zdały (czy może raczej nie zdały?) test Maxa. W każdym razie nie udało mu się ich przegryźć, choć bardzo się starał.

Do masażu dziąseł i wspomagania zdrowia zębów czworonoga sprawdzą się doskonale również gryzaki dla psa, które posiadają oddzielną kategorię w naszym sklepie.

Piłki dla psów z kolcami

Piłki dla psa z kolcami czy też wypustkami również stanowią fantastyczną formę rozrywki dla mniejszych i większych czworonogów. Świetnie sprawdzają się przy masażu dziąseł, a sam kształt, jak określił go Max, jest szalenie intrygujący. Piłki dla psa z wypustkami wydają podczas gryzienia dźwięki, co stanowi dla psa dodatkową stymulację i zachętę do dalszej oraz coraz intensywniejszej zabawy.

Piłka piszcząca dla psa

Piszcząca piłka to akcesorium, które doskonale nadaje się do wspólnej zabawy. Wybierając dla psa piłki, trzeba jednak zwrócić uwagę na jego indywidualne cechy. Zabawka w formie piszczącej piłki zazwyczaj świetnie sprawdza się u szczeniąt. Nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem dla zwierzęcia, które zmaga się z lękliwością lub reaktywnością.

Możesz bawić się ze swoim pupilem piłką na różne sposoby. Zabawa powinna jednak być formą relaksu, a nie niepotrzebnego pobudzenia.

Wytrzymała piłka dla psa

Piłki dla psów, zarówno te do aportowania, jak i przeciągania powinny być wykonane z wysokiej jakości trwałych materiałów. Jest to szczególnie istotne w przypadku psów dużych ras oraz tych z wyjątkowo silnym uściskiem szczęki.

Wybierając piłkę dobieraj ją do możliwości zwierzęcia. Dobrze sprawdzą się te z naturalnej gumy lub tworzyw sztucznych, które są trudne do rozerwania, czy przeżucia. Trwałość zabawki zwiększa bezpieczeństwo zwierzaka.

Kolorowa piłka dla psa – jaką wybrać?

Na rynku zoologicznym dostępne są piłki dla psów w jaskrawych kolorach. Podczas wybierania tej idealnej warto kierować się wzrokiem... psa! Nasi pupile rozpoznają kolory, jednak ze względu na budowę anatomiczną gałki ocznej robią to w zdecydowanie mniejszym spektrum niż ludzie. Psiaki są wrażliwe na kolor żółty i niebieski, dlatego warto wybierać właśnie takie piłki.

Do aportowania na zewnątrz nie nadają się piłki czerwone. Pies nie odróżnia tego koloru i istnieje szansa, że nie dojrzy zabawki w zielonej trawie.

Piłka tenisowa dla psa? Wybierz odpowiedni rozmiar!

Wybierając psu piłkę, koniecznie weź pod uwagę jej wielkość. Piłka tenisowa może okazać się doskonałym akcesorium do wspólnych ćwiczeń, źle dobrana stwarza jednak zagrożenie. Dla małego psa najlepiej sprawdzi się niewielka piłka, jednak w przypadku średnich i dużych psów zbyt mała zabawka może zaklinować się w gardle.

Piłka na sznurku do kreatywnej zabawy z psem

Piłka na sznurku nadaje się nie tylko do zabawy w przeciąganie. Lekka piłeczka z tworzywa sztucznego, która zawieszona jest na wygodnym sznurku może być zabierana na spacer w plenerze.

Przeciąganie w ramach nagrody za dobrze wykonane ćwiczenie, czy aportowanie to fantastyczny sposób na budowanie relacji z psem. Tego typu zabawki unoszą się na wodzie, dlatego zwierzak może wyławiać je z jeziora, czy rzeczki.

W sklepie Max&Mrau zgromadziliśmy duży wybór produktów, takich jak piłki dla dużych, średnich i małych psów. Piłka przeznaczona do żucia, gryzienia, czy wypełniona smakołykami będzie doskonałym prezentem dla pupila. Jeszcze dzisiaj sprawdź naszą szczegółową ofertę!