Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miski i poidełka dla psów

Marka
Przedział pojemności miski dla psa
Rodzaj miski dla psa
Kolor miski dla psa
Tworzywo miski dla psa
Cena
-

Max wie, jak istotną rolę w życiu każdego psiaka odgrywa jego miska. Stanowi ona najważniejszy element wyposażenia, który znajduje się w jego najbliższym otoczeniu. Odpowiednio dobrana miska i podanie właściwej dla psa karmy jest czymś bardzo istotnym, o czym powinien pamiętać każdy właściciel. Max jest prawdziwym specjalistą, jeśli chodzi o miski i karmy dla psów. Wie, jaki rodzaj jest odpowiedni dla szczeniąt, poszczególnych ras, a także które akcesoria nadają się do domu, a które na zewnątrz. Max postanowił podzielić się swoją wiedzą, ponieważ wie, czego każdy psiak potrzebuje najbardziej.

Miski dostosowane do rasy psa

Istnieje wiele ras psów. Niektóre są do siebie podobne, inne diametralnie się różnią. Oznacza to, jak podkreśla Max, że każdy pies powinien posiadać miskę dobraną do jego indywidualnych potrzeb, gdyż znacząco ułatwi mu to codzienne posilanie się. Max ma wielu przyjaciół, którzy są cocker spanielami, więc wie, z jakimi problemami najczęściej zmagają się one podczas podawania im karmy przez ich właścicieli. Największym utrapieniem okazują się ich długie uszy, które wpadają do jedzenia. Takie psy powinny mieć podawaną karmę w wysokich miskach dla psów długouchych, które posiadają specjalne kształty, dzięki którym ich uszy będą znajdowały się poza jej obrębem. Max zna także wiele psów o płaskich pyszczkach i dla nich rekomenduje miski dla psów płaskonosych. Ważne jest też, aby pamiętać o obserwowaniu naszego pupila. Tylko tak jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wybraliśmy dla niego odpowiednią miskę.

Rodzaje misek dla psów

Dobór właściwej miski dla psa jest zadaniem bardzo ważnym, ponieważ wpływa na życie codzienne naszego pupila. Źle dobrana miska może znacząco utrudnić spożywanie karmy i zniechęcić psa do korzystania z niej. Max swoją miskę uwielbia i podpowiada, jaki rodzaj misek wybrać, aby sprostać oczekiwaniom każdego psa. Wyróżnia się kilka rodzajów misek. Przy wyborze można uwzględnić: materiał, z którego są wykonane, wielkość, rasę, dla której są przeznaczone czy rodzaj podstawy. Jeżeli chodzi o tworzywo, z jakiego są wykonane, wyróżniamy: miski ceramiczne przeznaczone najczęściej do małych psiaków, miski ze stali nierdzewnej - są odporne na gryzienia, a także te, wykonane z plastiku. Max bardzo lubi miski, które w podstawie mają antypoślizgowe stopki - dzięki temu jedzenie nie ucieka. Oprócz tego rekomenduje miski na stojakach - zmniejszą ryzyko wystąpienia skrętu żołądka i są najlepszym rozwiązaniem dla psów mających problemy ze stawami przednich łap.

Podawanie karmy - jak często?

Prawidłowe żywienie psa to zadanie, na którym powinien się skupić każdy właściciel. To od tego zależy zdrowie, ale też samopoczucie naszego pupila. Oprócz odpowiednio dobranej karmy należy skupić się również na częstotliwości jej podawania. Max jest strasznym łasuchem i mógłby podjadać coś cały czas, jednak wie, że właściwe porcjowanie pożywienia wpływa na dobre samopoczucie. I tak radzi on, aby małym czworonogom, które nie mają jeszcze 6. miesięcy, podawać karmę rano, po południu i wieczorem, zawsze w tym samym miejscu i w tej samej misce. Z czasem trzeba wziąć pod uwagę szczególnie: wiek, cechy rasowe oraz tryb życia naszego pupila.

pixel