Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Akcesoria edukacyjne dla psa

Jeżeli chcemy, aby nasz pies zawsze zachowywał się poprawnie, musimy pamiętać o tym, żeby już od jego najmłodszych lat wpajać mu określone zasady. Tylko w ten sposób unikniemy późniejszych problemów związanych ze zniszczonymi meblami i innymi sprzętami znajdującymi się w domu, a także sprawimy, że codzienne spacery będą przyjemnością, a nie udręką związaną z nieustanną gonitwą za naszym czworonogiem. Max jest psem, który doskonale zna zasady prawidłowego zachowania, a to dlatego, że jeszcze wtedy, kiedy był szczeniakiem, uczono go za pomocą różnych akcesoriów, jak wykonywać polecenia i dbać o czystość. Dzisiaj dzieli się swoją wiedzą i podpowiada, z czego korzystać, by zawsze zachowywać odpowiednie maniery.

Nauka czystości dla szczeniąt

Nauka czystości u psa to właściwie element podstawowy jego wychowywania, dlatego konieczne jest, aby rozpocząć ten etap od najwcześniejszych lat. Im później zaczniemy, tym trudniej będzie nam nauczyć psa załatwiania swoich potrzeb w przeznaczonych do tego miejscach i zagwarantujemy sobie tym samym dużo sprzątania w naszym mieszkaniu czy domu. Max proponuje w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w maty do nauki czystości dla psa. To akcesoria niezbędne, jeżeli chcemy zakończyć ten etap wychowania sukcesem. Maty do nauki czystości składają się z chłonnych włókien celulozy, a spód wykonany jest z wodoodpornego materiału, dzięki czemu płynna zawartość nie wypływa na zewnątrz.

Nauka posłuszeństwa psa

Max jest bardzo grzecznym psiakiem, który ma zawsze nienaganne maniery, jednak jeszcze jak był szczeniakiem, lubił psocić i płatać różne figle. Konieczna było wprowadzenie treningów, dzięki którym nauczył się posłuszeństwa. Max wie, jak bardzo ważne jest posłuszeństwo, dlatego poleca kilka trików, których zastosowanie jest niezwykle pomocne podczas całego procesu. Naukę posłuszeństwa należy rozpocząć, kiedy psiak ma 2-3 miesiące. Pierwszym krokiem jest stosowanie słów: “nie”, gdy pies robi coś, co nam się nie podoba i “dobrze”, gdy podoba nam się to, co robi. Max zwraca uwagę na to, aby pamiętać o odpowiedniej tonacji. Warto także nagradzać psa za dobre zachowania - ten element szkolenia Max lubił najbardziej. Ważne jest jednak to, aby pamiętać, żeby stopniowo odchodzić od nagród fizycznych i zastępować je słownymi, ponieważ pies przyzwyczajony do otrzymywania nagrody może nie zechcieć wykonać jakiegoś ćwiczenia czy zadania, jeśli jego pan nie będzie nic dla niego miał.

Nauka psa - pomocne akcesoria

Max w trakcie swojej nauki korzystał z wielu akcesoriów, które, jak sam przyznaje, przyspieszyły ten proces i znacząco go ułatwiły. Zaznacza, że gadżety, które wydawałoby się, że są niepotrzebne, odegrały istotną rolę przede wszystkim w nauce czystości. Max wspomina maty do nauki czystości, które dzięki swoim właściwościom pochłaniają zapach i zapobiegają wypływaniu niechcianych płynów na zewnątrz. Przy nauce czystości u Maxa istotną rolę odegrały także płyny do nauki czystości. Szczególnie przydatne okazały się wtedy, kiedy był jeszcze szczeniakiem - działały zachęcająco do załatwiania potrzeb w wyznaczonych miejscach. Już parę kropel zaaplikowanych na matę sprawiało, że Max wiedział, gdzie dokładnie powinien załatwić swoją potrzebę.