Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty na trawienie, żołądek i nerki dla psa

Marka

Odpowiednia dieta jest ważna dla zdrowia każdego psa - małego i dużego, rasowego i kundelka, szczeniaka i seniora, śpiocha czy energicznego czworonoga jak Max. Jednak w przypadku pewnych schorzeń, niedoborów czy narażeń na zmiany w funkcjonowaniu organizmu, ze względu na specyfikę rasową – specjalistyczne, zoptymalizowane żywienie jest niezbędne dla prawidłowego zdrowia psa. Jednymi z często występujących schorzeń u psów są choroby żołądka i nerek. Wtedy należy stosować pożywienie dedykowane psom z takimi właśnie nieprawidłowościami w funkcjonowaniu organizmu.

Zdrowie psa - nadwaga

Kiedyś Mrau zarzucił Maxowi, że chyba ostatnio przesadził z przysmakami, bo zrobił się nieco okrąglutki. Ciężko go było wtedy ściągnąć z podwórka, ciągle biegał w kółko, twierdząc, że spala kalorie. Choć Mrau chciał mu tylko żartobliwie dokuczyć, to w rzeczywistości nadwaga u psów stanowi faktyczny problem. Dieta dla psów z nadwagą powinna być odpowiednio dobrana nie tylko ilościowo, ale także jakościowo - z właściwym niskokalorycznym i bogatym minerałowo składem. W tej kategorii znajdziesz karmy dedykowane psom z nadwagą.

Zdrowie psa - nerki

Każdego psiaka mogą dopaść różne schorzenia - zaliczyć do nich można choroby nerek. Są to narządy, które u psa pełnią niezwykle ważną rolę - inaczej nazywa się je filtrem organizmu. Odpowiadają między innymi za produkcję moczu i filtrowanie krwi czy produkcję czynnej formy witaminy D i regulację równowagi kwasowo-zasadowej. Dieta psów z chorobami nerek powinna być dostosowana pod względem ilości minerałów, a także musi dostarczać odpowiednio minimalnej ilości białek, wyłącznie o wysokiej jakości. Z myślą o czworonogach, których nerki nie funkcjonują prawidłowo lub tych, narażonych na schorzenia tych narządów, Max wyselekcjonował karmy, które nie tylko im posmakują, ale przede wszystkim takie, których skład jest dostosowany do specyficznych potrzeb organizmu.

Żołądek i nerki psa - karmy mokre

Doskonałym rozwiązaniem w przypadku schorzeń żołądka czy nerek u psów są karmy mokre, które zaproponował Max. Mięso z kurczaka lub wieprzowina - obie wersje zawierają białko pochodzenia zwierzęcego wysokiej jakości. Do wyboru: w puszkach lub wygodnych i przydatnych szczególnie w trakcie podróży czy spacerów tackach. Karmy zawierają łatwo przyswajalne składniki, których smak z pewnością skusi niejednego smakosza. Dodatkowo posiadają one zwiększoną zawartość witaminy D3, której niedobory są typowe dla schorzeń nerkowych u psów, a sama witamina odpowiada za ukierunkowany rozkład białka i procesy metaboliczne.

Żołądek i nerki psa - karmy suche

W tej kategorii znalazła się również propozycja karm suchych o maksymalnie obniżonej zawartości tłuszczu, która doskonale sprawdzi się jako karma dla psów z nadwagą, a dzięki specjalistycznemu składowi, sprawdzi się również u psów z problemami nerek czy dróg moczowych. Max zadbał o to, aby wyselekcjonowane karmy nie zawierały uczulających zbóż, a także by poprawiały metabolizm i stabilizowały florę jelitową.

pixel