Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Specjalistyczny pokarm dla ryb

Specjalistyczna karma dla ryb

Max i Mrau doskonale wiedzą, że każdy gatunek ryb akwariowych ma swoje upodobania żywieniowe. Egzotyczne wodne kręgowce, do których zalicza się między innymi gupiki, neonki czy welony, różnią się od europejskich przedstawicieli i posiadają odmienne zapotrzebowanie. Specjalistyczny pokarm dla ryb umożliwia dostarczenie im odpowiedniej dawki witamin i minerałów, a także zaspokaja ich potrzeby żywieniowe.

Egzotyczne gatunki ryb

Na rynku dostępnych jest wiele pokarmów dla ryb. W ofertach różnych sklepów znajdziemy karmy uniwersalne i specjalistyczne. Pierwsze z wymienionych są przystosowane do wszystkich popularnych ryb akwariowych, natomiast specjalistyczne zapewniają odpowiednie, zróżnicowane i pełnowartościowe pożywienie dedykowane wymagającym gatunkom. Karma dla złotych rybek zawiera dodatek astaksantyny i dużą ilość karotenoidów, które nadają połysku i blasku ich wybarwieniom. Pokarm dedykowany karpiowatym, karasiom ozdobnym czy welonom zawiera dużo naturalnego błonnika, który pochodzi z mieszanki traw i lucerny. Dzięki tym składnikom ten rodzaj pożywienia dba o długi przewód pokarmowy naszych wodnych kręgowców. Najlepsze karmy zostały wzbogacone o dodatek L-karnityny. Substancja ta wspomaga metabolizm tłuszczów. Dzięki tej właściwości poprawia samopoczucie ryb i dodaje im energii. Co więcej, specjalistyczne karmy dla ryb zawierają również zarodki pszenne, które są bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe i odpowiednią dawkę mikroelementów oraz witamin. Mrau dodaje, że odpowiednia dieta złotych rybek czy wielu egzotycznych gatunków chroni je przed chorobami. W ofercie sklepu Max & Mrau znajdą Państwo również specjalistyczny pokarm dla ryb roślinożernych. Wspiera on ich prawidłowy rozwój i poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego. Dodatki w postaci dużej dawki witaminy C sprawiają, że nasze wodne kręgowce uodparniają się na różne choroby. Tego rodzaju pokarmy akwarystyczne zawierają naturalne składniki, które dostarczą odpowiednią dawkę makro- i mikroelementów.

Pokarm, a czysta woda

Max i Mrau, dzięki swojej analizie, wyselekcjonowali najlepsze, wielozadaniowe pokarmy dla ryb. Pełnią one funkcję nie tylko odżywczą dla naszych wodnych kręgowców, ale również są bardzo wygodne w użytkowaniu i gwarantują ograniczenie zanieczyszczeń w akwarium. Bezkonkurencyjne jest pożywienie, które zawiera innowacyjną formułę Clean&Clear Water dla krystalicznie czystej wody. Na rynku pojawia się coraz więcej specjalistycznych karm dla ryb. W naszej ofercie znajdą Państwo najlepszej jakości pożywienie dedykowane różnym gatunkom egzotycznym. Tego rodzaju karmy można przechowywać przez długi okres czasu ze względu na ich niską wilgotność. Dedykowane odmiany mogą występować w różnych postaciach, do których zalicza się tabletki, płatki, chipsy i granulat. Max i Mrau uważają, że najbardziej klasyczną i jedną z najlepszych opcji jest pokarm w postaci płatków. My podzielamy taką opinię, a w naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości specjalistyczne karmy dla ryb akwariowych.