Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
Najniższe ceny
Darmowa dostawa

FILTRUJ PRODUKTY

Podłoża i żwirki dla szynszyli

Nasz specjalista od spraw higieny - kot Mrau doskonale wie, jak ważne jest dbanie o czystość. Dlatego dokładnie zbadał temat podłoży i żwirków dla zwierząt. Dobrze dobrane podłoże do klatki i żwirek do kuwety jest kluczowym elementem zachowania porządku i higieny, a to bezpośrednio wpływa na zadowolenie zwierząt i ich właścicieli. Kiedy Mrau poznał szynszylę, postanowił zainteresować się i doradzić jej, co będzie dla niej najlepsze.

Szynszyla to niezła czyścioszka

Szynszyle bardzo nie lubią mieć brudnego futerka i intensywnie dbają o swoją higienę. Uwielbiają spędzać czas na piaskowych kąpielach i dbaniu o swoje futerko. Każdej szynszyli należy więc zapewnić odpowiedni piasek lub specjalny pył wulkaniczny do kąpieli. Ten uroczy gryzoń ma przepiękne futro, które uznawane jest za jedno z najbardziej miękkich i najcenniejszych na świecie. Szynszyla nosi swoje futro z dumą i bardzo o nie dba. Szynszyla stała się bardzo cenionym zwierzęciem do hodowli hobbystycznej, ponieważ jest doskonałym kompanem. Zwierzątka te są ruchliwe, zwinne i skore do figli, dlatego szynszyla jest jedną z ulubionych przyjaciółek Maxa i Mraua. Źle się czują w brudnej, brzydko pachnącej przestrzeni, dlatego dbają o porządek w swojej klatce i poza nią. Ponieważ szynszyla tak lubi czystość, nietrudno nauczyć ją korzystania z kuwety. Istotne jest jednak, aby dobrać odpowiedni żwirek dla szynszyli. Mrau dokładnie zbadał ten temat i wybrał najlepsze na rynku żwirki, o różnej chłonności i gramaturze. Szybko też zauważył, że jednym z najlepszych jest żwirek drewniany dla szynszyli.

Podłoże i żwirek w klatce szynszyli

Szynszyla, podobnie jak Mrau, jest również wygodnicka - uwielbia luksus i komfort. Mrau zastanawiał się więc, jakie podłoże dla szynszyli będzie najlepsze do jej klatki. Po bacznej obserwacji swojej przyjaciółki, Mrau zauważył, że ta nie przepada za twardymi powierzchniami. Zbyt twarde podłoże powodowało otarcia łapek szynszyli i wywoływało znaczny dyskomfort. Podłoże dla szynszyli powinno więc być miękkie i przyjemne. Doskonale sprawdzają się naturalne ściółki i różnego rodzaju trociny, które zapewniają komfort. Są też bardzo wygodne dla właścicieli zwierzątek, ponieważ łatwo je wymienić i w ten sposób zadbać o czystość klatki. Mrau zawsze interesuje się wygodą i czystością innych zwierzątek, jego doświadczenie, wiedza i umiejętność bacznej obserwacji sprawiają, że stał się specjalistą w tym temacie. Dzięki temu przyjął rolę eksperta od wygód i higieny naszej wesołej menażerii. Wybrane przez niego żwirki i podłoża dla szynszyli stanowią gwarancję wysokiej jakości i zadowolenia nie tylko naszych kochanych pupili, ale również ich właścicieli. Mrau kocha wszystkie zwierzątka, dlatego jest zwolennikiem ekologicznych rozwiązań. Wybrane przez niego żwirki i podłoża dla szynszyli są w pełni naturalne, bezpieczne dla zwierząt i ludzi oraz przyjazne dla środowiska.