Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Produkty dla zdrowia ptaków

Marka
Przeznaczenie
Waga
 Produkty dobre dla zdrowia ptaków

Produkty dobre dla zdrowia ptaków

Max i Mrau mają wielu pierzastych przyjaciół, dlatego w naszym sklepie musi istnieć dział zawierający produkty dobre dla zdrowia ptaków. W końcu nikt nie lubi chorować i czuć się źle, a ptaki nie są wyjątkiem od tej reguły. Produkty dobre dla zdrowia ptaków to przede wszystkim wspomagające ich dietę poprzez dostarczenie organizmowi ważnych składników mineralnych oraz witamin. Bardzo pożyteczny wpływ na kondycję ptasiego organizmu mają także ziarna słonecznika. Max i Mrau proponują ponadto sprawdzony sposób na pielęgnację ptasich pazurów. W końcu kto, jeśli nie Mrau miałby być w tym temacie ekspertem?

Produkty dobre dla zdrowia ptaków zawierające wapń

Wapń jest prawdopodobnie najważniejszym mikroelementem dla ptasiego organizmu. To właśnie on odpowiada za prawidłowy wzrost skrzydlatych podopiecznych, ich rozwój, a także zabezpieczenie przed krzywicą i karłowatością. Ponadto wapń jest również ważnym budulcem skorupek ptasich jaj, jak również dobroczynnie wpływa na kondycję piór. Z tego względu Max i Mrau wybrali dla swoich wyposażonych w dzioby kompanów kostki wapienne, czyli produkty korzystne dla zdrowia ptaków. Ich podstawowym składnikiem jest oczywiście węglan wapnia, jednak kostki są dostępne w naszym sklepie w kilku wariantach smakowych – między innymi jabłkowym, a także z dodatkiem czarnuszki lub skruszonych muszli ostryg. Zatem poza dostarczeniem ptasiemu organizmu niezbędnego budulca, te produkty dobre dla zdrowia ptaków, zapewniają również interesujące doznania smakowe. Max i Mrau rekomendują, by każdy opiekun ptaka wypróbował kolejno wszystkie warianty kostek, decydując się na stałe na te, które najbardziej przypadną ptakowi do gustu.

Produkty dobre dla zdrowia ptaków – dobroczynne właściwości słonecznika

Nie wszystkie produkty dobre dla zdrowia ptaków muszą mieć skomplikowaną recepturę. W przypadku papug dobrym tego przykładem są nasiona słonecznika. Warto je zakupić nawet wówczas, gdy zawiera je podstawowa karma papugi. Dlaczego? Słonecznik ma działanie przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne, poza tym dostarcza papuziemu organizmowi wielu cennych składników. Należą do nich między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy z grupy B, żelazo, potas i wspomniany już wcześniej, niezwykle ważny wapń. Produkty dobre dla zdrowia ptaków takie jak słonecznik zapewniają więc ptasiemu organizmowi odpowiedni rozwój i sprawne działanie układu nerwowego. Warto przy okazji zaznaczyć, że łuskanie nasion słonecznika stanowi dla ptasich podopiecznych absorbujące zajęcie.

Higiena ptasich pazurów

Mrau, który uwielbia ostrzyć własne pazury doskonale wie, że taką samą potrzebę mają ptaki, które zwłaszcza żyjąc poza swoi naturalnym środowiskiem miewają problem z pielęgnacją szponów. W naszej ofercie znalazły się więc także produkty dobre dla zdrowia ptaków, odpowiadające właśnie za tę dziedzinę. Mrau po licznych konsultacjach z pierzastymi kolegami rekomenduje zastosowanie patyków mineralnych, których wierzchnia warstwa zawiera kwarc. Dzięki temu pazurki ptaków, które będą chwytać patyki lub na nich siadać staną się odpowiednio wypielęgnowane.
pixel