Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Termometr i higrometr do terrarium

Brak produktów w tej sekcji

Kwestie związane z urządzaniem lokum dla naszego nowego gada, płaza czy pajęczaka, to nie tylko wybór dekoracji i innych elementów widocznych gołym okiem. Ważna jest także dostosowana do specyficznych potrzeb danego gatunku zwierzaka temperatura i wilgotność powietrza panującego wewnątrz jego lokum. W terrarium musi panować bowiem odpowiedni klimat, niezwykle ważne jest zbudowanie właściwego środowiska naturalnego, które zapewni jaszczurce, wężowi czy żółwiowi warunki niezbędne do zachowania zdrowia i odpowiedniego rozwoju. Należy zatem zaopatrzyć się w niezbędne do tego akcesoria - termometr i higrometr do terrarium są bardzo ważnym elementem wyposażenia każdego hodowcy zwierząt terrarystycznych. W ich selekcji Maxowi i Mrau pomogli ich mali przyjaciele, którzy na co dzień mieszkają w terrariach.

Odpowiednia temperatura - termometry do terrarium

Wszystkie gady, płazy czy pajęczaki wymagają określonych warunków bytowych w swoich terrariach. Niezwykle ważna jest także temperatura. Max pamięta, jak w ostatnie upalne lato, zamiast biegać po ogrodzie spędzał przynajmniej kilka godzin w ciągu dnia, wylegując się przed wiatrakiem. Dla zwierząt terrarystycznych dostosowana temperatura jest jeszcze bardziej kluczowa, ponieważ decyduje właściwie o ich przeżyciu. Termometr do terrarium pozwala kontrolować panującą wewnątrz lokum naszego pupila temperaturę powietrza. Niektóre z gatunków zwierzaków wymagają zmiennej temperatury dostosowanej do oświetlenia dziennego lub nocnego.

Wilgotność powietrza - higrometry do terrarium

Właściwa wilgotność powietrza w terrarium to także niezwykle istotna kwestia. Do pomocy w jej kontrolowaniu może przysłużyć się higrometr terrarystyczny. Do utrzymania wymaganego stopnia wilgotności może sprawdzić się nawet zwykła miska z wodą, która poprzez proces parowania będzie podnosiła poziom wilgotności w lokum naszego zwierzaka. Dzięki takim procesom zapewniamy posiadanym przez nas gadom, płazom czy pajęczakom odpowiedni bioklimat i warunki środowiskowe - mają one duże znaczenie dla ich zdrowia, procesów wchłaniania witamin i składników mineralnych oraz dla ich samopoczucia i wyglądu. Wilgotnościomierze do terrarium pokazują dokładne wartości odczytów, dzięki czemu jesteśmy w stanie kontrolować stan klimatyczny wewnątrz lokum naszego pupila, a tym samym zapewnić mu bezpieczeństwo i zdrowie.

Elektroniczne lub analogowe termometry i higrometry do terrarium

Max jest fanem nowoczesności, za to Mrau zdecydowanym pazurem opowiada się za tradycją - nie mogli się przez to zdecydować, który termometr i higrometr do terrarium sprawdzi się lepiej: elektroniczny czy analogowy. Prawda jest taka, że każdy z rodzajów spełni swoją rolę. Stanęło więc na tym, że w asortymencie sklepu pojawiły się zarówno tradycyjne urządzenia mierzące temperaturę i wilgotność do terrarium, jak i te nowoczesne z elektronicznym systemem mierzącym, a nawet takie, które łączą w sobie funkcjonalność termometru i wilgotnościomierza do terrarium w jednym urządzeniu.