Karma, jedzenie, pokarm dla chomika


Vitapol pokarm 2w1 owocowo - warzywny dla chomika 340 g
Szybki podgląd

Versele - Laga Nature Mini Hamster 400 g - pokarm mieszanka dla chomików karłowatych 400g
Szybki podgląd

Versele - Laga Crispy Muesli Hamster 1 kg - sucha karma dla chomików 1kg
Szybki podgląd

Versele - Laga Hamster & Gerbil 2 kg - sucha karma dla chomików i myszoskoczków 2kg
Szybki podgląd

Versele - Laga Nature Hamster 700 g - pokarm mieszanka dla chomików 700g
Szybki podgląd

Versele - Laga Zero Classic 20 kg - sucha karma dla gryzoni 20kg
Szybki podgląd

Vitapol expert karma pełnoporcjowa dla chomika 750 g
Szybki podgląd

Vitapol karma pełnoporcjowa dla chomika 500 g
Szybki podgląd

Vitapol pełnowartościowy granulat dla gryzoni 500 g
Szybki podgląd

Miska-Mieszanka ziołowa Korona Natury- Chomik 70g
Szybki podgląd

Versele-Laga Hamster Classic 500 g - mieszanka dla chomików 500g
Szybki podgląd

ZOLUX Mieszanka NUTRIMEAL 3 dla chomików 600g - karma dla chomików, 600g
Szybki podglądChomiki to małe, wszystkożerne ssaki, które często są domowymi pupilami. Mają bardzo szybki metabolizm, a więc pokarm, który im się podaje, ma bardzo istotne znaczenie dla ich zdrowia i wyglądu. Odpowiednia karma dla chomika zagwarantuje mu zdrowy i harmonijny rozwój, a także uchroni przed otyłością i innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Max i Mrau wiedzą, że o mniejszych kolegów trzeba dbać, dlatego oferują w tej kategorii starannie wyselekcjonowane produkty od uznanych i renomowanych producentów, takich jak Vitapol.
Najlepsza karma dla chomika
Najlepsza karma dla chomika powinna składać się z mieszanki naturalnych składników takich jak ziarna zbóż, suszone zioła czy siano lub też gotowych granulek. Obie grupy pokarmów mają swoje zalety. Chomiki mają genetyczne predyspozycje do przechowywania pokarmu, więc doskonale sprawdzi się naturalna kompozycja. Należy jednak uważać na wielkość podawanych porcji, ponieważ nadmiar jedzenia może sprawić, że nasz pupil będzie zmagać się z otyłością. Korzystając z granulek chomik prawdopodobnie nie będzie miał problemu z przejedzeniem, ale z całą pewnością nie będzie mógł zaspokoić swojej naturalnej potrzeby grzebania, przebierania i chowania drobiazgów. O tym co jedzą chomiki i jak wybrać pokarm dowiesz się więcej na naszym blogu.
Czym karmić chomika?
Dieta chomika powinna być wzbogacona o produkty białkowe. Puchaty zwierzak nie pogardzi nawet owadami czy larwami, także tymi żywymi! Niektóre mieszanki karmy dla chomika są wzbogacone o suszone robaki. Można również uraczyć swojego pupila kostką białego sera, kawałkiem białka jaja lub gotowanym, nieprzyprawionym kurczakiem, wielkości ziarenka grochu. Powinno się pamiętać, że białko nie stanowi podstawowego elementu diety chomika, tylko jej uzupełnienie. Produkty białkowe powinny być serwowane maksymalnie dwa lub trzy razy w tygodniu. W misce chomika powinny znaleźć się także suszone i świeże warzywa oraz owoce. Niektóre z nich, ze względu na wysoką zawartość cukru lub innych szkodliwych substancji, nie są jednak mile widziane. Przed decyzją o podaniu tego typu produktów naszemu pupilowi należy zapoznać się z listą rzeczy, które są szkodliwe dla chomików. Świeże warzywa i owoce powinny pojawiać się w ograniczonych ilościach, aby ich resztki nie gniły i nie zaśmiecały klatki. Należy usuwać je najpóźniej po czterech godzinach od podania, ponieważ mogą wydzielać szkodliwe dla chomika substancje.
Indywidualne upodobania chomika
Każdy chomik ma swój indywidualny gust i nie zawsze musi smakować mu to, co jego pozostałym kolegom. Podczas komponowania diety puchatego przyjaciela należy stosować się do kilku elementarnych zasad, ale w ich ramach powinno się trochę poeksperymentować. Można rotować wybranymi ziarnami zbóż, dodawać elementy uzupełniające dietę takie jak suszone kwiaty lub całe kłosy, a także oferować mu różnorakie warzywa i owoce czy przysmaki dla chomików. Max i Mrau wiedzą oraz potwierdzają, że obserwowanie swojego zwierzaka i poznawanie jego nawyków i gustu tylko zacieśnia więź pomiędzy nim a właścicielem.