Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kolby i smakołyki dla chomika

Marka
Przedział wagowy
Cena
-

Każdy właściciel chomika powinien znać jego naturalne potrzeby. Dieta małego pupila powinna opierać się na mieszankach naturalnych składników, suszonych owoców i warzyw, a także sporadycznie produktów, które zawierają białko. Max i Mrau potwierdzają, że ich mały kolega również lubi być rozpieszczany, więc należy od czasu do czasu sprezentować mu przysmaki dla chomika. Sklepy oferują mnóstwo różnych rodzajów tej specyficznej karmy, a dodatkowo można ją wykonać także własnoręcznie!

Jakie przysmaki dla chomika?

Większość osób prawdopodobnie wie, jakie przysmaki oferuje się kotom lub psom. Zdecydowanie częściej pojawia się jednak pytanie: jakie przysmaki dla chomika okażą się odpowiednie? Przede wszystkim należy pamiętać, że nasz mały przyjaciel nie cierpi monotonii, a jego posiłki powinny być maksymalnie różnorodne. Spośród licznych, gotowych przysmaków dla chomika, każdy z całą pewnością znajdzie te, które całkowicie zadowolą jego pupila. Puchaci przyjaciele uwielbiają suszone warzywa i owoce, więc doskonale sprawdzi się paczka suszonych buraków, jabłek lub marchewek. Należy zwrócić uwagę na to, aby serwowane produkty były naturalne i nie zawierały szkodliwych dla chomików substancji. Smakersy i kolby, które zawiesza się na kratkach klatki, poza korzyściami dla brzucha czworonożnego pupila, zapewnią mu także dobrą zabawę. Producenci, tacy jak Vitapol, oferują te kolby w wyjątkowo szerokiej palecie smaków i wykorzystanych produktów. Dobrym rozwiązaniem wydaje się także kupowanie specjalnych dropsów. Są wyjątkowo praktyczne, ponieważ torebkę można zawsze wziąć ze sobą. Co prawdą są dość kaloryczne, ale łatwo je dozować - zachowując rozwagę na pewno nie doprowadzi się do otyłości zwierzęcia. Zapotrzebowanie kaloryczne chomików, ze względu na ich rozmiar i aktywność, nie jest zbyt wysokie. Właśnie dlatego większe paczki smakołyków zwykle starczają na wiele dni, a oferowane im smakersy, kolby lub kule wapienne wydają się stosunkowo niewielkie.

Domowy przysmak dla chomika

Chomiki nie należą do wyjątkowo wybrednych zwierząt i zadowolą je niemal wszystkie smakołyki oraz przekąski. Co ciekawe, dobrym rozwiązaniem okaże się również domowy przysmak dla chomika, który można wykonać własnoręcznie! Jednym z przepisów, który bez trudu wykona się w domowym zaciszu, jest smakers lub laska zbożowa. Wyparzoną gałązkę lub dużą wykałaczkę należy obtoczyć w miodzie. Następnie powinno się obsypać patyczek ziarenkami i innymi ulubionymi, drobno posiekanymi przysmakami naszego pupila. Po delikatnym dociśnięciu można go już umieścić w klatce chomika. Innym sposobem na własnoręczne wykonanie domowego przysmaku dla chomika jest po prostu wysuszenie, a następnie posiekanie ulubionych owoców, warzyw lub ziół naszego pupila.

Przysmaki dla chomika a nadwaga

Nadwaga to dość częsty problem wśród domowych chomików. Wynika on głównie z niskiej świadomości właścicieli o właściwym odżywianiu swoich pupili oraz braku odpowiedniej ilości ruchu. Nie należy oferować przysmaków zbyt często, ponieważ niekiedy zawierają one duże ilości tłuszczu bądź cukrów prostych. W przypadku stosowania zbilansowanej diety na co dzień, dwie lub trzy porcje przysmaków tygodniowo nie powinny stanowić żadnego problemu.

pixel