Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Dekoracje do terrarium

Zdaniem Maxa i Mrau hodowla gadów wymaga takiej samej uwagi i poświęcenia, jak posiadanie psa czy kota. Do grona ich przyjaciół zaliczają się liczne gatunki jaszczurek, żółwi czy węży, dlatego razem postanowili stworzyć dział produktów, które wspomogą ich właścicieli w codziennej hodowli i pielęgnacji swoich pupili. Zakup odpowiedniego terrarium to podstawa, natomiast równie ważną kwestią jest jego odpowiednie wyposażenie. Oprócz podstawowych urządzeń mających na celu zadbanie o właściwą temperaturę, stopień wilgotności czy oświetlenie, wielu hodowców szczególną uwagę zwraca także na dekoracje do terrarium. Dzięki takim elementom nie tylko miejsce życia gada prezentuje się niezwykle okazale, ale także znacznie zwiększa komfort pupila.

Dekoracje roślinne do terrarium

Max i Mrau doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zaaklimatyzowanie się zwierzaka w nowym miejscu. Każdy hodowca powinien wiedzieć, że terrarium ma stwarzać gadowi warunki przypominające mu jego naturalne środowisko życia. Dekoracje roślinne nie tylko znacznie podnoszą estetykę miejsca zamieszkania pupila, ale również stwarzają mu liczne szanse kryjówek. Mrau, jako miłośnik płatania figlów i chowania się w magazynie, zasugerował Maxowi stworzenie bogatej oferty dekoracji do terrarium w formie sztucznych roślin. Dzięki dostępności tych produktów w szerokim przedziale rozmiarów, sprawdzą się one zarówno w przypadku małych, jak i dużych gatunków gadów. Długie liany, subtelne orchidee czy gęste paprocie? Aranżacja wnętrza jest zależna od potrzeb danego gatunku, jak również gustu samego hodowcy.

Pozostałe dekoracje do terrarium

Max jest wielkim miłośnikiem testowania wszelkich legowisk, dlatego zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną kwestią dla każdego zwierzęcia jest posiadanie wygodnego miejsca, w którym ma chwile prywatności. Dlatego wraz z Mrau postanowili znaleźć elementy dekoracji, które będą stanowić zarazem formę kryjówki i przestrzeni do wypoczynku dla każdego pupila. W przypadku gadów doskonałym rozwiązaniem są ozdoby, które kształtem przypominają jaskinie. Max i Mrau wybrali wyłącznie produkty wykonane z wysokiej jakości materiałów np. żywicy odpornej na zniszczenia i zarysowania, która wyglądem przypomina kamień, a więc idealnie wkomponuje się w wystrój każdego terrarium. Trwałe wykonanie i dość duża waga tego typu dekoracji sprawia, że jest ona niezwykle stabilna. Dzięki podziałowi dekoracji na różne rozmiary, właściciele różnych gatunków gadów znajdą coś odpowiedniego dla swojego pupila i aranżacji. Jaskinie to gwarancja bezpieczeństwa, ale również komfortowe legowisko dla gada, w którym dodatkowo utrzymuje się niższa temperatura. Zdaniem Maxa miłośnicy żółwi powinni natomiast pomyśleć o zakupie wyspy, która będzie nie tylko wygodną przestrzenią dla pupila, ale i estetyczną dekoracją do terrarium. Sprawdza się ona idealnie w przypadku żółwi pływających, gdyż niektóre modele automatycznie dostosowują się wysokością do panującego poziomu wody. W efekcie spragnione wypoczynku zwierzaki mają zawsze ciepłe i suche miejsce, właściciele natomiast element zwiększający estetykę terrarium.