Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Akcesoria

Akcesoria dla gryzoni domowych

Mrau wie, jak ważne jest wyposażenie klatek w najwyższej jakości produkty oraz dostęp do najbardziej potrzebnych akcesoriów dla właścicieli gryzoni. Dlatego w tej kategorii umieściliśmy wszystko, co niezbędnie i przydatne, kiedy opiekujemy się gryzoniem. Mrau cały czas przekonuje nas, byśmy w miarę możliwości poszerzali ofertę o kolejne, najwyższej jakości produkty. Wśród oferowanych przez nas akcesoriów znajdują się neutralizatory zapachów, szczotki, miski i poidła, a także paśniki oraz transportery.

Jakie są nieodzowne akcesoria dla gryzoni?

Akcesoria dla gryzoni to między innymi środki przeznaczone do pielęgnacji. W naszej ofercie znajdują się szczotki, które pomogą w wyczesywaniu naszego pupila. Dzięki odpowiedniej szczotce nie tylko ulżymy naszemu gryzoniowi podczas linienia, ale także pozbędziemy się aż do 90% sierści, która zdążyła już wypaść, dzięki czemu w powietrzu nie będzie się unosić tak wiele alergenów. Mrau przypomina, że regularne wyczesywanie, szczególnie w okresach linienia jest niezbędne dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzęcia.
Akcesoria do klatek dla gryzoni są największym segmentem w tej kategorii. Znajdują się tu produkty, które są podstawowym wyposażeniem każdej klatki. Należą do nich między innymi miski, które są niezbędne dla każdego gatunku gryzoni. Zwierzęta te powinny być wyposażone w dwie miski. Najlepiej sprawdzają się cięższe naczynia, np. z ceramiki lub miski wiszące. Gryzonie to zwierzęta, które lubią przewracać pojemniki z pożywieniem, więc, by temu zapobiec, najlepiej jest zainwestować w któryś z przedstawionych wyżej produktów. Miski wiszące mają również dodatkową zaletę oszczędzania miejsca w klatce.
Poidło dla gryzonia to kolejny niezbędny element wyposażenia klatki. Każde zwierzę powinno mieć stały dostęp do świeżej wody. By mu to zapewnić, warto zakupić wygodne poidło odpowiednich rozmiarów. Miska do wody nie jest najlepszym pomysłem w przypadku gryzoni, ponieważ mają one tendencję do nasypywania ściółki do płynu, przez co woda staje się zanieczyszczona i niezdatna do picia. Do tego celu najlepiej sprawdzają się poidła, które gwarantują czystość wody i dozowanie zależne od potrzeb zwierzęcia dzięki metalowej kulce na końcu rurki. Ten system gwarantuje również zachowanie suchości ściółki.
Paśniki dla gryzoni są nieodzownym elementem wyposażenia klatki. Podstawowym składnikiem diety wielu gatunków gryzoni jest sianko, które nie powinno być kładzione bezpośrednio na podłoże, gdzie ulega zanieczyszczeniu i może stać się miejscem oddania moczu, powodując przy tym intensywny, nieprzyjemny zapach. By tak się nie działo, warto zakupić paśnik, np. taki który łatwo zamontować na ścianie klatki. Taki sposób podania jedzenia będzie dodatkowo dla zwierzęcia bardzo atrakcyjny.

Niezbędne akcesoria dla właścicieli gryzoni

Do produktów bardzo przydatnych w hodowli gryzoni należą neutralizatory zapachów oraz płyn do usuwania zapachów dla zwierząt. Zapewniają one utrzymanie przyjemnego zapachu w pomieszczeniu, w którym przebywa zwierzę i poprawiają komfort życia innych domowników. Max i Mrau podkreślają, że w hodowli przydatne są również transportery dla gryzoni, dzięki, którym nie będziemy mieli problemu z zabraniem naszego pupila np. do weterynarza. Są one szczególnie przydatne także, kiedy dużo podróżujemy i musimy zabierać zwierzę ze sobą.
Najtańsze akcesoria dla gryzoni najwyższej jakości zostały wybrane i zaakceptowanie przez naszego kociego eksperta. Mrau osobiście sprawdził jakość wykonania oraz wytrzymałość wszystkich plastikowych elementów, zrzucając je z półek w naszym laboratorium.