Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Szelki, puszorki dla małych i dużych psów

Marka
Cena
-

Długie spacery z ukochanym właścicielem to według Maxa najprzyjemniejsza część każdego dnia. Właśnie dlatego nasz ekspert starannie wyselekcjonował w tej kategorii szeroki asortyment produktów, które zapewniają wygodę zarówno dla właściciela, jak i dla jego czworonożnego przyjaciela. Kompletując wyprawkę dla swojego pupila właściciel staje w końcu przed dylematem: czy szelki dla psa to dobre rozwiązanie?

Szelki dla psa czy obroża? Co wybrać?

Niestety nie da się jednoznacznie rozstrzygnąć tego, czy dla naszego psa lepsze będą szelki, czy może obroża. Każda z opcji posiada swoich zwolenników i przeciwników, którzy starają się punktować domniemane wady drugiej opcji. Decydując się na którąkolwiek z nich, należy wziąć pod uwagę temperament i charakter psa. Nie bez znaczenia jest również to, czy chcemy z nich korzystać podczas codziennych spacerów, czy może podczas wspólnego joggingu lub jazdy na rowerze. Max jednak gwarantuje, że dobrze dobrane akcesorium nie spowoduje żadnych konsekwencji zdrowotnych! Szelki dla psa czy obroża? Co wybrać? Oba rozwiązania mają swoje zalety i wady, a także konkretne przeznaczenie. Niewątpliwym plusem posiadania szelek jest równomierny nacisk pasków na całe ciało naszego czworonożnego przyjaciela. Nie powoduje nadmiernego ucisku na tchawicę, który szczególnie u starszych psów mógłby przynieść niepożądane skutki. Szelki w dobrze dobranym rozmiarze z całą pewnością nie będą sprawiały psu bólu ani powodowały uczucia dyskomfortu. Rozstrzygając wybór pomiędzy szelkami a obrożą nie można nie wziąć pod uwagę temperamentu naszego pupila. Szelki sprawdzą się u psów, które potrafią chodzić przy nodze, na luźnej smyczy. Duże psy, które mogą sprawiać problemy podczas spacerów, powinny być wyposażone w obrożę, dzięki której łatwiej będzie je dyscyplinować i uniknąć konfrontacji z innymi psami, choć istnienie możliwość wyswobodzenia się z niej. Szelki, poza minimalnym ryzykiem zerwania, gwarantują, że nasz pupil sam się z nich nie wydostanie.

Bezpieczne szelki dla psa do samochodu

W dzisiejszych czasach, kiedy to zdecydowana większość społeczeństwa jest zmotoryzowana, równie często podróżują z nami nasi czworonożni przyjaciele. Zapewnienie im należytego bezpieczeństwa jest wyjątkowo istotne również dla naszego zdrowia. W zależności od gabarytów psa dedykowane są różne sposoby przewożenia go w samochodzie. W przypadku średnich i dużych psów sprawdzą się specjalne szelki dla psa do samochodu. Przypina się je do pasów bezpieczeństwa w aucie, aby pies mógł cieszyć się względną swobodą i uniknąć zagrożenia w razie wypadku.

Szelki dla psa a aktywny właściciel

Wielu miłośników aktywnego stylu życia uprawia sport wraz ze swoim psem. Do wszelkiego typu aktywności fizycznych zdecydowanie nadadzą się szelki dla psa. Zapewnią należyty komfort, pomogą uniknąć wypadków i umożliwią miłe spędzanie czasu z aktywnym właścicielem. Szelki sprawdzą się także podczas nauki chodzenia na smyczy i podczas treningu psich dyscyplin.

pixel