Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Żwirki dla kota

1 2 3
1 2 3

Żwirki dla kota - niezbędny element kociej wyprawki

Przykre zapachy z kociej kuwety to coś, czego zdecydowanie wolimy unikać. Żeby zapewnić zwierzakowi odpowiedni poziom higieny oraz zablokować nieprzyjemny zapach warto sięgnąć po sprawdzone wyposażenie kociej toalety. W tym celu przedstawiamy szeroki asortyment produktów z kategorii żwirek. Sprawdź ofertę sklepu Max&Mrau i jeszcze dzisiaj wybierz najlepszy żwirek dla kota.

Chłonie nieprzyjemne zapachy i nie tylko. Po co kotu żwirek?

Niskiej jakości żwirek dla kota nie chłonie nieprzyjemnych zapachów, które generowane są przez odchody kota. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest żwirek dla kota. Dzięki temu produktowi zarówno zwierzę, jak i jego właściciel będą zadowoleni z prostoty obsługiwania kuwety ze żwirkiem. Żwirki dla kota gwarantują czystość, dużą absorpcję wilgoci oraz odrzucającej woni. Poza tym stosując ten rodzaj podłoża do kuwety nie ma kłopotu z usuwaniem stolców oraz wymiany całego żwirku na nowy.

Naturalny żwirek powinno się uzupełniać każdego dnia usuwając uprzednio nieczystości, które zostawił nasz mruczący podopieczny, natomiast wymieniać całą zawartość kuwety powinniśmy, w zależności od rodzaju podłoża, najczęściej 1-2 razy w miesiącu. Na częstotliwość czynności wykonywanych przy kuwecie ma także wpływ stan zdrowia kocura, jego wiek i szczególne upodobania. Przykładowo jeśli nasz czworonożny przyjaciel cierpi na schorzenia żołądkowo-jelitowe, czy jest starszym osobnikiem i częściej się załatwia, wymiana żwirku powinna mieć miejsce częściej.

Ile żwirku sypać do kuwety? Zazwyczaj wystarczy około pięciocentymetrowa warstwa podłoża, jednak warto stosować się do zaleceń producenta danego wypełnienia kuwety.

Jak wybrać odpowiedni żwirek dla kota?

Jaki żwirek dla kota będzie najlepszy? Niełatwo odpowiedzieć na to pytanie bo każdy miauczący pupil jest inny i może mieć odmienne preferencje. Dlatego warto poeksperymentować z podłożem do kuwety i wybrać takie, z którego nasz kocur będzie bezproblemowo korzystał. Najczęściej stosowane wypełnienia kuwety to:

  • żwirek silikonowy – jego bazą jest silikat, czyli żel krzemionkowy; występuje w postaci przezroczystych kryształków, niekiedy jest barwiony, aromatyzowany; charakteryzuje się wysoką chłonnością wilgoci i zapachów oraz wysoką wydajnością;
  • żwirek drewniany – dla kota stanowi kompletnie naturalne, ekologiczne i biodegradowalne podłoże, pochodzące z mikrowłókien roślinnych z drzew iglastych lub liściastych; odznacza się przyjemnym „zapachem lasu”, dużą absorpcją wilgoci oraz niską emisją pyłu;
  • żwirek bentonitowy – to drobne kamyczki stworzone z betonitu; wyróżniają się olbrzymią chłonnością wilgoci, jednak mogą się przyczepiać do kocich łapek, a po przypadkowym spożyciu, są niebezpieczne dla zdrowia zwierzęcia;
  • żwirek kukurydziany – pochodzi z naturalnych składników roślinnych, dzięki czemu może być spłukiwany w ubikacji. Istnieje jeszcze jedno rozróżnienie podłoża kuwety na żwirek zbrylający i niezbrylający. Z tym pierwszym łatwiej utrzymać czystość kuwety, ponieważ po kontakcie z kocim moczem powstają grudki, które można łatwo usunąć łopatką.

Żwirek silikonowy dla kota

Poniżej prezentujemy przykładowe żwirki silikonowe. Dr Huggy to żwirek niezbrylający dla kota, bezzapachowy, o pojemności 3,8 L. Już w 5 sekund wchłania nieprzyjemną woń. Produkt jest antybakteryjny, ale niegroźny dla użytkownika kuwety. Dzięki temu, że się nie pyli, nie przyczepia się kocurkowi do łapek. Nieczystości usuwa się na bieżąco, natomiast całość wypełnienia kuwety należy wymienić raz w miesiącu. Sklep internetowy Max&Mrau przygotował specjalne promocyjne zestawy, dodając do wyżej opisanego żwirku pokarm dla kotów: mokry, suchy, specjalistyczny oraz dedykowany konkretnym kocim rasom, a nawet kuwetę.

Warto przy okazji zakupu podłoża do kuwety wybrać coś specjalnego dla swojego ulubieńca. Marka Certech proponuje natomiast żwirek Benek Super Crystal 3,2 kg. Jest to silikonowy żwirek dla kota, który bardzo dobrze pochłania zapachy i wilgoć. Jego wydajność została oceniona na okres 3 tygodni. Produkt nie bryluje, jednak w zupełności pochłania płyny i neutralizuje zapachy. Pom Odchodów stałych należy pozbywać się na bieżąco.

Żwirek drewniany dla kota

Drewniany żwirek dla kota stanowi stuprocentowo naturalny produkt, bezpieczny dla kota, jego otoczenia i środowiska. Przykładem takiego środka jest koci żwirek Super Pinio firmy Certech, o pojemności 35 L. Posiada on neutralny zapach, odznacza się wysoką chłonnością i wiązaniem zapachów. Można go utylizować w toalecie, co jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Został on utworzony z surowców pochodzących z drzew iglastych, bez dodatków chemicznych, co świadczy o jego przyjaznym stosunku do środowiska.

Cats Best Smart Pellets Nature Gold to dziesięciolitrowy worek zawierający ekologiczny żwirek do kuwety. Składa się on, podobnie jak powyższy produkt, z włókien roślinnych. Oznacza to, że podłoże jest naturalne, ekologiczne oraz biodegradowalne. Sprzątając kocią kuwetę zużyty żwirek dla kota można wsypać do toalety, nie zapcha rur sanitarnych. Produkt ten bardzo dobrze pochłania wilgoć, wiąże zapachy, poza tym jest miękki i delikatny dla kocich łapek, a przy tym ogromnie wydajny.

Zbrylający żwirek bentonitowy

Żwirek dla kota bentonitowy bazuje na surowcu o nazwie bentonit. To naturalny składnik, który świetnie chłonie zapachy i wilgoć, jednak nie można spuszczać go w toalecie. Może przyczepiać się kotu do łap, przez co bentonitowe drobinki mogą być roznoszone po mieszkaniu. Certech Super Benek Economic 5 l stanowi właśnie przykład bentonitowego podłoża do kuwety. Produkt jest bardzo dobrze akceptowalny przez miauczące czworonogi. Świetnie chłonie wilgoć i nieprzyjemną woń. Oprócz bentonitu składa się jeszcze z kopaliny smektytowej oraz sody.

Z kolei Certech Super Benek Blanc Antibacterien 5 L to bentonitowy żwirek dla kota o działaniu antybakteryjnym. Wyróżnia go biały kolor oraz wspomniane właściwości aseptyczne, dzięki którym naszego milusińskiego będą omijały groźne bakterie, grzyby i inne drobnoustroje chorobotwórcze. Ten żwirek higieniczny się nie pyli więc nie stanowi ryzyka dla kocich alergików. Ciekawym pomysłem jest rozstawienie kotu dwóch lub nawet więcej kuwet z różnymi rodzajami żwirków i pozostawienie na stałe tej, którą nasz pupil upodoba sobie bardziej.