Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zabawki edukacyjne, logiczne, na przysmaki dla psa

Marka
Cena
-

Zabawki edukacyjne dla psa dla rozwoju inteligencji czworonoga

Max uważa się za psiaka o wyjątkowej inteligencji. Jego zdaniem wszystkiemu winne są dobre geny i wrodzony talent. Nie kłócimy się z tą opinią, jednak trzeba przyznać, że w życiu Maxa już od pierwszych szczenięcych miesięcy obecne były zabawki edukacyjne dla psa. Nasz ekspert nie mógł oprzeć się ukrytym w grach smakołykom, dlatego nigdy nie dawał za wygraną i rozwiązywał zagadki dopóki nie dopiął swego. Zabawki edukacyjne dla psa to doskonały sposób trenowania jego inteligencji. Jednocześnie w przypadku bardzo absorbujących psiaków zabawki te mogą zapewnić opiekunowi pewną chwilę wytchnienia, podczas której jego podopieczny nie będzie domagał się pieszczot, spaceru, zabawy piłką, psich przysmaków i przeciągania sznura. Zabawki edukacyjne dla psa stanowią więc inwestycję w psi rozum i własny czas wolny. Zapewniamy, że Max wybrał te najdoskonalsze.

W jaki sposób zabawki edukacyjne dla psa motywują do wysiłku intelektualnego?

Wiele lat przed opracowaniem teorii behawioralnej Pawłowa, ludzie zdawali sobie sprawę z zasad działania psiej natury. Nic nie motywuje czworonoga do wysiłku lepiej niż ukochane smakołyki, a w przypadku niektórych osobników w zasadzie dowolny rodzaj karmy dla psa, jaką może strawić psi żołądek. Zabawki edukacyjne dla psa wykorzystują właśnie tę słabość. Trening jest więc możliwy już od pierwszych miesięcy życia szczeniaka.

Zabawki edukacyjne dla psa – odpowiednik gier planszowych

Sposób działania zabawek edukacyjnych dla psa można porównać do gier planszowych. Różnica polega na tym, że zabawki edukacyjne dla psa to gry indywidualne, gdzie uczestnik w razie zwycięstwa zgarnia pełną pulę. Oczywiście inne bywają źródła motywacji, ponieważ w przypadku ludzi chodzi zwykle wyłącznie o satysfakcję ze zwycięstwa, podczas gdy psiak oprócz niej zaspokaja również swój wilczy apetyt. Zabawki edukacyjne dla psa to system dźwigni, przycisków, zawiasów i szuflad ułożonych na jednej planszy. Każda gra stanowi zagadkę, gdyż tylko wykorzystanie odpowiedniej kombinacji prowadzi czworonoga do sukcesu – a konkretnie uwolnienia dostępu do smakołyku, który działa stymulująco na węch czworonoga i sprawia, że nagroda wydaje się jeszcze bliższa.

Zabawki edukacyjne dla psa o różnym poziomie trudności

Max z własnego doświadczenia dobrze wie, że zabawki edukacyjne dla psa wymagają pełnej wprawy, dlatego w naszej ofercie umieścił zabawki o zróżnicowanych rozmiarach i poziomie trudności. Najbardziej podstawowe mogą być świetnym treningiem stymulującym rozwój szczeniąt. Gdy posiadane już zabawki edukacyjne dla psa staną się dla czworonoga zbyt proste, można zapewnić mu kolejny, bardziej skomplikowany model. W końcu nagrody nie mogą przychodzić psiakowi zbyt łatwo, a gra powinna zmuszać do wysiłku i stanowić przy okazji trening cierpliwości. Zabawki edukacyjne dla psa stanowią swego rodzaju chwilę wytchnienia dla ludzi, którzy mogą dzięki nim odpocząć od absorbującego ich uwagę przez całą dobę czworonoga. Warto dodać, że Max wybrał do naszego sklepu wyłącznie sprawdzone, trwałe i bezpieczne zabawki edukacyjne dostarczone przez renomowanych producentów psich akcesoriów.

Przeczytaj również artykuł na naszym blogu: Przegląd zabawek edukacyjnych dla psów 

pixel