Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Zabawki edukacyjne dla psa

Zabawki edukacyjne dla psa dla rozwoju inteligencji czworonoga

Max uważa się za psiaka o wyjątkowej inteligencji. Jego zdaniem wszystkiemu winne są dobre geny i wrodzony talent. Nie kłócimy się z tą opinią, jednak trzeba przyznać, że w życiu Maxa już od pierwszych szczenięcych miesięcy obecne były zabawki edukacyjne dla psa. Nasz ekspert nie mógł oprzeć się ukrytym w grach smakołykom, dlatego nigdy nie dawał za wygraną i rozwiązywał zagadki, dopóki nie dopiął swego.

Zalety aktywności umysłowej u psa

W przypadku najlepszych przyjaciół człowieka stymulacja umysłowa jest tak samo ważna, jak ta fizyczna. Czy wiedziałeś, że kwadrans wysiłku intelektualnego może zmęczyć psa tak samo, jak bieganie podczas długich spacerów?

Zabawki edukacyjne to świetny sposób na zajęcie zwierzaka i uniknięcie nudy. Takie akcesoria rozwijają koordynację ruchową i skutecznie pobudzają naturalne instynkty. Nauka poprzez zabawę powinna być ważnym elementem rozwoju psów małych, ale także tych dorosłych.

Najlepsze zabawki edukacyjne

Zabawki edukacyjne dla psa to doskonały sposób trenowania jego inteligencji. Jednocześnie w przypadku bardzo absorbujących psiaków zabawki te mogą zapewnić opiekunowi pewną chwilę wytchnienia, podczas której jego podopieczny nie będzie domagał się pieszczot, spaceru, zabawy piłką, psich przysmaków i przeciągania sznura. Zabawki edukacyjne dla psa stanowią więc inwestycję w psi rozum i własny czas wolny. Zapewniamy, że Max wybrał te najdoskonalsze.

W jaki sposób zabawki edukacyjne dla psa motywują do wysiłku intelektualnego?

Wiele lat przed opracowaniem teorii behawioralnej Pawłowa, ludzie zdawali sobie sprawę z zasad działania psiej natury. Nic nie motywuje czworonoga do wysiłku lepiej niż ukochane smakołyki, a w przypadku niektórych osobników w zasadzie dowolny rodzaj karmy dla psa, jaką może strawić psi żołądek. Zabawki edukacyjne dla psa wykorzystują właśnie tę słabość. Trening jest więc możliwy już od pierwszych miesięcy życia szczeniaka.

Zabawki interaktywne dla psa – odpowiednik gier planszowych

Sposób działania zabawek edukacyjnych dla psa można porównać do gier planszowych. Różnica polega na tym, że zabawki edukacyjne dla psa to gry indywidualne, gdzie uczestnik w razie zwycięstwa zgarnia pełną pulę. Oczywiście inne bywają źródła motywacji, ponieważ w przypadku ludzi chodzi zwykle wyłącznie o satysfakcję ze zwycięstwa, podczas gdy psiak oprócz niej zaspokaja również swój wilczy apetyt.

Zabawki edukacyjne dla psa to system dźwigni, przycisków, zawiasów i szuflad ułożonych na jednej planszy. Każda gra stanowi zagadkę, gdyż tylko wykorzystanie odpowiedniej kombinacji prowadzi czworonoga do sukcesu – a konkretnie uwolnienia dostępu do smakołyku, który działa stymulująco na węch czworonoga i sprawia, że nagroda wydaje się jeszcze bliższa.

Maty i inne zabawki węchowe

Węszenie dla każdego psa jest zajęciem relaksującym i dostarczającym nowych wyzwań. Właśnie dlatego zabawki edukacyjne w formie mat, kuli i innych gadżetów węchowych to must have każdego opiekuna.

Takie akcesoria mają bardzo wiele zalet. Samodzielne znajdowanie pożywienia w zakamarkach zabawki może być dużym wyzwaniem, a jednocześnie zapewnia zwierzęciu mnóstwo frajdy. Poprzez taką zabawkę pies ćwiczy umiejętności węszenia a także rozwija samodzielność. Chociaż to opiekun umieszcza przysmak w macie, pies musi samodzielnie zapracować na smakołyk.

Zabawa zabawkami edukacyjnymi pomaga w emocjach

Zabawka edukacyjna to świetny pomysł nie tylko na deszczowe dni. Nauka i rozwój poprzez zabawę to bowiem niejedyne zalety, które cechują takie akcesoria. Dzięki grom na inteligencję pies może również pracować nad trudnymi emocjami.

Maty węchowe, gadżety do lizania, czy gry na inteligencję, w których można dostosowywać poziom trudności to ważny element pracy z psem lękliwym, czy reaktywnym. Pupil podczas korzystania z nich ma możliwość skupienia swojej uwagi i zrelaksowania się.

Smakołyki ukryte w zabawce nierzadko pozwalają uniknąć stresu związanego z wychodzeniem opiekuna z domu. Zabawki edukacyjne dla psa warto wdrążyć w terapię behawioralną, oczywiście po wcześniejszej konsultacji ze specjalistą.

Zabawki edukacyjne do gryzienia i lizania

Akcesoria do lizania i gryzienia, takie jak na przykład Kong, to zabawki, które sprzyjają zarówno rozrywce, jak i relaksacji. Świetnie sprawdzą się u czworonogów w każdym wieku i u psiaków niemal wszystkich ras.

Smakołyki lub mokrą karmę wkłada się do środka zabawki a pies ma za zadanie językiem i łapami je stamtąd wyciągnąć. Taka czynność zajmuje czasami nawet kilkadziesiąt minut. Relaksuje, odpręża i pozwala zwierzakowi kreatywnie spędzić czas.

Najlepsze zabawki edukacyjne dla psa o różnym poziomie trudności

Max z własnego doświadczenia dobrze wie, że zabawki edukacyjne dla psa wymagają pełnej wprawy, dlatego w naszej ofercie umieścił zabawki o zróżnicowanych rozmiarach i poziomie trudności. Najbardziej podstawowe mogą być świetnym treningiem stymulującym rozwój szczeniąt i dorosłych psów, które dopiero zaczynają swoją przygodę z taką formą aktywności.

dy posiadane już zabawki edukacyjne dla psa staną się dla czworonoga zbyt proste, można zapewnić mu kolejny, bardziej skomplikowany model. W końcu nagrody nie mogą przychodzić psiakowi zbyt łatwo, a gra powinna zmuszać do wysiłku i stanowić przy okazji trening nowych sztuczek i rozwój cierpliwości.

Łamigłówki edukacyjne nie tylko uczą psa nowych umiejętności i rozwijają jego kreatywność. Dzięki nim twój pupil staje się również bardziej zrelaksowany i unika frustracji związanej – na przykład – ze zbyt krótkim lub mało urozmaiconym spacerem.

Zabawki edukacyjne dla psa w Max&Mrau

Zabawki edukacyjne dla psa stanowią swego rodzaju chwilę wytchnienia dla ludzi, którzy mogą dzięki nim odpocząć od absorbującego ich uwagę przez całą dobę czworonoga. Warto dodać, że Max wybrał do naszego sklepu wyłącznie sprawdzone, trwałe i bezpieczne zabawki edukacyjne dostarczone przez renomowanych producentów psich akcesoriów.