Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nożyczki, obcinaczki do pazurów dla kota

Marka
Wielkość opakowania
Cena
-
Rasa

Strzyżenie kota

Strzyżenie kota to zabieg, któremu głównie poddawane są rasy brytyjska, maine coon czy inne cechujące się długim włosem zwierzaki. Z tym procesem związanych jest wiele etapów, których nie wolno pominąć. Mrau jako specjalista doskonale znający się na strzyżeniu kotów i powiązanych z tym elementach wyróżnia trzy najważniejsze etapy mające na celu przygotowanie zwierzęcia do tego zabiegu. Pierwszym z nich jest dokładne rozczesanie sierści kota, drugim kąpiel z użyciem kosmetyków skierowanych do danego rodzaju włosia, a ostatnim jest suszenie. Zastosowanie wszystkich tych zaleceń, jak mawia często Mrau, ułatwi cały proces strzyżenia sprawiając, że każdy jego etap będzie miał większe szanse na sprawny przebieg.

Strzyżenie kota - jakie narzędzia wybrać?

Mrau zaleca, aby narzędzia do strzyżenia kotów wybierać bardzo rozważnie. Powinny spełniać określone wymagania i być przede wszystkim bezpieczne dla zwierzęcia. Jednymi z najpopularniejszych akcesoriów, które służą strzyżeniu kotów, są maszynki. Trzeba jednak bardzo uważać przy ich użytkowaniu, ponieważ często zdarza się, że podrażniają one delikatną skórę kotów. Zarówno Mrau, jak i jego koledzy polecają korzystanie z trymerów. Pozwalają one precyzyjnie przycinać tylną sierść zwierzęcia, a także tę znajdującą się w okolicach jego brzucha. Antypoślizgowa rączka będąca elementem narzędzia gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo użytkowania. Mrau wspomina również o nożycach pielęgnacyjnych do cięcia włosa - dzięki ich zaokrąglonym końcówkom Mrau nie boi się, że zostanie zraniony podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Strzyżenie - niezbędne akcesoria do pielęgnacji kota

Strzyżenie kota to proces, któremu towarzyszy wiele zabiegów. Składa się z wielu etapów, które znacząco mogą ułatwić jego przebieg. Mrau wie, jak powinny owe etapy wyglądać i bardzo chętnie podzieli się swoimi radami! Po pierwsze, kota należy odpowiednio przygotować do strzyżenia - konieczne jest dokładne wyczesanie jego sierści. Kiedy Mrau był mały bardzo tego nie lubił, jednak po czasie docenił możliwość zrelaksowania się na kolanach swojego właściciela i teraz bardzo chętnie poddaje się czesaniu. Narzędziem niezbędnym podczas tej czynności jest furminator - szczotka usuwająca podszerstek i martwy włos. Przyrząd ten dostępny jest w dwóch wersjach - dla kotów długowłosych i krótkowłosych. Mrau podkreśla, aby nie zapominać również o pazurkach swoich pupili - to też stanowi ważny element strzyżenia. Radzi, aby wykorzystać specjalnie stworzone do tego nożyczki do obcinania pazurów kota. Główną ich zaletą jest to, że zostały wyprofilowane w taki sposób, aby obcinanie pazurków było szybkie, bezpieczne i przebiegało w sposób prawidłowy.

Strzyżenie kota - tak czy nie?

Mrau wielokrotnie podkreślał, że koty to wyjątkowe stworzenia, które należy traktować bardzo delikatnie i zawsze brać pod uwagę to, jakie nastawienie mają do danej sytuacji. Szczególnie ważne jest to w przypadku strzyżenia naszego pupila. Należy bacznie obserwować jego reakcję, ponieważ da nam to informację, jak powinniśmy postąpić. Mrau ma wielu przyjaciół, którzy bardzo negatywnie reagują na strzyżenie, ale też sporo takich, którym absolutnie nie przeszkadza sam proces, jak i nowa fryzura. Właściciel każdego kota poddanego strzyżeniu powinien obserwować zachowanie zwierzęcia po tym zabiegu. Jeśli nasz pupil chowa się po kątach i wygląda to tak, jakby wstydził się swojego wyglądu, nie powinno się go więcej poddawać strzyżeniu. Co zatem zrobić, aby kot mimo to prezentował się nienagannie? Mrau podpowiada, aby regularnie czesać jego sierść. Ta czynność poprawia samopoczucie zwierzaka - Mrau bardzo lubi czesanie. Może się wtedy beztrosko zrelaksować.

pixel