Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Oświetlenie do terrarium

Moc
Rodzaj żarówki

Jedną z ulubionych czynności Mrau jest wylegiwanie się na słońcu - promienie słoneczne go relaksują, poprawiają samopoczucie i, jak sam twierdzi, mają znaczący wpływ na nieskazitelny wygląd jego sierści. Dla jego pełzających przyjaciół oraz gadów czy pajęczaków jest to równie istotne - odpowiednie oświetlenie terrarium, imitujące warunki panujące w naturalnym środowisku zwierzaka, to wręcz kluczowa kwestia, nad którą trzeba się pochylić jeszcze zanim zaczniemy zajmować się hodowlą wybranego przez nas pupila. Akcesoria do hodowli gadów, płazów czy pajęczaków powinny być zatem skrupulatnie dobrane do potrzeb każdego z przedstawicieli gatunku. Mrau, jako ekspert od nasłoneczniania, wyselekcjonował do tej kategorii sprawdzone dodatki oświetleniowe do terrarium.

Lampy do terrarium - oświetlenie dzienne i nocne

Oświetlenie do terrarium ma przede wszystkim zapewnić zwierzakowi możliwie najlepsze odwzorowanie jego środowiska naturalnego. Lampy i żarówki do terrarium wnoszą do wnętrza lokum nie tylko samo światło, ale jednocześnie właściwą dla indywidualnych potrzeb gatunku temperaturę. W naturalnym środowisku ani oświetlenie ani temperatura nie jest jednakowa w ciągu całego dnia, dlatego istnieje podział na oświetlenie do terrarium dzienne i nocne. Takie dostosowanie światła i punktowego ciepła w odpowiednio zalecanych godzinach, umożliwia stworzenie optymalnych warunków do życia oraz ekspozycji wszystkich przedstawicieli płazów, gadów i pająków.

Oświetlenie do terrarium - żarówki dzienne i naturalne

Kiedy poznamy już z jakiej strefy klimatycznej pochodzi nasz pupil oraz jakie są jego wymagania środowiskowe, możemy za pomocą odpowiednich akcesoriów oświetleniowych do terrarium zapewnić mu właściwe dla jego potrzeb lokum. Czy nasz zwierzak jest aktywny w dzień czy w nocy? Potrzebuje więcej zacienionych czy nasłonecznionych miejsc? Na to wszystko powinniśmy zwrócić uwagę. Jednym z podstawowych rodzajów oświetlenia są dzienne i naturalne żarówki do terrarium - zapewniają one odpowiednią dawkę promieni UVA, co wpływa na samopoczucie zwierzęcia, jego apetyt, a także wspomaga wzrost roślin w terrarium.

Żarówki solarne do terrarium

Dla stworzenia odpowiednich i komfortowych warunków do życia naszego gada, płaza czy pajęczaka, możemy wykorzystać oświetlenie solarne do terrarium. Dobór odpowiednich lamp oraz żarówek, które spełnią potrzeby zwierzaka jest bardzo ważny. Żarówki solarne do terrarium są uniwersalnymi produktami, które zapewniają zbilansowany poziom promieni UVA i UVB. Odpowiednie oświetlenie jest ważne nie tylko dla komfortu naszego zwierzaka, ale także dla jego zdrowia i życia. Właściwie dobrane nasłonecznienie może pozytywnie wpływać na przykład na stan metaboliczny kości, poprawiać wchłanialność wapnia czy pobudzać apetyt i znacząco wpływać na naturalny rozwój, a nawet na ubarwienie zwierząt.

Oświetlenie halogenowe do terrarium

Przykładem odpowiedniego oświetlenia dla płazów, gadów i innych mogą być również energooszczędne żarówki halogenowe do terrarium. Emitują one ciepło oraz optymalne promieniowanie UVA i UBV. Dzięki takiemu oświetleniu zwierzęta są w stanie samoistnie produkować witaminę D3, która jest niezwykle ważna dla ich zdrowia oraz rozwoju.

pixel