Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ozdoby, dekoracje akwariowe

Marka
Rodzaj
Cena
-

Max i Mrau to esteci i prawdziwi miłośnicy sztuki. Jednym z ulubionych zajęć Mrau jest aranżacja wnętrz. Z prawdziwą pasją pozbywa się on niepasujących do wystroju elementów - wazonów, doniczek itp., które ochoczo zrzuca z szafek, blatów i stołów. Z tego powodu to właśnie on został naszym specem od wystroju wnętrz klatek, domków dla zwierząt i oczywiście akwariów (choć trzeba przyznać, że często konsultuje się z Maxem).

Odpowiednie dekoracje do akwarium to sprawa absolutnie podstawowa. W końcu akwarium to nie tylko zbiornik z wodą, ale również wspaniała ozdoba. Dzięki odpowiednio dobranym roślinom i dekoracjom, nie tylko znacznie poprawimy wygląd naszego akwarium, ale również sprawimy przyjemność jego mieszkańcom.

Dekoracje akwariowe - jak stworzyć piękną aranżację?

Ozdoby do akwarium mogą przekształcić zbiornik w całkowicie nową przestrzeń wodną. Warto zastanowić się, jaki klimat i estetykę chcemy osiągnąć i jakie dekoracje polubią nasze rybki. Dobrym pomysłem jest odwzorowanie naturalnego środowiska naszych podopiecznych, w czym pomocne będą różne kamienie, korzenie i rośliny. Dno zbiorników naturalnych zazwyczaj pokrywa piasek, żwir i różnego rodzaju korzenie. W takim otoczeniu rybki czują się jak u siebie - swobodnie i bezpiecznie. Rozmaite ozdoby akwariowe nie tylko sprawią że zbiornik będzie piękny, dają również miejsce, w którym rybki mogą się ukryć lub złożyć ikrę. Mrau doskonale wie, że zabawa wokół ciekawych dekoracji stanowi jedno z ulubionych zajęć rybek akwariowych. Jednak możemy również zaszaleć i zbudować naszą aranżację wokół takich dekoracji, jak systemy jaskiń, sztuczna rafa koralowa czy wrak statku pirackiego. Te ostatnie ozdoby świetnie sprawdzą się do akwarium morskiego. Mrau doradza, żeby nie przesadzać z nadmiarem, dekoracji akwariowych, natłok elementów sprawi, że wystrój będzie chaotyczny i mało czytelny, a przez to niezbyt elegancki.

Na co zwracać uwagę wybierając dekoracje do akwarium?

Szukając ciekawych ozdób do akwarium powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na ich wygląd i to, czy pasują do naszej wizji wystroju. Bardzo ważny jest również materiał, z którego są one zrobione. Musi on być bezpieczny dla rybek i roślin i nie może zanieczyszczać wody szkodliwą chemią. Mrau skorzystał tutaj z czułego nosa Maxa, który dokładnie obwąchał wszystkie oferowane przez nasz sklep dekoracje akwarium, upewniając się, że nie ma w nich żadnych szkodliwych substancji. Dostępne produkty zrobione są z nietoksycznego plastiku lub naturalnego kwarcu, co zapewnia bezpieczeństwo wodnej flory i fauny. Oczywiście, jeżeli nie są Państwo fanami sztucznych dekoracji akwariowych, mogą Państwo skorzystać z oferty naturalnych ozdób. Dzięki naturalnym kamieniom czy korzeniom stworzą Państwo interesujące i bezpieczne środowisko dla rybek. Mrau z pomocą Maxa wyselekcjonował najciekawsze i najładniejsze dekoracje do akwarium, które oferujemy w bardzo atrakcyjnych cenach. Wszystkie produkty są wysokiej jakości i stworzono je z bezpiecznych materiałów. Szeroki wybór interesujących fototapet, ozdób i dodatków do akwarium sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś w sam raz dla siebie.

pixel