Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Akwarium dla rybek

Akwarium dla rybek

Mrau i Maxa łączy wspólne hobby – obaj uwielbiają wpatrywać się w akwarium pełne rybek, chociaż nie do końca wiemy, z czego wynika ta fascynacja. W tej kategorii produktowej prezentujemy akwaria dla ryb, gotowe zestawy akwariowe, jak również podstawki pod akwaria dla ryb. Chociaż nasi czworonożni przyjaciele nigdy nie nawiązali bliskiego kontaktu z żywymi rybkami, wiedzą jak im odpowiednio dogodzić.

Jak wybiera się odpowiednie akwarium dla rybek?

Akwaria dla ryb różnią się między innymi rozmiarem, kształtem i grubością szkła. Zdaniem Maxa, im zbiornik wodny jest większy, tym lepiej. Natomiast Mrau nie wyrobił sobie w tej kwestii opinii. Rzeczywistość jest trochę bardziej skomplikowana. O tym jakie akwaria dla ryb będą najlepsze decyduje przede wszystkim to, jakie zwierzęta zamierzamy w nich hodować. Niektóre z nich potrzebują więcej przestrzeni, inne nie wymagają dużo miejsca. Zanim zdecydujemy się na konkretny gatunek, warto poczytać na temat jego preferencji lub poprosić o pomoc specjalistów.

Akwaria dla ryb – szeroki wybór w ofercie Max & Mrau

W Max & Mrau oferujemy akwaria dla ryb w różnych rozmiarach, kształtach i o różnej grubości szkła. Nasi klienci zawsze znajdują odpowiedni kompromis uwzględniający również cenę oraz wolną przestrzeń, jaką mogą przeznaczyć dla podwodnych lokatorów. Wciąż największą popularnością cieszą klasyczne akwaria dla ryb, czyli mające kształt prostokąta lub zbliżony do niego. Z kolei akwaria profilowane służą wygodniejszej obserwacji, ponieważ sprawiają wrażenie większej przestrzeni, przy czym dla komfortu samych rybek nie ma to większego znaczenia. Narożne akwaria dla ryb są dość rzadko spotykane i sprawdzą się oczywiście jedynie tam, gdzie w mieszkaniu można zagospodarować odpowiedni narożnik.

Akwaria dla ryb – gotowe zestawy

Obecnie w zdecydowanej większości akwaria dla rybek to gotowe zestawy. Co może wchodzić w ich skład? Oczywiście jego najważniejszym elementem jest samo akwarium. Bardzo ważną rolę pełni system filtracyjny, bez którego w akwarium nie wytworzy się korzystne dla mieszkańców środowisko, a ryby mogłyby się zatruć. Ponadto trzymane w akwariach egzotyczne gatunki wymagają również wyższej temperatury, dlatego koniecznym elementem wyposażenia jest grzałka. Akwarium dla ryb powinno być również dobrze oświetlone, do czego służy pokrywa z wbudowanym oświetleniem lub belka oświetleniowa LED. Ta ostatnia jest dostępna także w wersjach wodoodpornych.

Podstawki pod akwaria dla ryb

Nie każde akwarium dla ryb posiada w zestawie odpowiednią podstawkę, dzięki której spocznie ono w naszym mieszkaniu na wygodnej do prowadzenia obserwacji wysokości. Dlatego w tej kategorii umieściliśmy także podstawki i szafki pod akwarium. Różne warianty kolorystyczne i ciekawy design sprawią, że podstawka lub szafka pod akwarium dla ryb stanie się meblem pasującym do aranżacji wnętrza. Max i Mrau, którzy doskonale czują się w mieszkaniu i uwielbiają obserwować poczynania rybek akwariowych, bardzo cenią sobie podstawki. Dzięki nim mogą oddawać się swojemu hobby z wysokości ulubionych foteli.