Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Transportery dla kota

Mrau często podróżuje, dlatego ceni sobie podróż w komfortowych warunkach. Przetestował już wszystkie środki transportu, a dla waszych pupili wybrał najwygodniejsze z nich. Transporter dla kota powinien być przestronny, by długa podróż nie była uciążliwa dla naszego mruczącego podopiecznego. Powinien on czuć się w nim swobodnie bez skrępowania ruchów i bezpiecznie. W ofercie możemy wybrać spośród wielofunkcyjnych transporterów, z pojedynczymi drzwiczkami, z poręcznym uchwytem, czy dodatkowo wyposażone w miejsce na miseczkę.

Transportery dla kotów powinny być przede wszystkim bezpieczne dla przewożonych w nich zwierząt. Jakie jeszcze inne parametry powinny spełniać? Co wybrać: transporter, plecak, czy może torbę? Dowiedz się, czym i jak przewozić kota.


W czym najlepiej przewozić kota? Transportery, torby transportowe, kosze, itd.

Od czasu do czasu każdy właściciel mruczka musi przewieźć gdzieś swojego pupila. Najczęściej transportujemy zwierzaka do weterynarza, na wakacje, czy w odwiedziny do zaprzyjaźnionego domu.

Transport zwierzęcia powinien odbywać się w oparciu o bezpieczeństwo pupila, jak i pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ponadto do minimum powinniśmy zredukować pupilowi stres, związany ze zmianą miejsca otoczenia. Dlatego podróżując z kotem musimy zaopatrzyć się w specjalistyczną budkę do przewożenia zwierząt domowych. Mowa o transporterze, torbie transportowej albo plecaku, służących do wygodnego i bezpiecznego przewozu kota.

Największą popularnością i uznaniem użytkowników cieszą się transportery dla kotów. To idealne rozwiązanie dla osób, które podróżują z kotem w samochodzie. Transporter stawia się na fotelu samochodowym i zapina w pasy, dzięki czemu nasz pupil jest maksymalnie chroniony podczas przemieszczania się autem.

Luźno puszczone zwierzę może stanowić poważne zagrożenie, ponieważ wystraszone, może zacząć skakać po podróżnych oraz samym kierowcy, stwarzając potencjalne ryzyko wypadku samochodowego.


Transporter dla kota - na co zwrócić uwagę?

Wybierając transporter powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwszą z nich jest rodzaj materiału, z którego został wykonany transporter dla kota. Najlepiej zdecydować się na plastikowe transportery, które nie są ciężkie, a dodatkowo łatwo utrzymać je w czystości. Na rynku zoologicznym spotyka się też transportery wiklinowe, jednak są one trudne do czyszczenia i stosunkowo ciężkie podczas przenoszenia.

Poza tym idealny transporter powinien być solidnie wykonany oraz posiadać porządne mocowania, zwłaszcza w obrębie otworów, którymi wkłada się zwierzę do środka. Z tego powodu dobrym pomysłem są metalowe drzwiczki w transporterze oraz solidnie wykonane uchwyty i zamknięcia.

Co więcej należy zapewnić zwierzakowi dostęp świeżego powietrza, czyli taka klatka do podróży powinna posiadać odpowiedni system wentylacji.


Jak dobrać właściwy rozmiar transportera dla kota?

Transporter dla kota dobieramy do wielkości kota. Odpowiedni transporter to taki, który nie jest ani za ciasny, ani za obszerny dla zwierzaka. Kot powinien móc się swobodnie obrócić, położyć, usiąść, przeciągnąć w takim pojemniku, szczególnie jeśli czeka go dłuższa podróż.

Jeśli sprawimy kotu za duży transporter, może bać się wejść do środka. W takim przypadku istnieje też większe ryzyko, że pupil wyślizgnie się z "pudła".

Dobrze zadbać o wygodę kota podczas podróży i położyć na dno klatki miękki kocyk, poduszkę, a nawet ulubioną zabawkę zwierzaka. Niektóre transportery posiadają specjalne miseczki, montowane do boków klatki, do których można nasypać czworonogowi smakołyki oraz nalać troszkę wody.

Jeśli czeka nas podróż samolotem, powinniśmy zorientować się, jakie są wytyczne przewoźnika, jeśli chodzi o transportowanie zwierząt domowych. Zwykle są nałożone jakieś ograniczenia, związane w rozmiarem transporterów dla zwierzaków.


Plecak, czy torba transportowa dla kotów? Co wybrać?

Jeśli jesteśmy właścicielami dużego kota, możemy postawić na torbę do transportu pupila. Torby transportowe często mają przytwierdzone kółka i wygodny uchwyt, dzięki czemu można je swobodnie przemieszczać, niczym walizkę, czy wózek. Odpowiedni model torby może być zaopatrzony w specjalne paski, które zabezpieczają kota i chronią przed ucieczką. Warto również wspomnieć o tym, iż niektóre torby można montować do roweru.

Poza transporterem i torbą, do wyboru mamy jeszcze plecak transportowy. Jest on idealnym rozwiązaniem dla strachliwych kotów, które potrzebują bliskiego kontaktu z opiekunem. Dobrze także sprawdzą się u osób, które przemieszczają się ze zwierzakiem pieszo albo publicznym transportem. Plecaki występują w różnych rozmiarach. Mają też różne sposoby zapinania: niektóre otwierają się od góry, inne z boku, jeszcze inne - z przodu.


Jak przyzwyczaić kota do transportera?

Co zrobić, aby czworonożny podopieczny poczuł się w swoim transporterze jak w wygodnym posłaniu? Powinniśmy zachęcać zwierzaka do jak najczęstszych wizyt w transporterze. Niech ten sprzęt nie stanowi okazjonalnego akcesorium, a zostanie wystawiony do obwąchania i zapoznania się z nim na kilka dni, a nawet tygodni przed wycieczką. Należy pamiętać, że zwierzaka trzeba jakoś przekupić, by zechciał wejść do wnętrza nowego "domku". W tym celu dobrze umieścić w środku ulubioną zabawkę, przysmaki, czy kocyk, na którym pupil lubi odpoczywać. Warto również włączyć transporter do codziennych zabaw ze zwierzęciem. W ten sposób bariera strachu i niechęci powinna zostać przełamana.


Transporter do przewożenia kota samochodem, pociągiem lub samolotem

Do przetransportowania pupila pociągiem lub autobusem najbardziej poręczne będą plecaki lub torby transportowe. Do samochodu oraz samolotu natomiast najlepiej sprawdzi się transporter.

Do podróży komunikacją publiczną należy się przygotować, m.in. sprawdzając czy dany przewoźnik określa jakieś szczególne wymagania, co do przewozu zwierząt domowych. Podobnie przedstawia się sytuacja z przelotem liniami lotniczymi. Lepiej wcześniej zaopatrzyć się w niezbędne dokumenty oraz zakupić odpowiedni sprzęt do transportu kota (z właściwymi atestami), itp.

Dla wygody oraz bezpieczeństwa kota powinniśmy przewozić go w odpowiednim do jego wielkości transporterze. To, z jakiego tworzywa będzie on wykonany, gdzie będzie znajdowało się wejście do wnętrza transportera, itp. jest mniej istotne. Najważniejsze, aby zwierzak czuł się w nim komfortowo.