Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Produkty do pielęgnacji i higieny kotów

Marka
Wielkość opakowania
Cena
-
Faza życia
Rasa
 Higiena i pielęgnacja

Pielęgnacja kota i higiena kota

Mrau doskonale wie, jak bardzo ważna kategorię stanowi higiena i pielęgnacja kota, dlatego cierpliwie przetestował tysiące produktów, by pomóc nam znaleźć najlepsze do swoich pobratymców. Dzięki temu, niezależnie od rasy i usposobienia, każdy mruczek otrzyma od nas dokładnie to, czego potrzebuje do zachowania czystości i komfortu. Higiena i pielęgnacja mruczka to między innymi wybór odpowiednich kosmetyków dla kota, stworzonych do mycia futerka, jego czesania, pielęgnacji pazurów, a w przypadku niektórych ras także strzyżenia. Zapraszamy do zapoznania się z efektami pracy Mrau!

Higiena i pielęgnacja kota – przydatne kosmetyki

Przede wszystkim higiena i pielęgnacja kota to dbałość o jego futerko. Kociaki należą do najczystszych zwierząt, jednak od czasu do czasu nawet one potrzebują w tej kwestii naszego wsparcia. Jeśli jesteś właścicielem kota przydatny będzie szampon, który pomoże zadbać o jego futerko w trakcie kąpieli. Higiena i pielęgnacja kota może odbywać się także za pomocą suchego szamponu. Takich produktów również nie brakuje w naszym sklepie. Mrau zaprosił do ich testowania kolegów o wyjątkowo długiej sierści, dzięki czemu możemy na pewno potwierdzić, że wybrane przez nas suche szampony usuwają z kociej sierści zanieczyszczenia, a także ułatwiają jej rozczesywanie. Podobny efekt można osiągnąć, stosując także specjalny balsam. W naszej ofercie znajdują się również preparaty przyspieszające regenerację zranionej lub podrażnionej skóry czworonoga.

Szczotki i grzebienie dla kotów

Higiena i pielęgnacja kota polega również na jego czesaniu. To właśnie temu ważnemu zabiegowi nasz Mrau zawdzięcza puszystość swojego ogonka, którą można dostrzec nawet ze znacznej odległości. Aby inne kociaki nie pozostawały zazdrosne, wspólnie z Mrau wybraliśmy wiele sprawdzonych grzebieni i szczotek dla kotów, które zapewnią czworonogom właśnie taki efektowny wygląd. W tym zbiorze każdy znajdzie coś dla siebie. Poszczególne modele szczotek i grzebieni różnią się między sobą rozmiarem, a także twardością włosia. W pielęgnacji kociej sierści przydatny będzie również filcak i zgrzebło.

Jak troszczyć się o kocie pazury?

Zadbane łapki to jeden ze znaków rozpoznawczych Mrau. Nasz ekspert zalicza się do grona kotów-kanapowców, które bardziej niż polowanie cenią sobie odpoczynek w domowym zaciszu i zabawy z ludźmi. W naturalnym środowisku koty polują i prowadzą aktywny tryb życia, dlatego ich pazury prawidłowo się ścierają. Koty spędzające większość życia w domu potrzebują w tej kwestii wsparcia. Higiena i pielęgnacja kota dotyczy również jego pazurków, które należy regularnie przycinać. Do tego wspólnie z Mrau wybraliśmy sprawdzone i bezpieczne nożyczki, dzięki którym zabieg pielęgnacyjny zostanie przeprowadzony komfortowo z punktu widzenia kota i człowieka.

Higiena i pielęgnacja kota to także strzyżenie

W przypadku osobników o długiej sierści, higiena i pielęgnacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ do obowiązków opiekuna dochodzi jeszcze strzyżenie kota. Wspólnie z Mrau wybraliśmy więc narzędzia, dzięki którym przebiegnie ono maksymalne komfortowo. W tej podkategorii produktowej oferujemy między innymi specjalne nożyczki, trymery i furminatory w różnych rozmiarach i wariantach.
pixel