Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Akcesoria dla chomika

Wyprawka dla chomika to wbrew pozorom nie tylko klatka i kołowrotek. Do minimalnego wyposażenia należą również inne akcesoria dla chomika. Każdy właściciel, który chce zapewnić swojemu pupilowi szczęśliwe życie w godnych warunkach, powinien go wyposażyć także w produkty, które często są marginalizowane. Okazuje się, że mogą one zarówno podnieść komfort życia pupila, jak i ułatwić obowiązki właściciela. Mrau, próbując przetestować wyposażenie dla chomika uznał, że akcesoria dla jego niewielkich przyjaciół wyglądają niezwykle zabawnie - są malutkie i jakieś nieporęczne, a miseczki na jedzenie zdają się pomieścić pożywienia na jeden mały kęs - nikt by się tym nie najadł. Jednak w końcu klatka dla chomika musi być dostosowana do rozmiarów i specyficznych wymogów tych uroczych gryzoni - tak by nasz pupil mógł cieszyć się odpoczynkiem i rozrywką w swoim domu oraz, aby w pełni i z łatwością mógł zaspokajać swoje elementarne potrzeby.

Wyposażenie dla chomika - źródła wody i pożywienia

Źródłem zaspokajania pragnienia dla chomika mogą być zarówno miseczki - doskonale sprawdzą się na przykład te ceramiczne, jak i specjalne poidełka na wodę. Wszystkie te akcesoria muszą być przede wszystkim specjalnie przystosowane dla gryzoni, a także stabilne, tak by woda nie wylewała się na ściółkę. Miseczki dla chomika czy poidła powinny być wykonane z trwałych i nietoksycznych materiałów. Poidełka na wodę na dla chomika konstruowane są w taki sposób, aby umieszczana w nich woda nie kapała na podłoże, którym wyłożone jest lokum gryzonia - zapobiega to powstawaniu niepotrzebnych zabrudzeń. Poidełko powinno być napełniane świeżą, przegotowaną i wystudzoną wodą najrzadziej raz dziennie. Aby ułatwić mocowanie, poidło powinno być wyposażone w elastyczne i uniwersalne mocowanie - umożliwia ono przytwierdzenie go do każdego rodzaju klatki.

Drewniane akcesoria dla chomika

Jednym z materiałów, które sprawdzają się w przypadku wyposażenia chomikowej klatki jest drewno. Akcesoria dla chomika wykonane z drewna mogą spełniać kilka funkcji - nie tylko te, do których przeznaczone są docelowo, ponieważ materiał z którego są wykonane doskonale sprawdzi się także jako element, o który nasz pupil będzie ścierał swoje zęby. Drewniane domki dla gryzoni stanowią zarówno doskonałą kryjówkę, jak i spiżarnię, a nawet zabawkę.

Higiena przede wszystkim - toalety dla chomika

Wśród ważnych akcesoriów dla chomika znajdują się także toalety. Mogą być na przykład narożne - będzie to wyznaczona strefa dla naszego pupila. Środek toaletki dla chomika warto wyłożyć ściółką, zachęci go to dodatkowo do korzystania z nowego przybytku. Oprócz tego ciekawą propozycją wyprawki dla chomika czy też raczej dla jego właściciela, są neutralizatory zapachu, które usuwają nieprzyjemne zapachy, nie będąc jednocześnie szkodliwymi dla naszego pupila - zwykle bazują na wodzie i naturalnych olejkach eterycznych.