Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klatki dla chomików

Cena
-

Wybór klatki dla chomika nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, modeli i możliwych udogodnień. Max i Mrau zdają sobie sprawę, że ich mały przyjaciel powinien mieć swój własny kąt, w którym będzie czuć się bezpiecznie i komfortowo. Właśnie dlatego stworzyli kategorię, w której dostępny jest szeroki asortyment klatek dla chomika, posiadających liczne możliwości modyfikacji i personalizacji, a każdy właściciel małego gryzonia znajdzie tę, która go zadowoli i sprosta jego oczekiwaniom.

Jak urządzić klatkę dla chomika?

Urządzając przestrzeń dla swojego małego przyjaciela należy zastosować się do kilku elementarnych zasad, aby zapewnić mu odpowiedni poziom komfortu i bezpieczeństwa. Klatkę dla chomika powinno się umieścić w miejscu, które nie jest narażone na wysokie temperatury lub przeciągi. Parapet przy często otwieranym oknie czy lokalizacja tuż obok kaloryfera zdecydowanie odpadają. Minimalne wymiary mieszkanka to 60 na 40 cm w podstawie. Jednak im będzie większe, tym lepiej!

Akcesoria do klatki dla chomika

Jakie akcesoria wybrać do klatki dla chomika? Domek naszego pupila powinien być wyposażony w różne akcesoria, które zapewnią mu komfortowe życie. Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednią wyściółkę, która stanowi swoisty dywan, po którym będzie się poruszać nasz pupil. Każdy sklep zoologiczny oferuje szeroki asortyment podłoża dla chomików. Należy unikać tych, charakteryzujących się niską jakością, ponieważ mogą powodować zakażenia naszego zwierzaka. Powinny szybko wsiąkać, zapewniać ciepło i umożliwić chomikowi zabawę. Max i Mrau są prawdziwymi łakomczuchami i wiedzą, że bez odpowiedniego poidełka i karmidełka chomik się nie obędzie. Pojemniczek wypełniony wodą powinien wisieć na ścianie klatki lub jej kratkach, aby nie dostały się do niego żadne zanieczyszczenia, a wystudzona, przegotowana woda musi być wymieniana codziennie. Zaleca się również korzystanie z elementów, które nie zostały stworzone z plastiku, ponieważ nasz pupil może je przegryzać. W swoim naturalnym środowisku chomik przemierza duże odległości, więc aby zapewnić mu szczęśliwe życie, należy umożliwić mu dużą aktywność. Klatka dla chomika powinna być wyposażona w kołowrotki o odpowiedniej wielkości, rurki, tuby i zabawki do wspinaczki. Nie wolno zapomnieć także o domku, który będzie stanowić miejsce odpoczynku i spiżarnię dla naszego małego pupila.

Ile kosztuje klatka dla chomika?

Max i Mrau zwracają uwagę na to, że na zapewnieniu komfortu swojemu pupilowi nie powinno się oszczędzać. W końcu to on będzie naszym domowym pupilem, z którym będziemy przyjaźnić się przez najbliższe lata. Ile kosztuje klatka dla chomika? Kwoty, które należy przeznaczyć na wartościowy domek dla małego gryzonia są bardzo zróżnicowane. Cena zależy od czynników takich jak rozmiar, marka producenta, możliwość dołączania dodatkowych modułów lub materiał, z którego została wykonana klatka. Ceny klatek dla chomików rozpoczynają się od około 50 zł. Za te wyposażone w akcesoria najwyższej jakości należy zapłacić w niektórych przypadkach nawet 300 zł.

pixel