Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Drapaki dla kota

-8%
KATIDO Drapak, domek z tunelem dla kota 92 cm beżowy

Najniższa cena przed obniżką: 129.00 zł

109.00 
119.00 
-7%
KATIDO Drapak z legowiskiem dla Twojego kota 96 cm beżowy

Najniższa cena przed obniżką: 179.00 zł

139.00 
149.00 
-16%
KATIDO Drapak słupek z legowiskiem dla kota 47 cm szaro-niebieski

Najniższa cena przed obniżką: 59.00 zł

54.00 
64.00 
-7%
KATIDO Drapak plac zabaw dla kota 138 cm szaro-niebieski
KATIDO Drapak plac zabaw dla kota 138 cm szaro-niebieski

Najniższa cena przed obniżką: 179.00 zł

139.00 
149.00 
-5%
KATIDO Drapak plac zabaw dla Twojego kota 170 cm szaro-niebieski
KATIDO Drapak plac zabaw dla Twojego kota 170 cm szaro-niebieski

Najniższa cena przed obniżką: 299.00 zł

209.00 
219.00 
-6%
Wysoki drapak dla kota 118 cm szaro-niebieski
KATIDO Wysoki drapak dla kota 118 cm szaro-niebieski

Najniższa cena przed obniżką: 189.00 zł

149.00 
159.00 
-5%
Drapak z domkami dla kota 130 cm szaro-niebieski
KATIDO Drapak z domkami dla kota 130 cm szaro-niebieski

Najniższa cena przed obniżką: 249.00 zł

189.00 
199.00 

Mrau dobrze wie, że każdy mały tygrys potrzebuje czasami wyostrzyć swoje pazurki i rozprostować kręgosłup. By kocie łapki ominęły nową designerską kanapę i zabytkowy stolik do kawy, warto zaopatrzyć się w drapak. Kocie drapanie niesie za sobą wiele korzyści, dlatego warto pozwalać na to swojemu przyjacielowi, zapewniając mu do tego bezpieczne warunki. Mrau nie wyobraża sobie dnia bez paru drapnięć.

Drapaki dla kota - zalety

Kocie drapanie wydaje się być zwykłym kaprysem czy też sposobem na nudę, jednak koty czerpią z tej aktywności wiele ciekawych korzyści. W trakcie wbijania pazurków w powierzchnię przedmiotu, poduszeczki małych łapek wydzielają substancję, dzięki którym kot znaczy swój teren. Ten zabieg zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa i spokój. Drapaki dla kota szczególnie przydadzą się zwierzakom, które nie opuszczają domowego zacisza, z łatwością pozwalając im rozciągnąć wszystkie mięśnie w łapach. Mrau uwielbia taką gimnastykę i nie wyobraża sobie domu bez porządnego drapaka. Drapaki dla kota to też narzędzia do pielęgnacji, pozwalające utrzymać właściwą higienę skóry. Mrau uwielbia drapaki, bo pozwalają mu na oczyszczenie łapek z martwego naskórka. Parę minut kociego manicure i pazurki są jak nowe!

Kartonowe drapaki dla kota

Ekologiczne i lekkie kartonowe drapaki dla kota występują w wielu oryginalnych kształtach i z łatwością dopasują się do każdego mieszkania. Mrau uwielbia swój drapaczek, który jednocześnie pełni funkcję wygodnego legowiska. Dzięki cechom grzewczym kociaki będą zachwycone, relaksując się na ulubionej leżance. Uniwersalnym rozwiązaniem są również drapaki dla kota na ścianę. Dla większych ras świetnie sprawdzą się duże drapaki dla kotów, które pozwolą na swobodne ruchy łapek. Drapaki dla kota z tektury falistej z dodatkiem kocimiętki przykują uwagę zwierzaka i odciągną go od mebli oraz drewnianych framug, a naturalne aromaty wprawią go w dobry nastrój.

Drapak dla kota - słupek

Słupki dla kota to doskonałe rozwiązanie do niewielkich domów i mieszkań, ponieważ nie zajmują wiele powierzchni. Praktyczny kształt zapewnia kociakowi dobrą przyczepność łapek podczas drapania, a materiałowa podstawka jest miła w dotyku. Słupki to niezwykle ekskluzywne drapaki dla kotów, które pokryto włóknem z konopii. Szorstkie nitki z łatwością pozwolą utrzymać pazurki w dobrej kondycji. Dodatkowo słupki dla kota są niezwykle proste w montażu i zawierają antypoślizgowe stopki, zapewniające bezpieczne użytkowanie. Mrau już elegancko pręży się na swoim drapaku, mrucząc z zadowoleniem!

Domki dla kotów z drapakiem

Koty uwielbiają drapać zarówno w kierunkach poziomych, jak i pionowych. Przy szukaniu drapaka dobrze znaleźć taki, który zapewni różne powierzchnie do drapania, co jednak może skończyć się zakupem kilku różnych drapaków. Dobrym pomysłem jest nabycie wysokiego drapaka do pionowych pociągnięć i płaskiego lub lekko nachylonego, szerokiego drapaka do poziomych. Ten pierwszy powinien być sizalowy, a drugi, dla uzyskania innej faktury, może mieć tekturowe wkładki. Dobrym rozwiązaniem są domki dla kotów z drapakiem. Choć to potężna konstrukcja, zapewni naszemu pupilowi wszystko czego potrzebuje:

  • miejsce do drapania o różnych fakturach,
  • miejsce do rozciągania,
  • miejsce do schowania się (bezpieczny punkt w mieszkaniu),
  • miejsce do kociej zabawy,
  • a nawet miejsce do spania.

Drapak na ścianę

Odpowiednią stabilność i poczucie bezpieczeństwa zapewni drapak dla kota na ścianę. Sprawdzi się on znakomicie, gdy nie mamy w mieszkaniu zbyt dużo miejsca, a drapak z domkiem stałby się kolejnym, dużym meblem. Ciekawym rozwiązaniem są też drapaki sufitowe. Szukając drapaka dla kota, zorientujemy się, że wybór materiałów jest ogromny.

Wiele z nich ma jednak na celu tylko zwabienie klienta. Tymczasem drapak ma się podobać zwierzęciu, a nie człowiekowi. Koty lubią materiał, który strzępi się pod łapą, dlatego zwierzęta te lubią na przykład drzeć papier. W naturalnym środowisku koty zaznaczają swoje terytorium śladami pazurów pozostawionymi na różnych powierzchniach. Pamiętajmy, że przy drapaniu drapaka też kieruje nimi pierwotny instynkt.

Drapaki dla kotów - design

W Max & Mrau dbamy nie tylko o potrzeby kotów, ale także ich właścicieli. W naszej ofercie prezentujemy różnorodny design drapaków dla kotów, tak by można było go dopasować do każdego wystroju. Słupki, opływowe legowiska czy stojące palety - wszystkie te produkty znajdują się w naszym sklepie i z łatwością dostosują się do indywidualnych oczekiwań. Mrau najbardziej lubi stojące drapaki, bo pozwalają mu na swobodne prężenie się ku uciesze domowników.