Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria i wyposażenie do akwarium

Marka
Rodzaj
Przedział mocy grzałki
Moc świetlówki
Długość świetlówki
Przedział wagowy podłoża do akwarium
Kolor podłoża
Cena
-
 Wyposażenie akwarium

Wyposażenie akwarium

Nasi eksperci – Max i Mrau – zgodnie uwielbiają wpatrywać się w domowe akwarium. Nie wiemy jednak, czy jego lokatorzy stanowią dla naszych podopiecznych smaczne, dorodne okazy czy może wdzięczne okazy do obserwacji. Jedno jest pewne – Max i Mrau doskonale wiedzą, co oznacza dobre wyposażenie akwarium zarówno od strony wizualnej, jak i dbania o komfort mieszkających w nim rybek. O czym należy pamiętać? Dekoracje to tylko jeden z elementów. Wyposażenie akwarium powinno przede wszystkim obejmować urządzenia przeznaczone do kontroli i utrzymywania odpowiedniej temperatury. W naszej ofercie można znaleźć także oświetlenie akwarium, jak również wspomniane dekoracje i inne przydatne akcesoria.

Niezbędne wyposażenie akwarium, czyli grzałki i termometry

Egzotyczne okazy rybek i innych morskich żyjątek wymagają utrzymania naturalnej dla ich środowiska temperatury wody. Z tego względu niezbędne wyposażenie akwarium stanowi między innymi grzałka do akwarium. W naszym asortymencie znajdują się grzałki o różnej mocy, dostosowane do akwariów o różnej pojemności. Przed zakupem warto zainteresować się dokładnie wymaganiami rybek, które mają być hodowane wewnątrz. Wygodne rozwiązanie stanowią grzałki z termostatem, które ułatwiają utrzymanie prawidłowej temperatury. Dodatkowe wyposażenie akwarium może stanowić również oddzielny termometr, w przypadku gdy grzałka nie posiada termostatu lub dla pewności chcemy sprawdzić poprawność jego działania.

Jak zadbać o oświetlenie akwarium?

Ważne wyposażenie akwarium to również jego oświetlenie. Max i Mrau uwielbiają wygrzewać się na słońcu, a obserwowane przez nich rybki nie mają takiej możliwości. Światło słoneczne, które jest niezbędne do życia i rozwoju rybek, zastępuje im oświetlenie akwarium. Co w tej kwestii oferujemy w naszym sklepie? Między innymi świetlówki i wodoodporne lampy LED. Wyposażenie akwarium mogą także stanowić korzystne dla rybek lampy UV. Poza tym, że zapewniamy w ten sposób wyższy komfort lokatorom akwarium, obserwacja ich życia staje się przyjemniejsza przy dobrym oświetleniu, co potwierdzają Max i Mrau.

Dekoracje do akwarium

Akwarium, którego wnętrze wypełniałaby tylko woda, stanowiłoby zbyt monotonny krajobraz nawet dla rybek. W końcu w swoim naturalnym środowisku dysponują one podwodnymi skałami kamieniami czy roślinnością. Warto spróbować odtworzyć ten krajobraz poprzez odpowiednie wyposażenie akwarium. Pomogą w tym wybrane przez Maxa i Mrau dekoracje. Wszystkie zostały wykonane z naturalnych materiałów lub w pełni bezpiecznego dla zwierząt tworzywa, a także cechują się odpornością na działanie wody.

Co jeszcze obejmuje wyposażenie akwarium?

Wyposażenie akwarium ma za zadanie stworzyć rybkom środowisko najbardziej zbliżone do naturalnych warunków. W tym celu warto zadbać o podłoże, a także wzbogacić wodę odpowiednim nawozem. Kluczową rolę odgrywa także jej filtracja i napowietrzanie. Urządzenia służące do tego można znaleźć w naszym asortymencie. Akcesoria takie jak siatki do ryb pomogą natomiast łatwiej zarządzać zgromadzoną w akwarium menażerią. 
pixel