Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Wyposażenie terrarium

Wyposażenie terrarium

Nikt tak dobrze nie zna się na naturze zwierząt, jak nasi specjaliści, czyli Max i Mrau. Dobrze wiedzą, że każdy ssak, gad, płaz czy ptak ma różnorodne potrzeby, ale należy zapewnić im bezpieczeństwo i dobrą karmę. Max jeszcze upiera się, że każdy zwierzak powinien mieć swoją świecącą piłkę, ale nie wyprowadzajmy go z błędu. Jeżeli chcesz mieć nowego przyjaciela w postaci jaszczurki, żółwia czy pająka, warto zadbać o odpowiednią wyprawkę, czyli wyposażenie terrarium, aby zwierzak czuł się dobrze w nowym lokum.

Praktyczne wyposażenie terrarium – akcesoria

Wyposażenie terrarium to również akcesoria związane z bezpieczeństwem. Chociaż Max i Mrau kochają swobodę, wiedzą, że mieszkańcy terrariów niekoniecznie są przystosowani do życia poza swoim domem. Ucieczka byłaby niebezpieczna zarówno dla nich samych jak i ludzi. W jaki sposób ją uniemożliwić? Nasi eksperci proponują zamek do terrarium, który zabezpiecza jego mieszkańca przed ucieczką lub przypadkowym otwarciem drzwiczek.

Dekoracje do terrarium

Wyposażenie terrarium to nie tylko praktyczne elementy, ale jednocześnie dekoracyjne. Wyspa dla żółwi wodnych stanowi idealne, suche i ciepłe miejsce do odpoczynku, a jednocześnie dobrze się prezentuje, jako wyposażenie terrarium. Podobnie liana – nie dość, że dobrze wygląda w terrarium, to jeszcze zwiększa powierzchnię mieszkalną dla płazów i gadów. Dekoracje jako wyposażenie terrarium to także rośliny. Najczęściej wybierany sztuczny figowiec, jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości ze względu na giętki i elastyczny materiał. Naturalnie wyglądająca paproć także sprawdzi się w warunkach sterylnych, jak i w otoczeniu naturalnej roślinności. Stwarza również bardzo przytulną kryjówkę dla zwierzaka. Nie tylko Ty będziesz mógł bawić się ze swoim pupilem i podziwiać swoje terrarium. Twoich znajomych również zaintryguje wyposażenie terrarium, szczególnie jeżeli zobaczą w nim ozdobę w kształcie ludzkiej czaszki lub jaskini, w której nie wiadomo, co może się skrywać.

Wyposażenie terrarium – oświetlenie

Wyposażenie terrarium dla podopiecznego nie może obyć się bez optymalnego oświetlenia. Max i Mrau wybrali najlepsze żarówki pochodzące od renomowanych producentów. Gad poczuje się bardziej komfortowo, z kolei człowiek dostrzeże znacznie więcej z jego interesującego życia. Obowiązkowe wyposażenie terrarium zamieszkanego przez gady stanowią ponadto lampy UVB. W naszym sklepie nie zabrakło również szerokiego wyboru tego typu produktów.

Ogrzewanie terrarium

Również ogrzewanie to obowiązkowe wyposażenie każdego terrarium, ponieważ większość gadów pochodzi z terenów o cieplejszym klimacie i ma ścisłe wymagania odnośnie temperatury. W jaki sposób ogrzać terrarium? Jest kilka sposobów. Należą do nich kable i maty grzewcze, jak również ceramiczne emitery ciepła. Wybraliśmy sprzęt najwyższej jakości, by żaden gad nie zmarzł nawet w trakcie srogiej zimy.

Wodospady i podłoże

Jakie wyposażenie terrarium dodatkowo wpływa na wysoki komfort mieszkającego w nim zwierzęcia? Między innymi wodospady, które zapewniają odpowiedni obieg wody, zwiększając panującą wewnątrz terrarium wilgotność. Poza tym po prostu wyglądają efektownie. W naszym sklepie nie brakuje również rozmaitych rodzajów podłoża. Znajdzie się tu odpowiednie dla każdego gatunku, a do tego oferujemy opakowania o różnej pojemności.