Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

FILTRUJ PRODUKTY

Grzałki do akwarium

Mrau uwielbia się wygrzewać. Czy to na słońcu, czy przy kaloryferze, Mrau najlepiej czuje się tam, gdzie jest ciepło. Czasem może się wręcz wydawać, że nie ma ograniczeń i im cieplej, tym lepiej! Jednak każde zwierzę ma pewien określony zakres temperatur, w których czuje się najlepiej. O ile Max i Mrau mają gęstą sierść, która chroni ich przed chłodem, dzięki czemu są w stanie wytrzymać dosyć duży zakres temperatur, o tyle rybki nie są już tak odporne. Wymagają one ściśle określonych warunków, by prawidłowo się rozwijać i czuć doskonale. Do stworzenia idealnego dla rybek środowiska niezbędne jest utrzymanie odpowiedniej temperatury wody i tutaj do akcji wkraczają specjalne grzałki do akwarium.

Czy grzałka do akwarium jest w ogóle potrzebna?

Odpowiednia temperatura wody w akwarium zależy oczywiście od obecnych w nim roślin i zwierząt. W większości przypadków hodujemy jednak rybki tropikalne, ponieważ to one są najbardziej kolorowe i najładniejsze. Mrau, nasz naczelny obserwator rybiej aktywności, zauważył, że w większości przypadków odpowiednia temperatura wody to 25 stopni Celsjusza. W żadnym wypadku nie jest to jednak regułą i zawsze należy ustalić wymagania konkretnego gatunku! Niemniej jednak optymalna temperatura wody jest zazwyczaj wyższa od temperatury pokojowej, a to sprawia, że musimy ją podgrzewać. Grzałki akwariowe są więc niezbędnym elementem wyposażenia każdego zbiornika dla rybek.

Jak wybrać grzałkę do akwarium?

Wybór odpowiedniej grzałki zależny jest oczywiście od wielkości akwarium. Im więcej wody mamy do ogrzania, tym większą moc powinno mieć urządzenie. Wedle specjalistów od akwarystyki powinniśmy wybierać grzałki o mocy od 0,5 do 1 W na każdy litr wody. Oznacza to, że do akwarium o pojemności 25L należy dobrać grzałkę o mocy od 12W do 25W, natomiast do zbiornika 100L, grzałkę o mocy od 50W do 100W itd. Szukając odpowiedniego urządzenia do naszego akwarium powinniśmy również zwrócić uwagę na to, czy grzałka jest z termostatem czy bez termostatu. W tym drugim przypadku termostat musimy kupić osobno, bez niego bowiem bardzo trudno utrzymać w akwarium stałą temperaturę. Montując grzałkę akwariową, pamiętajmy, żeby umieścić ją w miejscu o dobrej cyrkulacji wody, tak aby nagrzana woda była szybko rozprowadzana po całym zbiorniku. Czujnik termostatu należy umieścić jak najdalej od samej grzałki, żeby dawał odczyt temperatury niezafałszowany bliskością samej grzałki.

Jakie grzałki oferuje sklep Max & Mrau?

Mrau w trosce o dobro swoich płetwiastych kolegów wybrał szereg grzałek akwariowych o rozmaitych parametrach, aby każdy znalazł tu urządzenie dla siebie. Zadbał przy tym zarówno o małe jak i duże zbiorniki, oferując grzałki o mocy od 25W do 300W, są to zarówno urządzenia z termostatem, jak i bez termostatu. Oferowane produkty pochodzą od uznanych producentów i cechuje je wysoka wytrzymałość, dokładność oraz niezawodność. Dostępne u nas grzałki do akwarium cieszą się doskonałą opinią i dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.