Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sucha karma dla kotów

Marka
Cena
-
Faza życia
Rasa

Sucha karma dla kotów - zbilansowana dieta dla mruczka

Dostarczenie swoim kocim pupilom wszystkich niezbędnych elementów diety jest bardzo ciężkie w przypadku własnoręcznego wykonywania posiłków. Głównie dlatego większość właścicieli czworonożnych przyjaciół decyduje się na kupno gotowych mieszanek pokarmu. Wśród nich zdecydowanie dominuje sucha karma dla kota, która posiada wiele zalet. Ma długi termin ważności, zapewnia zbilansowane żywienie, a dla właścicieli stanowi oszczędność czasu. W Max & Mrau każdy właściciel kota znajdzie karmę dla swojego pupila bez względu na jego wiek, rasę czy upodobania.

Zalety suchej karmy dla kota

Sucha karma dla kota stanowi najczęściej kupowany pokarm dla naszych czworonożnych pupili. Głównie za względu na jego liczne zalety. Znaczący wpływ na popularność tego typu pokarmu jest łatwość w przechowywaniu. Wystarczy, że właściciel kilka razy dziennie dosypie do miski odmierzoną ilość, żeby kot mógł raczyć się dobrym i pełnowartościowym posiłkiem. Nie trzeba też martwić się o to, że szybko się zepsuje lub przeterminuje. Pokarm w suchej karmie jest skondensowany, więc kot zjada jego stosunkowo małą ilość. Kilkukilogramowe paczki często starczają na wiele dni. Zaletą suchej karmy dla kota jest także jej zbawienne działanie na płytkę nazębną kotów. Jej nadmiar zostaje ścierany i znacząco wpływa na estetykę oraz kondycję dziąseł. Mrau cieszy się, że może dbać o swoje ząbki również jedząc dobre jedzenie, bo bardzo nie lubi szczotkowania.

Żywienie kota w oparciu o suchą karmę

Dieta czworonożnego przyjaciela wymaga dużej różnorodności i nie należy pozwolić, aby zwierzę jadło monotonne potrawy. Zamienne stosowanie obu typów karmy – suchej i mokrej - pozwoli czerpać to, co najlepsze z obu tych grup. Nie każdy kot jest jednak chętny do takiego sposobu żywienia. Najczęściej powodem niechęci do zmian sposobu karmienia jest żywieniowa stagnacja, polegająca na przyzwyczajeniu do jednego, monotonnego rodzaju pokarmu. Na szczęście istnieją sposoby, które pomagają w łatwy sposób przekonać naszych podopiecznych do zmian. Jedzenie musi przede wszystkim sprawiać kotu przyjemność. Powinno być przede wszystkim aromatyczne. Aby zapewnić odpowiedni zapach, karma musi być prawidłowo przechowywana i nie wietrzeć. Karma powinna być podgrzana do temperatury, która lekko przewyższa tę pokojową. Szeroki wybór asortymentu w sklepie Max & Mrau zapewni Twojemu kotu sto procent satysfakcji i zaspokoi jego potrzeby. W tej kategorii znajdziesz produkty od uznanych i renomowanych producentów żywności, które zapewnią Twojemu pupilowi harmonijny rozwój i wyjątkowo estetyczny wygląd. Wysoką jakość pokarmu gwarantują liczne certyfikaty. Mrau wie, że jego pożywienie to produkty, na których zdecydowanie nie powinno się oszczędzać. Należy także pamiętać o tym, że nie każda droższa karma będzie odpowiednia dla naszych czworonożnych pupili.

pixel