Ekspresowa wysyłka
Fachowe porady
40 dni na zwrot
Darmowa dostawa od 99 zł

Zabawki dla gryzoni domowych

Max doskonale rozumie potrzebę zabawy oraz ruchu, która występuje u wszystkich zwierząt, w tym gryzoni domowych. Nasz psi ekspert cały czas motywuje nas do powiększenia oferty zabawek dla gryzoni domowych. To dzięki niemu wszystkie oferowane przez nas produkty są najwyższej jakości. Z naszej strony dbamy przede wszystkim o to, by były bezpieczne dla małych zwierząt i dostępne w najlepszych cenach dla ich właścicieli.

Jakie zabawki dla gryzoni wybrać?

Wybór zabawek przeznaczonych dla gryzoni domowych jest bardzo szeroki. Znajdziemy wśród nich karuzele dla gryzoni, tunele, hamaki, wiszące zabawki, piłki i inne. Wśród zabawek dla małych gryzoni największą popularnością cieszy się kołowrotek, który gwarantuje nie tylko niezbędną rozrywkę, ale również dawkę ruchu zwierzętom, które większość dnia spędzają w klatce o niewielkiej powierzchni. Pozwala on na wyładowanie skumulowanej energii w bezpieczny sposób, dbając przy tym o kondycję naszego pupila. Kołowrotek dla gryzonia jest niezbędny dla ruchliwych zwierząt, trzeba jednak pamiętać, że nie jest wskazany dla niektórych gatunków gryzoni, a rozmiar karuzeli powinien być dostosowany do wielkości zwierzęcia, w innym przypadku mogą nastąpić uszkodzenia kręgosłupa. Idealną formą zabawy są również zamontowane w klatce tunele dla gryzonia. W naszym asortymencie znajdują się zarówno klatki wyposażone we wbudowane tunele, jak i sprzedawane osobno akcesoria do stworzenia unikalnego tunelu samodzielnie.
Hamaki dla gryzoni są najlepszym miejscem dla codziennego relaksu zwierzęcia. Taka atrakcja w klatce to nie tylko miękkie posłanie, ale też wiszące miejsce do wypoczynku.
Wiszące zabawki dla gryzoni domowych nie muszą koniecznie być produktami dedykowanymi, świetnie sprawdzą się do tego celu np. zabawki dla ptaków. Można takie zabawki również wykonać samodzielne, świetnym materiałem będzie sznurek. Piłki również są znakomitą zabawką dla gryzoni. Wiele gatunków uwielbia toczyć mniejsze i większe piłki. Należy jedynie uważać na materiał, z którego są wykonane, by w razie pogryzienia nie zaszkodził on naszemu pupilowi.

Dlaczego zabawki są ważnym elementem wyposażenia klatki gryzonia?

Dla niedoświadczonego hodowcy zabawki często mogą wydawać się z pozoru zbędnym wydatkiem. Są one jednak niezbędne dla prawidłowego rozwoju naszego pupila. Zabawki dla gryzoni nie tylko zapewniają zwierzętom odpowiednią rozrywkę w czasie, kiedy nie mamy czasu się nimi zająć i dotrzymać towarzystwa, ale również dają mu niezbędną dawkę ruchu. Dzięki zabawkom nasze zwierzęta nie nudzą się przez wiele godzin spędzonych samotnie w klatce. Dodatkowo gry i zabawy pozytywnie wpływają na rozwój umysłowy naszego pupila. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup kilku różnych zabawek dla gryzonia domowego, które będziemy co jakiś czas wymieniać, by nasz pupil za szybko się nimi nie znudził. Mrau radzi również, by nie umieszczać zbyt wielu zabawek na raz w klatce, ponieważ wszystkie i tak nie będą używane, a mogą przeszkadzać w poruszaniu się po niej.