Darmowa dostawa od 119,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Suchy pokarm dla ptaków

Marka
Przedział wagowy karmy dla ptaków
Rasa ptaków
Cena
-

Max i Mrau doskonale wiedzą jak ważne jest zdrowe odżywianie, również dla ptaków. Karma wyposażona w wysokiej jakości produkty pochodzenia roślinnego, witaminy i minerały to podstawa do prawidłowego rozwoju naszych skrzydlatych zwierząt. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na wiele czynników, a w nich na gatunek oraz wielkość ptaka.

Jaką karmę dla ptaków wybrać ?

Aby dobrze zadbać o swojego skrzydlatego pupila należy mu zapewnić odpowiednie warunki rozwoju i dostarczyć wszystkich potrzebnych składników mineralnych. Pożywienie dla ptaków jest bardzo zróżnicowane. Wnikliwa analiza Mraua pozwoliła na podział karmy ze względu na wielkość ptaka, wiek oraz gatunek. Dzięki tym odmianom możesz mieć pewność, że pożywienie, które podajesz swojemu pupilowi jest dla niego najlepsze.

Gatunek ptaka a karma

Każdy gatunek ptaka ma swoje potrzeby żywieniowe. Właściciele papug powinni wybrać najwyższej jakości karmy w zależności od wielkości skrzydlatego zwierzęcia. Specjalistyczne pożywienie składa się głównie z nasion, zbóż i dodatków w postaci olejów i tłuszczy dostarczających wszystkie potrzebne witaminy i minerały. Jednak jej skład zależy od wielkości oraz gatunku ptaka. Karma dla kanarków posiada zdecydowanie mniej składników odżywczych niż dla papug. Z kolei pożywienie dla papug jest bardzo zróżnicowane pod względem ich wielkości. Bogactwo witamin i minerałów zapewnia żółte proso, którego jest najwięcej pod względem zawartości. Do niektórych z nich dodaje się oczyszczone muszle ostryg, które usprawniają pracę mięśni żołądkowych i zapewniają właściwą równowagę wapnia i fosforu. Dodatkowo, dieta ptaków wzbogacana jest o źródła kwasów tłuszczowych Omega-3 w postaci nasion chia. Max i Mrau twierdzą, że każdy produkt powinien być tworzony z wysoce wyselekcjonowanych ziaren, a przede wszystkim smakować. My podzielamy tę opinię i dostarczamy najwyższej jakości karmy, które dzięki obszernej kombinacji składników smakują każdemu ptakowi.

Ptaki egzotyczne a pospolite

Tropikalni przedstawiciele różnią się od pospolitych pod względem budowy. Frakcja karmy dla egzotycznych ptaków jest odpowiednio dopasowywana pod względem budowy ich dziobów. Wysoce wyselekcjonowany pokarm zawiera lekkostrawne składniki takie jak nasiona lnu i kanaru i usprawnia pracę układu trawiennego ptaków egzotycznych.

Wersje premium karmy dla ptaków

Wersje premium karmy dla ptaków, oprócz wysokiej jakości ziaren i nasion, zostały wzbogacone o naturalne przysmaki skrzydlatych zwierząt. Wśród nich wyróżnić można truskawki, jabłka, marchewki, ananasy, banany, morele czy figi. Dzięki temu urozmaiceniu pożywienie dla ptaka jest nie tylko bardzo wartościowe, ale również bardzo smaczne. Wysokiej jakości karma może również pozytywnie wpływać na układ nerwowy i odpornościowy. Mrau zapewnia, że dodatki w postaci orzechów makadamia, brazylijskich czy arachidowych uzupełniają niezbędne witaminy potrzebne do odpowiedniego funkcjonowania ptaka. Co więcej, najlepsze pożywienie dla skrzydlatych pupili jest bogate w karotenoidy, które wpływają na intensywność barwy upierzenia. Stosując najwyższej jakości karmy opracowane we współpracy z profesjonalistami, możliwe jest pełne pokrycie zapotrzebowanie każdego ptaka oraz utrzymanie jego zdrowia.

pixel